Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej ! 

Coraz więcej fachowców ceni sobie wygodne i bezpieczne rozwiązania przy wykonywaniu pracy. 
Jeżeli na co dzień, przykładamy wagę do modnej i wygodnej odzieży, dlaczego nie powinniśmy kierować się tym samym w czasie wykonywania pracy ? Jakby nie patrzeć, większość z nas spędza w pracy dużą część dnia, więc dlaczego mielibyśmy sobie odmawiać komfortu i zyskując przy tym na bezpieczeństwie ? 

Zaopatrywaniem w akcesoria robocze zajmuję się od długiego czasu- od 1993. Sam także wykonuje rozmaite prace które dla niektórych fachowców są codziennością, i staram się zrozumieć ich najistotniejsze potrzeby aby dostrzec co można by zmienić, a praca przebiegała przyjemniej  


Chętnie udzielę wszelkich porad i odpowiedzi w tym poście lub PW bądź michal.romex@gmail.com ;-) Jestem tutaj dla Was 

Zachęcam także do przejrzenia całej oferty sklepu
http://www.romexwronki.pl 


Pozdrawiam kolegów  

Link do komentarza
57 minut temu, ha44 napisał:

Jakby nie patrzeć, większość z nas spędza w pracy dużą część dnia, więc dlaczego mielibyśmy sobie odmawiać komfortu i zyskując przy tym na bezpieczeństwie ? 

Akurat co do tego zwykły, szary pracownik pracujący w firmie nie ma na to wpływu, nosi  i ubiera to co pracodawca kupi.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Akurat co do tego zwykły, szary pracownik pracujący w firmie nie ma na to wpływu, nosi  i ubiera to co pracodawca kupi.

:)

 

Są tacy i tacy. Ciężko przeważnie udowodnić, że to jest tak samo ważne a nawet ważniejsze niż wiele innych rzeczy w firmie. Niestety jeszcze daleko nam do standardu.

 

Naprawdę jest to ważne, a pracodawca się przekonuję wtedy jak coś się stanie.

 

Jak z produktami kupujesz najtańszy za 7 dni kupujesz drugi, lepszy . 

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez ha44 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Nie jest tajemnicą, że większość pracodawców kupuje najtańsze produkty (a wiadomo kto kupuje tanio ten kupuje dwa razy) i najważniejsze musza posiadać certyfikaty oraz spełniać normy stanowiskowe, te tanie produkty też spełniają niestety.

Link do komentarza
21 minut temu, mhtyl napisał:

Nie jest tajemnicą, że większość pracodawców kupuje najtańsze produkty (a wiadomo kto kupuje tanio ten kupuje dwa razy) i najważniejsze musza posiadać certyfikaty oraz spełniać normy stanowiskowe, te tanie produkty też spełniają niestety.

Tak spełniają.

 

BTW

Zobacz w DE czy masz rękawice za 0,50 gr ?  

 

Idą pożywki na Wiosnę, mocno się zmieni cena. Więc jeszce więcej cisnąć będą na "oszczędność " 

Edytowano przez ha44
błąd stylistyczny (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Odzież robocza oraz ochronna w wielu branżach jest obowiązkowa - tam gdzie pracownik jest w zasadzie narażony na nieustanny kontakt z zanieczyszczeniami, na przykład mechanicy czy budowlańcy prawie cały czas mają do czynienia z tłuszczami czy innymi produktami na oleistej bazie, które zostawiają bardzo trudne do usunięcia plamy. Albo gdzie jest narażony na grożne czynniki.

Zapewnienie odziezy należy dy pracodawcy. Ze swojej strony polecam po prostu przejrzeć sobie ubrania robocze w kilku hurtowniach. Ze swojej strony polecam kontakt z tą firmą:

Ferpol 
tel: 46 832 80 20

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Zgadza się, zapewnienie odzieży roboczej i ochronne jest obowiązkiem pracodawcy. Jeżeli na stanowiskach występują zagrożenia wówczas pracownikowi należy zapewnić środki ochrony indywidualnej zgodne, najogólniej mówiąc z przepisami. To czy stosowanie śoi jest obowiązkowe zależy od stanowiska pracy, nie branży. Jeżeli na stanowisku występuje wyłącznie brud, wtedy wystarczy zapewnić zwykłą odzież roboczą, która nie chroni przed konkretnymi zagrożeniami, których skutkiem mogą być urazy, inwalidztwo lub śmierć. Bez śoi nie można dopuścić pracownika na stanowisko pracy, na którym występują zagrożenia, a niewyposażony pracownik może odmówić wykonywania pracy w takich miejscach (ale musi wcześniej powiadomić o tym pracodawcę). Skoro polecacie sobie różne firmy to ja polecam hurtownię bhp SAFERO .PL  https://www.safero.pl/ , mają dobre ceny, chętnie doradzają i są bardzo zorientowani w temacie. 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Dnia 28.10.2022 o 12:27, LosBlantos napisał:

Nie chciałbym tworzyć nowego tematu, a ciekawi mnie, czy ktoś z was miał styczność z ubraniami roboczymi firmy Protect2U? Mało o niej jest opinii w internecie, a szukam jakichś kurtek softshell dla firmy, za rozsądne pieniądze. 

ja miałem od nich buty długie wzmocnione , wytrzymale ciepłe. Ubrań nie kupowalem

20150610121723_420s-43.jpg

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ja za to polecam sklep z odzieżą roboczą oraz bardzo dobrym wyborem butów roboczych https://bhpodziez.pl/ -> szzczerze polecam buty polskiego producenta PPO, którego buty ten sklep internetowy ma w najlepszej cenie, jaką znajdziecie w internecie. 

Polecam sprawdzić trzewiki robocze, które posłużą naprawdę długi czas, niezależnie czy pracujecie na budowie czy w fabryce: https://bhpodziez.pl/obuwie-robocze/trzewiki-robocze/ 

trzewiki-robocze.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
    • To dokładanie powinno wyglądać inaczej, żar przesuwasz na bok i układasz drewno, następnie masz dwa wyjścia, albo szufelką wsypujesz żar na górę wsadu bardziej od tylnej ścianki, drugi sposób to przysuwasz żar z boku drewna i spalasz go sposobem kroczącym.  Jak położysz polano na żar, to gaz drzewny się nie spali, tylko ucieknie kominem, a to spora strata w opale.  Ruszt jest zbędny, powoduje stratę w trakcie spalania drewna.
    • Ja mam piec kaflowy, ale zasady palenia są takie same. Tylko szybra nie ruszam, a reguluję jedynie dopływ powietrza. I zauważyłem, ze wyznacznikiem dobrego palenia są dwie rzeczy. Brak sadzy, o czym wspominaliśmy, oraz obecność popiołu na drugi dzień. Przy czym tu jest dokładnie odwrotnie niż z sadzą. Im więcej popiołu (czystego popiołu) w popielniku, tym lepsze było spalanie. Ekonomiczniejsze. Bo ciąg powietrza ani nie wywiewał ciepła, ani popiołu. Bo nie czarujmy się, duży ciąg oznacza wywiewanie popiołu przez komin. A wraz z nim ucieka i ciepło.    A szybra nie ruszam, bo go zwyczajnie nie mam.  Kanał z pieca do komina jest wykonany na stałe. Z tego też powodu nie kupuję czujnika czadu, bo nie ma racji bytu. Jeśli rozpalam i nie ma ciągu (bardzo rzadko, ale to się zdarza), to po prostu nie palę, bo się nie da. A jak już rozpalę i ciąg kominowy jest, to nie ma siły, wszystkie produkty spalania pójdą w komin, bo nie ma jak tej drogi zamknąć. Chyba, że ktoś zatkałby wylot komina na dachu.   Kiedyś tak bywało, w wieczór wigilijny złym sąsiadom kładziono na kominie szybę. Żeby światło prześwitywało, gdy będą szukać przyczyny.
    • I takowe falujące powietrze właśnie u mnie występuje👍. Tylko przy rozpalaniu pojawia się troszkę dymu a później już tylko czyste fale😁
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...