Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Witam, w jaki sposób można zaadaptować poddasze na dodatkowy pokój jeśli podłoga poddasza to płyta osb? Czy potrzebna jest jakaś zgoda na taką adaptacje? 

Jaki może być orientacyjny koszt adaptacji poddasza ok. 50 m2 uwzględniający klimatyzację, 2 okna dachowe, położenie podłogi, przybicie płyt do ścian, malowanie ścian i schodów przy dzisiejszej cenie robocizny? Uwzględniając koszty minimalne i prace "dobrej ekipy". 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy roboczo, że powierzchnia ścian to 100m2 i pomieszczenie nie zawiera ścianek działowych. Okna dachowe 2x 90x114 (przykładowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu nas zmiany zewnętrzne (wstawienie okien dachowych) konieczne będzie zgłoszenie w starostwie zamiaru przeprowadzenia takich robót (jeśli to budynek jednorodzinny). W innych obiektach potrzebne będzie pozwolenie na budowę i opracowanie dokumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Jeżeli chodzi o okna dachowe - cena zależy ona od typu okna oraz pakietu szybowego. W załączeniu przesyłamy przykładową wycenę okien VELUX wraz z kołnierzami w podanym powyżej rozmiarze. 

 

Jeżeli chciałby Pan sprawdzić ofertę okien, zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem:

https://www.velux.pl/dla-klienta/katalogi-i-broszury

 

 

wycena.JPG.58ab00687a5095841e630a9c4e182d69.JPG

 

Pozdrawiam,

Doradca VELUX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Postaw w środku nowe ściany, potem rozbierz stare, zrób nowy dach i może nikt się nie zorientuje, że masz coś zupełnie nowego...   A tak na poważnie - czy ten "budynek" jest w ewidencji gminy, czy płacisz podatek, jak wielka jest działka? Możesz zburzyć ten  i wybudować na zgłoszenie taki do 35 m kw.
  • Pewnie rurka fi 50, odpływ z wanny... kielich od tej rurki - tak myślę... zakorkowany
  • Plan domku zamieszczam tu: https://tufotki.pl/0yiV4 bo dołączone zdjęcie jako załącznik jest zbyt małe. Na czerwono zaznaczyłem miejsca, które powinny moim zdaniem podparte, a cegły nie są podłożone równo na wysokości płatew tylko trochę obok. Na drugim zdjęciu widać jedno z tych miejsc - na czerwono zaznaczyłem miejsce które jest na wysokości płatwy a cegły stoją obok a nie bezpośrednio pod. Na trzecim też między futrynami w dachu jest płatew kalenicowa - też moim zdaniem powinna być podparta. Niestety są już wylane wylewki, ale jeszcze można podkuć by dołożyć te parę cegieł. Pytanie czy jest to konieczne, bo wykonawca bagatelizuje sprawę. Dach 19 stopni, lekki (blacha trapezowa). Domek w technologii modułowej. Na ostatnim zdjęciu widać jedną płatew pośrednią - po prawej stronie jest ta ścianka podparta na cegłach.  
  • Poproszę o lepsze zdjęcie. Z tego i opisu trudno coś wnioskować.
  • Nie wiem czy już tu pisałem, ale mój dom jest wzorowany na domu kolegi o nazwie "Pod Jarząbem" z Archona, Z tym że mój ma piwnicę, jego nie. I mój ma garaż dostawiony.   W międzyczasie pożyczyłem od niego projekt i przypomniałem sobie w momencie jak układaliśmy zbrojenia. Ktoś ze znajomych jak i z innego forum zauważył z moich zdjęć że brakuje zbrojeń podporowych na niektórych ścianach. Pytając majstra i kierownika dostałem odpowiedź że nie potrzeba, wystarczą tylko na najdłuższych ścianach zewnętrznych. Zaglądam w jego projekt i co widzę? U niego są podporowe wszędzie, plus na ścianach nośnych wewnątrz, oraz ma gęściej ułożone podporowe niż u mnie. U mnie są co 3 pręty, u niego co dwa. Ponadto u mnie to pierwszy strop nad którym znajduje się jeszcze parter i kolejny strop. U kolegi jest tylko poddasze. Więc wygląda na to że ma lepiej zazbrojony strop niż mój. Pozostałe parametry jak grubość stropu 12cm jak i kratka 12x12 jest taka sama.   Oto zdjęcie jego stropu. Ja czegoś takiego nie mam. Majster jak to zobaczył to powiedział że gdyby coś takiego wcześniej widział to by im ułatwiło sprawę. Mówił też że nie w każdym projekcie są takie rysunki.       A tak wygląda rysunek zbrojeń:     Widzę że u niego akurat nie ma słupów przy wykuszu chociaż ma go mniejszego, nie ma też okna narożnego:     Możliwe że trudność narysowania tego wynikała z faktu że mój to projekt rysowany ręcznie a nie w programie, więc może projektant stwierdził że resztę dopowie kierownik    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...