Skocz do zawartości

Zakup działki


Joanna07

Recommended Posts

Witam!
Znalazłam wymarzone miejsce do budowy domu, niestety mam problem... Jak moge wybudować tam dom? Jest to działka rolna, teren który chce kupić ma oznaczenie Ps, chciałam kupić około 10 arów z obszaru 3,95 ha. Dla tej miejscowosci jest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego - niestety! Moje prywatne zdanie na temat planów na terenach wiejskich; bezsens zupełny!!!! Przy jego tworzeniu wielu rolników nie chciało zmainy kwalifikacji gruntu z rolnego na budowlany z powodu wysokich podatków. W chwili obecnej wiele osób chce budowac domy i okazuje sie, ze nie ma gdzie! W wyniku takiej sytuacji kilkanascie osób złożyło wnioski o zmiany w planie zagospodarowania. W marcu 2007 roku własciciel gruntu dostał informacje, ze wniosek został zaopiniowany pozytywnie i procedura zmiany planu zostanie rozpoczęta po podjęciu przez Rade Gminy stosownej uchwały.
To było w marcu........ Od tego czasu cisza!
Co moge zrobić? Jakaś inna metoda? Kupić wiecej tej działki? Pogonić urzędasów?
Słyszałam plotki, ze ludzie kupują więcej ziemi i budują się na terenie rolnym, ze ma być zmaiana przepisów, zrobie wszystko zeby tam zamieszkać! Tylko co mam zrobić????
Link do komentarza
Witam

Myślę.... Można wybudować dom na działce rolnej lub leśnej, ale... należy wyłączyć z produkcji np. rolnej teren pod zabudowę. Można wyłączyć pod zabudowę 5 arów (zgodnie ze stosownymi przepisami) , myslę, ze pod budowę wystarczy, pozostała część terenu pozostałaby działką rolną. przy tej powierzchni nie trzeba płacić za wyłączenie. Najpierw jednak trzeba mieć pewność że dostanie się decyzję o warunkach zabudowy, zresztą bez tej decyzji ciężko będzie wystąpić do właściwego urzedu o wyłączenie z produkcji. Ja wyłączyłam z produkcji leśnej część lasu. Zrobiłam to kilka lat temu choć urząd się nie zorientował w 2002r, że działka jest działką leśną i pozwolono mi budować. To, że to zrobiłam wynikało z mojej wiedzy której zabrakło urzędnikowi. A teraz żeby było śmiesznie wystąpił;am o warunki zabudowy i ..... zauważyli, że działka jest lasem i teraz chcieli mi robić problemy. Projektant zaniósł już decyzję o wyłączeniu i ma być dobrze
Link do komentarza
Nic nie można zrobić - samorząd terytorialny reprezentuje interesy swoich mieszkańców (przynajmniej teoretycznie) i zależnie od przyjętego planu rozwoju wnioskuje o ewentualne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, a sama procedura jest dość skomplikowana i długotrwała. Można kupić przynajmniej 1 ha i stać się rolnikiem, ale możliwość zabudowy w formie siedliska tez zależy od ustaleń aktualnego planu zagospodarowania.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cze!! Pomocy!!!
Strasznie podoba mi sie jedna działka w okolicach Gdańska (z jeziorem, niedaleko lasu).
Niestety nie mogę sie dowiedzieć kto jest jej właścicielem???????? Działka jest pusta, nieogrodzona. Sąsiedzi mówią, że nikt tu nie pojawiał się od dawien dawna. Jak dowiedzieć się kto jest jej właścicielem???????????
POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Cytat

Cze!! Pomocy!!!
Strasznie podoba mi sie jedna działka w okolicach Gdańska (z jeziorem, niedaleko lasu).
Niestety nie mogę sie dowiedzieć kto jest jej właścicielem???????? Działka jest pusta, nieogrodzona. Sąsiedzi mówią, że nikt tu nie pojawiał się od dawien dawna. Jak dowiedzieć się kto jest jej właścicielem???????????
POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Proszę przeczytać ten temat https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=3200&hl=
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...