Skocz do zawartości

20 najciekawszych urządzeń wypatrzonych na Targach WENTYLACJA/ KLIMATYZACJA 2019


Recommended Posts

Byliśmy na Targach FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA w Warszawie, by wypatrzeć dla Was najciekawsze urządzenia i rozwiązania. W tym roku na targach królowały klimatyzatory oraz rozwiązania - coraz skuteczniejsze - do walki ze smogiem. Zobacz, nasz subiektywny przegląd.
 


LISTA 20:

Filtr Smogbox

Aantysmogowy filtr kanałowy filtrujący smog i pyły zawieszone, jak również zapachy dymu z komina czy grilla. Przeznaczony do montażu w istniejących i nowych budynkach z wentylacją mechaniczną.

 

Klimatyzator Inventor OmniaEco

Urządzenie, które zarówno ogrzeje wnętrze, jak i schłodzi, nie zużywając przy tym dużo energii. Chłodzenie: -15°C/50°C; Grzanie: -15°C/30°C. Klasa energetyczna: Chłodzenie A++ / Grzanie A+. Pozłacana powłoka na wymiennikach czyni urządzenie całkowicie odpornym na ko
 

Klimatyzator ścienny Fujitsu split serii ASYG 09

Najnowszy trend w klimatyzatorach. Czyste powietrze dzięki filtrowi plazmowemu. Ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++. Boczne dyfuzory poprawiające cyrkulację powietrza.

 

Anemostat nawiewny Zehnder ComfoValve Luna S125
Coś więcej niż nawiew powietrza. Przystosowany do montażu w suficie i na ścianie. Anemostat eliminuje przeciągi, minimalizuje roznoszenie się hałasu kanałami wentylacyjnymi, uniemożliwia przypadkową zmianę ustawień.

 

Nawietrzak ścienny antysmogowy NON Darco

Nawietrzak wyposażony w filtr zatrzymujący cząsteczki stałe i ciekłe (w tym alergeny i pyły PM 2,5). Filtracja powietrza odbywa się w membranie o kształcie stożka (ma wszystkie certyfikaty). Filtr można czyścić w warunkach domowych.

 

Klimatyzator przenośny z pompą ciepła Fral Super Cool FSC09.1

Klimatyzator, który działa również jako powietrzna pompa ciepła i osuszacz powietrza. Może stać na zewnątrz domu i podawać schłodzone powietrze rurą na odległość do 4 m. Może pracować w bardzo wysokiej temperaturze - nawet 45°C. Działa też jako ogrzewacz o mocy do 4 kW.

 

Rekuperator Bartosz VENA Optima

Mały, lekki, ale osiągający wysoką sprawność. Sercem VENA Optima jest wymiennik przeciwprądowy, pozwalający na odzyskanie 75-90% ciepła z wentylacji. Wydajność od 350 do 1200 m3/h. W urządzeniu także filtry kasetowe oraz pełna automatyka.

 

Kamera termowizyjna FLIR C3
Kamera termowizyjna w wersji kieszonkowej, zaprojektowana dla profesjonalistów i wykonawców instalacji w budynkach. Zawsze można ją mieć ze sobą, by zlokalizować mostki termiczne, ale też ukryte przewody czy nieszczelność w instalacji. Zapis umożliwia analizę temperatury. Moduł wi-fi.

 

Pompa ciepła powietrze-woda Mitsubishi seria All-in-One

Wszystko w jednym, czyli jednostka wewnętrzna wyposażona w zbiornik 180 l i naczynie wzbiorcze. Zasili ciepłem c.o. i będzie grzać wodę użytkową do temperatury aż 58°C. Odzyskuje do 75% energii. COP nawet 5,32. Moduł wi-fi.

 

Klimatyzator ścienny Split Haier Flexis Plus

Błyskawicznie grzeje i chłodzi. Czujnik Eco dzieli pomieszczenie na 2 sekcje, wykrywając liczbę, lokalizację i ruchy ludzi, kontrolując temperaturę i przepływ powietrza. Hałas obniżony do 16 dB. Funkcja Self Clean - zamraża powierzchnię parownika i usuwa zabrudzenia przy rozmrażaniu.
 

Smogsorber – mineralny pochłaniacz smogu Global Tech

Urządzenia filtrujące i uzdatniające powietrze w układzie wentylacji mechanicznej i GWC. Zamiast filtrów z węglem aktywnym i filtrów HEPA, są tu wyłącznie naturalne minerały, które zatrzymują pyły, roztocza, bakterie, wirusy, grzyby, dym i nieprzyjemne zapachy. Filtry mineralne - wymienne.

 

Kratka wentylacyjna Autoaktywna ErgoEden

Tak zaprojektowana, żeby wyeliminować najczęstsze problemy z wentylacją grawitacyjną. Nie dopuszcza do ciągu wstecznego, ogranicza zbyt intensywne usuwanie ogrzanego powietrza, wspiera utrzymanie wilgotności powietrza, wygłusza hałasy. Kratkę łatwo umyć wewnątrz.

 

Wentylacja z odzyskiem ciepła: Zehnder ComfoAir Q
Reklamowana jako pierwsza inteligentna centrala wentylacyjna. Dzięki wymiennikowi ciepła w kształcie diamentu potrafi odzyskać 90% ciepła. Oczyszcza powietrze z pyłów i pyłków, ma czujnik CO2 do kontroli jakości powietrza. Sterowana smartfonem. Bardzo łatwa w montażu.

 

Rekuperator podwieszany freshAIR+ VCE

Rekuperator, który może zostać zamontowany w każdej pozycji – na ścianie, pod sufitem lub... pod dowolnym kątem. Urządzenie nie wymaga odprowadzania kondensatu. Wewnątrz nagrzewnica. Ma filtry do walki ze smogiem. Sterowany za pomocą aplikacji. Sprawność A+.

 

Klimatyzator split Hisense seria Energy

Wszystko, co ma nowoczesny klimatyzator. Czynnik R32, sterowanie przez wi-fi, głośność 19 dB (bieg neutralny), wyświetlanie temperatury na płycie czołowej, energooszczędność. Filtry czyszczące powietrze: aktywny węgiel, jony srebra, HEPA, a nawet filtr z witaminą C.

 

Klimatyzator split Gree Muse

Nowość firmy Gree. Obsługa przez wi-fi, cztery stopnie pracy wentylatora. Ekologiczny czynnik chłodniczy R32 spełniający najnowsze normy unijne. SCOOP: 4, a nawet 4,10. Klasa efektywności energetycznej: chłodzenie A++; grzanie A+.

 

Wentylacja hybrydowa Darco

Wentylacja dwubiegunowa: naturalna (gdy ciąg jest wystarczający) oraz wymuszona - wentylator napędzany silnikiem elektrycznym (gdy warunki dla wentylacji grawitacyjnej są niewystarczające). Nasada Turbowent zwiększa ciąg aż do poziomu wentylacji wnętrza ustalonej przez użytkownika.
 

Inteligentny system NIBE
Składa się powietrznej pompy ciepła, rekuperatora, sterownika i zestawu fotowoltaicznego (wszystko NIBE), a jest sterowany zdalnie przez NIBE Uplink. Zapewnia ogrzewanie i chłodzenie, c.w.u. oraz odzysk ciepła w budynkach jednorodzinnych, w 100% wykorzystuje energię z OZE.


Rekuperator okienny i rekuperator ścienny grawitacyjne ErgoEden

Prototypy w trakcie badań. Grawitacyjnie, bez zużycia energii elektrycznej mają odzyskiwać ciepło (45-70% energii) ulatujące przez okno lub przez kanał wentylacyjny. Proces wymiany ciepła ma odbywać się automatycznie. Jeśli wyjdzie zwycięsko z prób – rewelacja!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • solidnie? nooo, jak architekt budował...   prędzej pomyśl o wdmuchaniu w szczelinę materiału izolacyjnego, a potem o stolarce
    • Da się nawet w warstwie docieplenia. Nie mam teraz czasu szukać, ale kiedyś to widziałem. Poza tym istnieją okna "wysuwane" poza linię ściany, umożliwiające obserwację obszaru 180 stopni. Wiele obiektów ma takie okna, hotele szczególnie.  
    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...