Skocz do zawartości

pompa ciepła - formalności


Recommended Posts

należy pamiętać, że w przypadku pomp ciepła z bezpośrednim odparowaniem gdzie pionowe kolektory ziemne mają głębokość 30 metrów należy wykonać zgłoszenie w Starostwie, do zgłoszenia potrzebne jest podanie oraz projekt prac ziemnych wykonany przez geologa, urząd ma 30 dni na ewentualne zakwestionowanie zgłoszenia, po tym terminie w przypadku braku zastrzeżeń można rozpocząć prace ziemne !!

obowiązek zgłoszenia prac ziemnych spoczywa na inwestorze

FONKO
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Pracuje przy wierceniach i odpowiem że śmiało można wiercić nawet na płuczke przy mrozie do kilku stopni. A miedzianym rurkom też chyba nie przeszkadza. Pytanie do FONKO w jaki sposób Wasze kolektory są chronione przed mechanicznym uszkodzeniem w trakcie wpuszczania do otworu? Jednak rura pe jest odporniejsza moim zdaniem?
Link do komentarza
Szanowny Panie,

po pierwsze: rzeczywiście wiercić można, ale należy pamiętać, że nie wolno dopuścić do zamarznięcia wody w obiegu a więc pomijając sam fakt pracy cały dzień operatorów wiertnicy na dworze operacja jest zwyczajnie bardziej uciążliwa ... powszechną praktyką jest przeznaczenie okresu zimowego na konserwację urządzeń wiertniczych oraz skoncentrowanie się na pracach instalacyjnych w budynkach ... sami często dzielimy realizację na kilka etapów tak by wykonać kolektory najpóźniej w okresie wczesnozimowym by zimą kontynuować już same prace instalacyjne

po drugie: oprócz osłony czoła kolektora nie stosuje się żadnych specjalnych zabezpieczeń ... w technologii bezpośredniego odparowania zależy nam na możliwe jak najlepszym kontakcie rur z otaczającą ziemią stąd nie celowe byłoby zakładanie rur osłonowych czy innych elementów ... należy pamiętać, że rury miedziane są stosunkowo elastyczne, co powoduje, że łatwo układają się w otworze bez niebezpieczeństwa uszkodzenia !!

po trzecie: prosimy o kontakt gdyż wciąż poszukujemy nowych wiertaczy !!

Tomasz Kotruchow/ FONKO
0604 967504
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
No tak Byłem w starostwie i według pani w okienku nie musze zgłaszać takiej inwestycji bo nie jest to studnia i nie jest głębsza niż 30m tylko instalacja zewnętrzna Pewnie żle poinformowana jakaś) Więc sam nie wiem
Strona fonko bardzo fajna Duzo zdjęć Zastanowie się nad tym bezpośrednim odparowaniem. Czy macie jakieś instalacje w rejonie Łukowa- Siedlec żeby obejrzeći porozmawiać z właścicielem ? Czemu tylko na stronie cennik nie działa?
Ile kosztuje metr kolektora skoro o tym mowa? Tyle co studni?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...