Skocz do zawartości

Jak ocieplic podloge na belkach - poddasze


Recommended Posts

W tej chwili mam na stropie belki drewniane 22x20. Na to od gory na poddaszu sa przybite plyty OSB. Chce dac 15 cm wolny miedzy belkami. Ale welna musi byc montowana od dolu. Belka bedzie wowczas widoczna tylko kilka cm bo oprocz welny bedzie tez podbitka z desek - takze miedzy belkami. Nie wiem czy to ma sens. Moze lepiej dac prosty sufit z plyt i schowac te belki. Albo moze na gorze dac ocieplenie. Troche wowczas strace na wysokosci strychu uzytkowego. Nie bardzo wiem co z tym zrobic. Czy ktos robic cos takiego? 

Link do komentarza

No coz, musisz zrobic jakis ruszt.

Wezmiesz kantowki i przykrecisz wzdluz belek. Wlozysz pomiędzy welne, przychwycisz sznurkiem.

Potem do tych kantowek przymocujesz folię a na to podbitke.

 

Tylko wg. mnie niedobrze jesli zamkniesz to od gory szczelnie płytami osb. Plyty powinny byc na jakichś dystansach 2-3cm

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dziekuje za porady. Dokladnie od gory to ja mam na belkach laty, przybite prostopadle do belek. Na to mam przybite plyty OSB, ktore sa podkladem do podlogi na poddaszu. Sa wypoziomowane. Dach spadzisty mam ocieplony welna. Ale narazie poddasza nie bede ogrzewal. Czy wiec na stropie folia paroizolacyjna bedzie wlasciwa? Jesli na parterze bede mial cieplo a na poddaszu zimno to nie bedzie mi sie skraplala para na tej folii? oczywiscie dam tak jak wyzej mi doradzono - tzn od gory OSB, laty, belki - welna miedzy belki , folia miedzy belki i podbitka. I jeszcze pytanie, czy podbitke przybijac/przykrecac od dolu? Bedzie widac gwozdzie lub sruby, czy to brzydko nie wyglada? Tak sie to robi?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • dodatkowo: - wszystkie normy akustyczne danych materiałów są badane tylko na materiałach pełnych bez żadnych bruzd i dodatkowo w warunkach laboratoryjnych (sam producent potwierdził że nie robi się badań na materiale który został już naruszony).  
    • kroki jakie wykonałem: - jak masz możliwość wejścia do sąsiadów i wykonania fotek łazienki to byłoby przydatne ale nie konieczne - zgłosiłem sprawę do dewelopera jako reklamacje - deweloper przekazał sprawę zarządcy - ustalane było czy była zgoda na takie przeróbki - była wizja lokalna zarządcy (wiadomo że potwierdziło się że rury są w ścianie) - zarządca po wizji nakazał sąsiadce przywrócić ściany do stanu pierwotnego (sąsiadów zlali temat) - zgłosiłem zgłosiłem sprawę do Nadzoru budowlanego przez Epuap - nadzór wykonał wizje lokalną u sąsiadki oczywiście potwierdziło się wkucie - wykonałem na własną rękę jeszcze ekspertyzę/orzeczenie techniczne  ściany które wykazało że masa ściany jest za mała(rzeczoznawca budowlany) - był sprawdzane projekty czy ktoś czasem nie zezwolił na zmianę usytuowania rur itd. - Nadzór przesłuchiwał również budowlańca który wykonywał prace remontowe u sąsiadów. z tego co wiem w PINB'ach takich spraw zaczyna przybywać właściwie są zalewani tego typu sprawami. u nas ludzie dopiero zaczynają dochodzić swoich praw jeśli chodzi o sprawy akustyki we własnych mieszkaniach, mój brat który jest inżynierem budownictwa w Niemczech mówi że tam akustyka to bardzo poważny temat i nie wmawia się lodżia takich głupot jak to że mogli sobie wybudować dom, Ogólnie na forach u nas opisując takie sprawy możemy napotkać tylko i wyłącznie hejt. powołałem się na: - Co do zasady w obiektach wielorodzinnych obowiązuje zakaz pogarszania akustyki już po wybudowaniu budynku mieszkalnego. - instrukcji użytkowania lokalu(w regulaminie mamy wpisane że jest zakaz wkuwania) oraz na: rt. 5.pkt 1 Ustawy Prawo Budowlane a w szczególności rozdział IX Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie i stanowią wadę trwałą w tej części obiektu. Zgodnie z § 323. 1 W.T . Budynek i urządzenia z nim związane powinny być zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby poziom hałasu, na który będą narażeni użytkownicy lub ludzie znajdujący się w ich sąsiedztwie, nie stanowił zagrożenia dla ich zdrowia, a także umożliwiał im pracę, odpoczynek i sen w zadowalających warunkach. PS:staram się aktualizować temat na forach aby pomóc innym jak sobie z tym radzić. mogę powiedzieć tylko tyle że na pewno nie odpuszczę nawet jakby to miało trwać jeszcze 5 lat
    • Witam  wszystkich chciałbym się poradzić gdyż robię dla dziecka pokój  w starym pomieszczeniu przylegającym do domu  i będę dostawial ściankę porothermu 10  przy starej ścianie zewnętrznej.   Z hasioka ogólnie całość jest z zewnątrz ocieplona styropianem ,pytanie moje brzmi czy murujc nowa ścianę jest konieczność dania dodatkowej izolacji między ścianami jakąś wełną 50 czy nie trzeba?
    • Co to za działanie, jak od początku listopada ciemno, głucho i ponuro.
    • Napisaliśmy obszerny artykuł o działaniu instalacji fotowoltaicznej w zimie + wykres wydajności instalacji przez cały rok. Zapraszamy do lektury: https://evolive.pl/fotowoltaika-zima/   Poniżej wykres dla instalacji 6,3kW:
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...