Skocz do zawartości

Rolety i markizy - sposób na przegrzane pomieszczenia


Recommended Posts

Napisano

Rolety, żaluzje, okiennice i markizy nie tylko chronią nas przed jaskrawym światłem w słoneczne dni, ale także zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza budynku, gwarantując przyjemny chłód. Niektóre osłony mogą dodatkowo ograniczać zimą straty ciepła, tłumić dochodzące z ulicy dźwięki, stanowić przeszkodę dla włamywaczy, a ponadto pełnić rolę elementu dekoracyjnego, wpływając zarówno na wygląd elewacji, jak i charakter pomieszczeń wewnątrz domu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/19337-rolety-i-markizy-sposob-na-przegrzane-pomieszczenia

Napisano

Ja założyłem markizy pionowe zewnętrzne, sterowane z pilota, z napędem elektrycznym. Jest to bardzo dobra ochrona przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń, mogą zastąpić klimatyzację.

  • 8 miesiące temu...
Napisano

U mnie w budynku jest went mechaniczna (działająca rano i wieczorem ok. godzinę/półtorej).
Dalem na okna dachowe początkowo rolety wewnętrzne + markize zewnętrzną zastosowałem - latem dają spore ochłodzenie.

 

W zimie markizę zwijałem i wystepował temat skroplin bo na dworze chłodno.
Ostatnio na wszystkie okna poszły rolety zewnętrzne - nie eliminuje to problemu skroplin zimą, ale na mój gust nieco go zmniejszyło.

 

Duża zaleta to fakt, że latem da się utrzymać w domu chłodniejszy klimat dzięki rolecie zewn.

Przy rolecie zewnętrznej na oknie dachowym - cały gorąc zatrzyma się na niej (poza pomieszczeniem). Wydatek warty swojej ceny.

Napisano
13 godzin temu, Dra6on napisał:

jest went mechaniczna (działająca rano i wieczorem ok. godzinę/półtorej).

To nie jest WENTYLACJA, tym bardziej mechaniczna, tylko CODZIENNE DWUKROTNE PRZEWIETRZANIE budynku...

 

13 godzin temu, Dra6on napisał:

wystepował temat skroplin

dlatego, że nie masz WENTYLACJI obraz.png.d40f90b4300f2f8d70ed59c783810a05.png

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Nazywaj jak chcesz panie kolego DWU TRZY ALBO CZTEROKROTNE PRZEWIETRZANIE W ZAL OD PORY ROKU - bo kazda ma inne wymagania by wentylowac :)

W lazienkach dawno bylby grzyb na scianach gdyby nie bylo wentylacji, a tu od 10 lat i nic. Instalacje nawiew-wywiew robila firma i poki co dziala jedynie wywiewnie z centralnym wentylatorem. To taki aparat - uwaga tłumaczę - do wentylowania pomieszczeń, zasysa z nich powietrze (kuchnia lazienki itd)  i wyciąga przy czym nawiew jest przez rozszczelnione okna lub nawiewniki okienne. Dla mnie wg tego co czytam w budujemy dom to wentylacja mechaniczna.

 

 

 

  • 1 rok temu...
Napisano

Choć najpopularniejszym rozwiązaniem są osłony okienne montowane w pomieszczeniach, to ich zewnętrzne odpowiedniki wykazują dużo większą skuteczność. Za pomocą rolet czy żaluzji zewnętrznych można łatwo zasłaniać np. okna tarasowe, które zwłaszcza od strony południowej mogą prowadzić do przegrzewania wnętrz. Rolety dachowe to akcesoria często zintegrowane z oknami połaciowymi. Żaluzje czy rolety fasadowe najlepiej przewidzieć już na etapie projektu domu (ew. przy wymianie okien), bo można wtedy zaplanować taki ich montaż, który umożliwia ukrycie w ścianie kasety z mechanizmem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry,   Cześć, szukam właśnie sobie jakiegoś projektanta/firmy, która zaprojektuje mi mieszkanie. I interesuje mnie nadzór inwestorski. Mieszkanie w Warszawie - 67 metrów  - Firma 1 - projekt 19430 PLN(290 p m2) + nadzór 11250 PLN(4500 za miesiąc) - Firma 2 - projekt 13400 (200 m2) + nadzór 13400 PLN (200 za m2)   Waszym zdaniem - dużo - za mało? jak to stoi rynkowo w Warszawie.  
    • Naprawa podłogi olejowanej produktem Osmo jest stosunkowo prosta, ponieważ jedną z największych zalet olejowanych powierzchni (w przeciwieństwie do lakierowanych) jest możliwość miejscowej renowacji bez konieczności cyklinowania całej podłogi. Oto jak krok po kroku naprawić olejowaną podłogę Osmo: 1. OCENA USZKODZENIA Drobne zarysowania lub matowość – wystarczy odświeżenie powierzchni. Głębokie rysy lub plamy – konieczne będzie miejscowe szlifowanie i ponowne olejowanie. 2. CZYSZCZENIE PODŁOGI Użyj środka Osmo Wisch-Fix (koncentrat do czyszczenia i pielęgnacji podłóg olejowanych), by usunąć brud, tłuszcz i resztki poprzednich środków pielęgnacyjnych. 3. MIEJSCOWA NAPRAWA (punktowa renowacja) Jeśli masz do czynienia z lokalnymi uszkodzeniami (np. rysa, plama): Delikatnie zeszlifuj uszkodzone miejsce drobnym papierem ściernym (np. 180–240). Oczyść pył – najlepiej odkurzaczem lub ściereczką z mikrofibry. Nałóż cienką warstwę odpowiedniego oleju Osmo (np. Osmo TopOil, Osmo Olej do Podłóg lub Hardwax-Oil – ten sam, którym była wcześniej olejowana podłoga). Pozostaw do wyschnięcia (ok. 8–12 h). W razie potrzeby powtórz. Uwaga do w/w - nowość w ofercie Osmo 1. środek do usuwania plam 2. pasta do usuwania rys 4. ODŚWIEŻENIE CAŁEJ PODŁOGI (jeśli całość wygląda na zużytą) Użyj Osmo 8019 (do usunięcia trudnych plam) oraz Osmo Olej do Renowacji np. 3079: Umyj całą podłogę Intensywnym środkiem myjącym nr 8019. Nałóż cienką warstwę renowacyjnego oleju Osmo za pomocą pada lub szmatki np. 3081. Poleruj do równomiernego rozprowadzenia. Pozostaw do wyschnięcia. Nie ma potrzeby całkowitego szlifowania ani zdejmowania starych warstw, co oszczędza czas i materiał. Wskazówki: Zawsze wykonuj próbę na niewidocznym fragmencie. Używaj tylko oryginalnych produktów Osmo, ponieważ są one ze sobą kompatybilne. Unikaj stosowania zwykłych środków czystości – mogą zniszczyć powierzchnię olejowaną.
    • Bez przesady... Przecież to na pierwszy rzut oka ten "przepis utylizacji" wygląda nacytat/zrzut ekranu z FB...
    • Ale innym czytającym sugerujesz że ja manipuluję. To jest niezbyt uczciwe.
    • Nie ma żadnej zabudowy, również działka na sprzedaż lecz ona względem sąsiada tego z lewej strony jest jakieś 5 m poniżej bo myśleliśmy nad nią również ale niestety dla nas jest zbyt nisko.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...