Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

Zastanawiam się nad instalacja pompy w domu do ogrzewania podłogowego i grzania wody. Minus jest taki, ze kompletnie się na tym nie znam. Jak się sprawdzają ? Jak z podlogówką ? Jaka jest różnica między powietrzna a gruntowa ?  Jaki jest koszt instalacji przy 120m2 użytkowej ? Jak utrzymują ciepło w domu ?  Jakie są koszty eksploatacyjne i utrzymania ?  Proszę o wszelkie informacje 

Edytowano przez Pompy Ciepła (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
58 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

a gdzie padło takie stwierdzenie? Przejęzyczenie może albo skrót myślowy.

Taki chyba był tytuł wątku, ale "ktoś" usłużny chyba poprawił ;)

przepraszam za drobną złośliwość, ale ciężko rozmawiać bardziej konkretnie, jak nie zna się nawet podstawowych pojęć

do autora wątku.

1. Pompa ciepła najlepiej współpracuje z ogrzewaniem płaszczyznowym(niskotemperaturowym) Jak jest możliwość, to na najlepiej zrobić podłogówkę i/lub ogrzewanie ścienne.

2. Różnica pomiędzy powietrzną a gruntową jest z jednej strony niewielka a z drugiej zasadnicza ;)

ale w uproszczeniu:

a)gruntowa(g-w) pobiera ciepło z gruntu, jest na teraz , sporo droższa inwestycyjnie niż powietrzna , trochę niższe koszty eksploatacyjne

b)powietrzna(p-w) pobiera ciepło z powietrza, na teraz sporo tańsza inwestycyjnie niż gruntowa, trochę wyższe koszty eksploatacyjne

Żeby ocenić koszty eksploatacyjne w obu przypadkach, trzeba wiedzieć jakie będzie zapotrzebowanie budynku na ciepło

Tak na szybko - proponuję wypełnić dane tutaj http://cieplowlasciwie.pl

i wkleić linka, potem możemy dyskutować dalej...

 

taka dygresja z mojej strony...jakoś dziwnie mnie intryguje nick tego forumowicza..

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Witam,

Pompy ciepła są sprawdzonym rozwiązaniem ogrzewania budynku, więc nie ma się Pan czego obawiać. Przy współpracy z ogrzewaniem podłogowym pompa ciepła będzie pracowała ze zwiększoną sprawnością niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego. W skrócie gruntowa pompa ciepła cechuje się stabilniejszą pracą przy niższej temperaturze powietrza zewnętrznego, ponieważ pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z gruntu. Powietrzna pompa ciepła może pracować do temperatury zewnętrznej -20oC a później ogrzewanie realizowane jest przez dogrzewacz. Należy jednak wspomnieć, że temperatura powietrza zewnętrznego poniżej -20oC występuje od kilku do kilkunastu godzin w ciągu roku. Zaletą powietrznej pompy ciepła są znacznie niższe koszty inwestycyjne, ponieważ nie trzeba wykonywać kolektora gruntowego. Zachęcam Pana do zainteresowania się pompami ciepła z rodziny Logatherm marki Buderus. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/. W sprawie doboru odpowiedniego typu pompy ciepła, wyceny instalacji oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008. 
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus 
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...