Skocz do zawartości

Kuchnia z dziwnym umiejsciowieniem wlotu na okap i kratki wentylacyjnej


samooray

Recommended Posts

Odebrałem mieszkanie od dewelopera. Niestety, ale mam wrażenie, że piony wentylacyjne projektowało dziecko, bo jak widać na poniższych obrazkach - wlot do rury okapowej został "zamieniony" z kratką wentylacyjną . Rura wlotowa do okapu wystaje trochę poza standardowe 60 cm (nie da się jej CHYBA schować w meblach).
Mój błąd, że przed zakupem nie obejrzałem rysunków architektonicznych w siedzibie dewelopera (plany "marketingowe" oczywiście nie obrazowały umiejscowienia wentylacji) .

Pierwotnie planowałem szafki do sufitu i wzdłuż ściany, przez szafki, puścić rurę okapową. Przy samej ścianie z wlotami do kanałów wentylacyjnych ma stać lodówka.

Wobec powyższego mam do Was pytania:
1. Czy to są aktualne "trendy" w budownictwie i nie powinno mnie to dziwić?
2. W jaki sposób można rozwiązać problem jednoczesnego podłączenia rury okapowej i zapewnienia dostępu powietrza do kratki? Jestem skłonny zrezygnować z szafek do sufitu, ale żeby to jakoś wyglądało i żeby kominiarz się nie czepiał .

Z góry wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi!

 

 

okap_kratka.jpg.c8e1b76efafdd0fe3e2aa909efaede0a.jpg

 

 

 

 

 

 

20181109_100001.jpg

 

Edytowano przez samooray (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Może nie jest tak źle ja myślisz.

Oba kanały są wentylacyjne i prowadzą na zewnątrz, więc...
A kratkę mógł źle zamontować fachuwiec dopieszczając mieszkanie przed odbiorem.

Odsunięcie otworu od ściany właśnie by sugerowało że nie ma być zasłonięty przez zabudowę górną kuchni.

Nota bene zabudowa górna to 32-35cm, no max 40cm. 60cm to korpusy dolne.

Link do komentarza

Odnośnie górnej zabudowy to zgadza się, ale przy kratkach planowałem lodówkę dać i szafkę nad nią, a to raczej 60cm głębokości, dlatego napisałem o tych 60cm. Przełożenie lodówki na drugą stronę to raczej duży problem i wolałbym tego nie robić.

Na upartego mogę dać rurę do otworu okapowego i niczym tego nie zabudować - kratka będzie miała dostęp do powietrza, no ale estetyczne to nie będzie raczej.

Link do komentarza

To zrób półkę z G-K na szerokość pionu i w niej ukryj rury.

Później będziesz się bawił wysokością szafek. Obecnie nie ma żadnego problemu z rozmiarami frontów więc górną zabudowę możesz rozplanować i estetycznie i funkcjonalnie do wysokości obniżonego sufitu - półka G-K.

 

PS. Według załączonego schematu to i tak w tej kuchni blatu roboczego to Ty nie masz.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

jak bedziesz montowal przewody wentylacyjne i okap zadbaj o kilka rzeczy:

- otwór w scianie do komina (otwór fi) powinno byc takie jak wyjscie z turbiny (otwór fi)

- nie uzywaj rur spiro bo bedziesz mial glosno, zastosuj gładkie stalowe ocynk lub pvc ew. kanały plaskie

- owin je mata wygluszającą, bedzie ciszej

- wybierz dobry okap, z porzadną turbiną, stalowe (grube, solidne), szkło higieniczne i LEDy (bo halogeny żrą prądu i uwaga: rozgrzewają zaślepki szklane które poźniej pękają)

chyba tyle co pamiętam z porad fachowców ;-)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...