Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Charakterystyka i koszty dachówki ceramicznej, cementowej, strzechy i łupka kamiennego


Recommended Posts

W przeciwieństwie do pokryć lekkich, którymi można wykańczać wszystkie dachy, materiały ciężkie należy układać tylko na odpowiednio wytrzymałych konstrukcjach. Odstępstwo od tej zasady może grozić ugięciem krokwi, a nawet zniszczeniem całej więźby dachowej.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/13-charakterystyka-i-koszty-dachowki-ceramicznej-cementowej-strzechy-i-lupka-kamiennego

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbMnrasw
Niestety coraz częściej obserwuję w Polsce brak stosowania się do charakterystyki krajobrazu danej krainy i do stylu architektury. Buduje się tandetnej urody gargamele zamiast ratować i adaptować starą architekturę przy zachowaniu jej oryginalności. Szkoda, ze niszczy się stare siedliska, domy małomiasteczkowe, wiejskie, dwory, stodoły. Mazowsze, Lubelskie, albo Warmia i Mazury, gdzie ceramiczne dachówki powinny być reperowane i uzupełniane ceramicznymi dachówkami a nie np. brązową czy jakąś szaroniebieską czy zieloną dachówką albo w ogóle zaniedbywane. Przykre, ze polski krajobraz jest często niweczony.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co gorsza, że niektóre dworki kryje się blachą dachową bez wiedzy konserwatora a przecież producenci dachówek ceramicznych i cementowych mają dedykowane pokrycia. Po takim kryciu stary dworek wygląda nadal jak stary dworek a nie jak odnowiona szkoła gminna.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...