Skocz do zawartości

Zakup działki


Joanna07

Recommended Posts

Napisano
Witam!
Znalazłam wymarzone miejsce do budowy domu, niestety mam problem... Jak moge wybudować tam dom? Jest to działka rolna, teren który chce kupić ma oznaczenie Ps, chciałam kupić około 10 arów z obszaru 3,95 ha. Dla tej miejscowosci jest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego - niestety! Moje prywatne zdanie na temat planów na terenach wiejskich; bezsens zupełny!!!! Przy jego tworzeniu wielu rolników nie chciało zmainy kwalifikacji gruntu z rolnego na budowlany z powodu wysokich podatków. W chwili obecnej wiele osób chce budowac domy i okazuje sie, ze nie ma gdzie! W wyniku takiej sytuacji kilkanascie osób złożyło wnioski o zmiany w planie zagospodarowania. W marcu 2007 roku własciciel gruntu dostał informacje, ze wniosek został zaopiniowany pozytywnie i procedura zmiany planu zostanie rozpoczęta po podjęciu przez Rade Gminy stosownej uchwały.
To było w marcu........ Od tego czasu cisza!
Co moge zrobić? Jakaś inna metoda? Kupić wiecej tej działki? Pogonić urzędasów?
Słyszałam plotki, ze ludzie kupują więcej ziemi i budują się na terenie rolnym, ze ma być zmaiana przepisów, zrobie wszystko zeby tam zamieszkać! Tylko co mam zrobić????
Napisano
Witam

Myślę.... Można wybudować dom na działce rolnej lub leśnej, ale... należy wyłączyć z produkcji np. rolnej teren pod zabudowę. Można wyłączyć pod zabudowę 5 arów (zgodnie ze stosownymi przepisami) , myslę, ze pod budowę wystarczy, pozostała część terenu pozostałaby działką rolną. przy tej powierzchni nie trzeba płacić za wyłączenie. Najpierw jednak trzeba mieć pewność że dostanie się decyzję o warunkach zabudowy, zresztą bez tej decyzji ciężko będzie wystąpić do właściwego urzedu o wyłączenie z produkcji. Ja wyłączyłam z produkcji leśnej część lasu. Zrobiłam to kilka lat temu choć urząd się nie zorientował w 2002r, że działka jest działką leśną i pozwolono mi budować. To, że to zrobiłam wynikało z mojej wiedzy której zabrakło urzędnikowi. A teraz żeby było śmiesznie wystąpił;am o warunki zabudowy i ..... zauważyli, że działka jest lasem i teraz chcieli mi robić problemy. Projektant zaniósł już decyzję o wyłączeniu i ma być dobrze
Napisano
Nic nie można zrobić - samorząd terytorialny reprezentuje interesy swoich mieszkańców (przynajmniej teoretycznie) i zależnie od przyjętego planu rozwoju wnioskuje o ewentualne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, a sama procedura jest dość skomplikowana i długotrwała. Można kupić przynajmniej 1 ha i stać się rolnikiem, ale możliwość zabudowy w formie siedliska tez zależy od ustaleń aktualnego planu zagospodarowania.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Cze!! Pomocy!!!
Strasznie podoba mi sie jedna działka w okolicach Gdańska (z jeziorem, niedaleko lasu).
Niestety nie mogę sie dowiedzieć kto jest jej właścicielem???????? Działka jest pusta, nieogrodzona. Sąsiedzi mówią, że nikt tu nie pojawiał się od dawien dawna. Jak dowiedzieć się kto jest jej właścicielem???????????
POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Napisano
Cytat

Cze!! Pomocy!!!
Strasznie podoba mi sie jedna działka w okolicach Gdańska (z jeziorem, niedaleko lasu).
Niestety nie mogę sie dowiedzieć kto jest jej właścicielem???????? Działka jest pusta, nieogrodzona. Sąsiedzi mówią, że nikt tu nie pojawiał się od dawien dawna. Jak dowiedzieć się kto jest jej właścicielem???????????
POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Proszę przeczytać ten temat https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=3200&hl=
Napisano
Jestem już posiadaczem działki, czy szczęśliwym? Nie ma formalnych przeszkód - dom mogę budować. Tylko, że pan geolog ocenił moją ziemię jako grunt piaszczysty. Pewnie dlatego ziemia była tak tania. A wygląda naprawdę ładnie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...