Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Fonko - klimatyzacja i pompy ciepła

pompa ciepła - formalności

Recommended Posts

należy pamiętać, że w przypadku pomp ciepła z bezpośrednim odparowaniem gdzie pionowe kolektory ziemne mają głębokość 30 metrów należy wykonać zgłoszenie w Starostwie, do zgłoszenia potrzebne jest podanie oraz projekt prac ziemnych wykonany przez geologa, urząd ma 30 dni na ewentualne zakwestionowanie zgłoszenia, po tym terminie w przypadku braku zastrzeżeń można rozpocząć prace ziemne !!

obowiązek zgłoszenia prac ziemnych spoczywa na inwestorze

FONKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie prace ziemne w mrozy są związane ze zwiększoną uciążliwością, ale wszystko jest możliwe tyle, że należy się zastanowić czy jest zasadność przenoszenia gór i jaka jest tego cena ... druga sprawa to kolejka oczekujących na wolny termin ...

FONKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuje przy wierceniach i odpowiem że śmiało można wiercić nawet na płuczke przy mrozie do kilku stopni. A miedzianym rurkom też chyba nie przeszkadza. Pytanie do FONKO w jaki sposób Wasze kolektory są chronione przed mechanicznym uszkodzeniem w trakcie wpuszczania do otworu? Jednak rura pe jest odporniejsza moim zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Panie,

po pierwsze: rzeczywiście wiercić można, ale należy pamiętać, że nie wolno dopuścić do zamarznięcia wody w obiegu a więc pomijając sam fakt pracy cały dzień operatorów wiertnicy na dworze operacja jest zwyczajnie bardziej uciążliwa ... powszechną praktyką jest przeznaczenie okresu zimowego na konserwację urządzeń wiertniczych oraz skoncentrowanie się na pracach instalacyjnych w budynkach ... sami często dzielimy realizację na kilka etapów tak by wykonać kolektory najpóźniej w okresie wczesnozimowym by zimą kontynuować już same prace instalacyjne

po drugie: oprócz osłony czoła kolektora nie stosuje się żadnych specjalnych zabezpieczeń ... w technologii bezpośredniego odparowania zależy nam na możliwe jak najlepszym kontakcie rur z otaczającą ziemią stąd nie celowe byłoby zakładanie rur osłonowych czy innych elementów ... należy pamiętać, że rury miedziane są stosunkowo elastyczne, co powoduje, że łatwo układają się w otworze bez niebezpieczeństwa uszkodzenia !!

po trzecie: prosimy o kontakt gdyż wciąż poszukujemy nowych wiertaczy !!

Tomasz Kotruchow/ FONKO
0604 967504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda ogrzewnie wody użytkowej? Czy jak nie ogrzewamy budynku to czy jest możliwość podgrzewania wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak Byłem w starostwie i według pani w okienku nie musze zgłaszać takiej inwestycji bo nie jest to studnia i nie jest głębsza niż 30m tylko instalacja zewnętrzna Pewnie żle poinformowana jakaś) Więc sam nie wiem
Strona fonko bardzo fajna Duzo zdjęć Zastanowie się nad tym bezpośrednim odparowaniem. Czy macie jakieś instalacje w rejonie Łukowa- Siedlec żeby obejrzeći porozmawiać z właścicielem ? Czemu tylko na stronie cennik nie działa?
Ile kosztuje metr kolektora skoro o tym mowa? Tyle co studni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wypowiem się tam, gdzie mogę coś zasugerować. Oczywiście dla mnie tylko perlit w odmianie EP150 lub EP180. Dla perlitu mamy następujące cechy: Izolacyjność 0,049, więc nieco gorzej niż wełna czy styropian. Całkowita niepalność (klasa A1). Obojętny chemicznie. Ciężar nasypowy ok. 90kg/m3. Nie zmienia swojej objętości w czasie Znakomity współczynnik przenikania pary wodnej. Świetnie tłumi dźwięki uderzeniowe (podłogę trzeba oprzeć na dogęszczonym perlicie). A co moim zdaniem tutaj najważniejsze - w zasadzie niemożliwy do zasiedlenia przez gryzonie. Co do wad: Perlit w trakcie wykładania będzie pylił (co w warunkach remontowych jest do pominięcia) oraz może być trudny do kupienia z marszu - najczęściej zamówienia realizowane są bezpośrednio do klienta od nas z magazynu. Wciąż jest to egzotyczny produkt dla budowlańców, więc hurtownie się przed nim bronią. Jeżeli legary są faktycznie co 2m, to zastosowanie perlitu wymagać będzie jego zagęszczenia, czyli dociśnięcia go do podłoża po wysypaniu przy pomocy prostego narzędzia. Robota trochę benedyktyńska, ale normalna przy perlicie.   Spotkałem się z projektami, które dla nowych budynków wymagały zastosowania nawet 30cm izolacji pod posadzką, więc tak czy siak im więcej jej będzie tym lepiej. W razie czego mogę odpowiedzieć na jakieś pytania.
  • Jeśli pokrycie dachu jest niezgodne z zatwierdzonym projektem nadzór budowlany może nakazać zmianę blachy, jeśli w MPZP wyraźnie  zaznaczono, że trapez nie może być układany.
  • Pytać u operatora gazociągu co to jest i czy jest możliwość przyłączenia. Inaczej możemy sobie pogdybać.
  • Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Ściana była zaciągana gładzia dwa razy następnie malowana farba podkladowa Śnieżka z gruntem i dwa razy pomalowana farba dulux. Niestety wyszły defekty, które nie zostały poprawione po pierwszym malowaniu z uwagi na goniacy czas do przeprowadzki (malowanie miesiąc temu). Zaciagnelismy teraz ponownie miejsca wymagające poprawki i stąd moje pytanie jak zrobić to tak aby nie rzucaly się w oczy miejsca poprawek? Zeszlifowac, pomalować te miejsca farba podkladowa z gruntem jak to było wcześniej i potem zamalowac od razu cała sciane czy najpierw raz te miejsca a potem znowu cała ścianę? Bardzo proszę o wskazówki i dziękuję za zbędne komentarze. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...