Skocz do zawartości

Pompa ciepła Jet Energy na podzespołach Danfoss


Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam forumowiczów.

Mam do Państwa pytanie, mam dom o powierzchni użytkowej 150 m2, ogrzewany ekogroszkiem. Zużycie roczne prądu ok 2800 kWh, ekogroszku ok 4 T. W domu ogrzewanie mieszane tzn. podłogówka, kaloryfery 35/65 Dostałem ofertę na montaż pompy ciepła wysokotemperaturowej i instalacji fotowoltaicznej. Policzono mi że potrzebuje instalacje fotowoltaiczną 6 kW. Bardziej jednak chodzi mi o  samą pompę ciepłą. Pompa ciepła wysokotemperaturowa składana przez firmę REM energy na podzespołach Danfoss. Pytanie dotyczy właśnie tej pompy. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie jeśli chodzi o pompy tej firmy? Jeszcze taka informacja o sprężarce: Danfoss HHP30

Edytowano przez Sebastian80
Dodatkowe dane (zobacz historię edycji)
Napisano

Z pompą o której mówisz nie miałem stycznosci, ale jeżeli to pomoże to u siebie w chacie mam kaliko od de dietrich. I zdecydowanie mogę polecić, swoje kosztuje ale koszta sukcesywnie się zwracają (półtora roku użytkowania). Starcza na 4-osobową rodzinę. Można ustawić tak, że w określonym czasie gdy wracamy do domu czeka na nas pełen zbiornik ciepłej wody, więc mega wygodna opcja

 

Napisano

Tylko ja mam taki "problem" , że mam w ok 70% grzejniki, a w pozostałej części podłogówka. Pompa o której napisałem podobno jest wysokotemperaturowa. COP 4,05.  Z tym że są to informacje od osoby sprzedającej te pompy.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Może ten pdf jako wprowadzenie

http://elmech.com.pl/wp-content/uploads/2017/05/pompydan09.pdf

 

W tym linku

https://www.tradeindia.com/fp1292782/Water-Pump-HHP-50-.html

znalazłem zapis o producencie sprężarki, której szukasz

Cytuję

About Huahui Power Machinery (Nantong) Co.,Ltd :-

Registered in 2012 , Huahui Power Machinery (Nantong) Co.,Ltd has made a name for itself in the list of top suppliers of Pumps & Pumping Equipment in China. The supplier company is located in Nantong, Jiangsu and is one of the leading sellers of listed products.
Huahui Power Machinery (Nantong) Co.,Ltd is listed in Trade India's list of verified sellers offering supreme quality of Water Pump (Hhp-30) ,Water Pumps (Hhp-40) ,Water Pump (Hhp-80) etc. Buy Pumps & Pumping Equipment in bulk from us for the best quality products and service.

Kończę cytat.

 

Pod tym linkiem jest też opis

https://hydraulic-pump-valve.com/hydraulic-Hawk-Piston-Pump-VX_B-160frasl;130-.html/

w meta description

Hawk Piston Pump VX-B 160/130 · Hawk Piston Pump HHP25 S · Hawk Piston Pump HHP25 S. Hawk Piston Pump HHP30 S · Hawk Piston Pump HHP30 S ...

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Własnych. Najdroższy rodzaj nauki.
    • Mogła zmienić koryto.
    • Uparty uczy się na błędach.
    • Gość generalnie doradzał wymianę tego namułu, ewentualnie właśnie postawienie na palach albo kopanie piwnicy, a tej w planach nie mieliśmy, więc raczej i tak się nie zdecydujemy. Co do konstrukcji, to szukaliśmy projektów domów murowanych. A jak murowany to zakładam, że raczej bez wymiany gleby się nie obędzie? Albo rzeczywiście zainteresować się domem z inną kosktrukcją.
    • Wygląda na to, że wszystko tam jest nieźle przewarstwione, w efekcie grunt jest mocno zróżnicowany w zależności od miejsca. Zakładając płytkie posadowienie mamy tam po usunięciu ziemi urodzajnej (pierwsze 30 cm): - I otwór - mada (0,3-0,6 m), potem piasek średni od 0,6 m aż do 3 m (tyle zbadano); - II otwór - piasek, ale tylko od 0,3 do 1 m, niestety głębiej, aż do 2,7 m, jest namuł z gruntu pochodzenia organicznego; - III - mada (0,3-0,5 m), potem piasek, ale tylko do głębokości 0,9 m i znów gruba warstwa namułu.   Z całą pewnością namuł nie nadaje się do posadowienia. Typowy fundament zagłębiony na 1 m lub głębiej nie wchodzi więc w grę. Głębokie posadowienie musiałoby być zrobione na palach. Te przebijałyby grubą warstwę namułu i sięgały warstw o dobrej nośności. Ale to już dość poważne przedsięwzięcie.  Mady są też bardzo wątpliwe jako grunt budowlany. One z zasady zawierają przynajmniej 2-3% domieszek organicznych, a to im bardzo pogarsza nośność. Chociaż bywają bardzo zróżnicowane. Jednak ta warstwa mady jest płytko położona i cienka (20-30 cm).    Celowałbym w związku z tym w lekką konstrukcję domu, raczej szkieletowego, posadowionego na płycie fundamentowej. I to płycie bardzo płytko zagłębionej. Można usunąć ziemię urodzajną oraz warstwę mady, zastępując to wszystko choćby zagęszczonym grubym piaskiem, ewentualnie zagęszczaną pospółką, tłuczniem lub żwirem aż do poziomu gruntu. Dopiero na tym umieszczamy zbrojoną płytę żelbetową (np. 30 cm). Jeżeli konstrukcja domu jest szkieletowa, czyli z izolacją cieplną wewnątrz przekroju ścian, to płyta żelbetowa nie musi być izolowana cieplnie od spodu. Robimy na niej typową izolowaną cieplnie podłogę na gruncie, tak jakby ta płyta była odpowiednikiem chudego betonu na gruncie. Ostatecznie otrzymujemy przynajmniej ok. 1 m gruntu o dobrej nośności (częściowo naturalnego piaszczystego, a częściowo uzyskanego sztucznie przez wymienienie górnych warstw na zagęszczony piasek. Dopiero na tym spoczywa żelbetowa płyta.     
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...