kolka64 Napisano 13 grudnia 2018 #1 Napisano 13 grudnia 2018 (edytowany) Piec na ekogroszek Prosat klasa 5 15kw , Sterownik TECH 37N, Proszę o pomoc. Mam problem z piecem. Robią się spieki. Mam dobrej jakości ekogroszek( zero spiekalności - Stabek ), Co powinieniem zrobić aby się nie tworzyły spieki? Edytowano 13 grudnia 2018 przez kolka64 (zobacz historię edycji)
Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne Napisano 14 grudnia 2018 #2 Napisano 14 grudnia 2018 Przy tym węglu (RI = 0) spodziewam się raczej, że są to spieki z popiołu (żużlowe), a nie z niedopalonego węgla (koksowe). Jeżeli tak jest, proszę zmniejszyć dawkę powietrza. jeżeli to mimo wszystko spieki koksowe, dawkę powietrza lepiej zwiększyć. Nowe kotły maja niestety większą skłonność do tworzenia spieków niż starsze, z racji wyższej temperatury w palniku.
Budujemy Dom - budownictwo i instalacje Napisano 14 grudnia 2018 #3 Napisano 14 grudnia 2018 Główną przyczyną powstawania spieków jest jakość węgła i bez analizy trudno ustalić na ile deklaracja dostawcy pokrywa się z rzeczywistością. Oczywiście istotne są również ustalone warunki spalania w kotle . np zbyt intensywny nadmuch powietrza, za nisko ustawiony deflektor, ale ustalenie optymalnych warunków spalania dla konkretnego opału wymaga niekiedy doświadczalnej regulacji warunków spalania kierując się zaleceniami producenta kotła.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się