Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ocieplenie ścian z betonu komórkowego, jaki styropian?


Recommended Posts

jaki mam wybrać styropian do ocieplenia scian z betonu komórkowego o grubości  bloczka 24 cm. W projekcie domu mam styropian 15 cm ja chciałem ocieplic 20cm tylko nie wiem jaki współczynik wybrać który by był najlepszy a i dobry cenowo pozdrawiam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie standardem staje się ocieplenie styropianem grafitowym o  grubości 20 cm. Jeżeli w projekcie jest 15 cm izolacji, to widocznie takie założenia ochrony cieplnej przyjął projektujący co też  nie jest złym rozwiązaniem, ale obecnie przyjęte wytyczne projektowania budynków energooszczędnych zakładają izolację cieplną ścian zewnętrznych na poziomie 20 cm styropianu. Najlepiej sprawdza się styropian grafitow z linii TERMONIUM. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że dom jest budowany z założeniem kilkudziesięcioletniego okresu użytkowania, dlatego w kwestii zapotrzebowania budynku na energie i późniejszych kosztów z tym związanych trzeba przypilnować spraw ochrony cieplnej na etapie budowy. Odmian styropianów różniących się głównie współczynnikiem lambda (parametr izolacyjności) jest kilka.  Firma Termo Organika w swojej ofercie ma siedem odmian styropianu przeznaczonego do ocieplania ścian zewnętrznych budynku. W bardzo uproszczony sposób można porównać właściwości styropianów. Pomiędzy styropianem o najlepszych właściwościach izolacyjnych TERMONIUM PLUS fasada, którego współczynnik lambda wynosi 0,031 W/mK, a styropianem najczęściej wybieranym DALMATYŃCZYK fasada jest ponad 30% różnicy porównując właściwości izolacyjne. Sugeruję zastosowanie 20 cm ocieplenia płytami TERMONIUM PLUS fasada. Taki wariant zapewni uzyskanie ochrony cieplnej budynku w podobny sposób jak zastosowanie 27 cm zwykłego styropianu.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grubość i parametr przewodzenia ciepła materiału termoizolacyjnego należy dobierać w taki sposób, by parametr ocieplonej ściany był zgodny z obowiązującymi warunkami technicznymi. Standard termoizolacyjności ścian zewnętrznych określa współczynnik U, który od 2017 roku nie powinien przekraczać wartości 0,23 W/m2K, a od 2021 roku – 0,20 W/m2K. Jak widać, wymagania związane z termoizolacyjnością przegród budowlanych stopniowo zaostrzają się, dlatego warto rozważyć wybór materiału o lepszych właściwościach termoizolacyjnych, bo to przyszłościowa inwestycja. Jednym z najlepszych izolatorów jest styropian grafitowy o parametrze 0,031 W/mK, dla porównania najtańszy biały styropian posiada współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,042 W/mK. Rozpatrując koszty termomodernizacji, należy mieć na względzie nie tylko na jednorazowy wydatek na materiał, ale poziom przyszłych oszczędności na ogrzewaniu, a także komfort mieszkania.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...