Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
karolnoakowski

kołkowanie

Recommended Posts

Jeśli ktoś za Ciebie to zrobi, możesz nie kołkować. Bez kołków będzie się trzymać do najbliższego wiatru.

• Haha 1

Dnia 12.06.2018 o 10:25, retrofood napisał:

Bez kołków będzie się trzymać do najbliższego wiatru.

Prawdziwy bajkopisarz

Dnia 12.06.2018 o 11:16, demo napisał:

Wydaje mi się że tu masz dobrą i pełną odpowiedź na Twoje pytanie:

https://termoorganika.pl/kiedy-kolkowac-styropian

Tu jest prawidłowe podejście. 

3 godziny temu, Kafelkarz napisał:

Prawdziwy bajkopisarz

Życzę szczęścia i miłej zabawy! :icon_biggrin:

Co tu ma do rzeczy szczęście i miła zabawa to chyba nawet ty sam nie wiesz, więc nie pisz o niczym.;)

6 godzin temu, demo napisał:

Co tu ma do rzeczy szczęście i miła zabawa to chyba nawet ty sam nie wiesz, więc nie pisz o niczym.;)

Skoro sobie tego nie życzysz to nie życzę Ci szczęścia, ani miłej zabawy.

Ocieplając ściany zewnętrzne nowo budowanego domu jednorodzinnego, mocowanie  płyt styropianowych odbywa się zasadniczo przy pomocy kleju do styropianu, natomiast zastosowanie łączników mechanicznych potocznie nazywane „kołkowaniem” można pominąć, o ile projektant nie przewidział inaczej, i producent kompletnego systemu ociepleń przy pomocy którego budynek zostanie zaizolowany, przewiduje mocowanie płyt przy użyciu zaprawy klejowej. W przypadku systemu ociepleń Termo Organika można pominąć kołkowanie przyklejając płyty na kleju uniwersalnym TO-KU. O ile ściany nowego budynku wystarczy zagruntować gruntem uniwersalnym w celu zmniejszenia chłonności podłoża przed przystąpieniem do klejenia izolacji, to w przypadku domów starszych,  które ze względu na niski poziom komfortu i wysokie koszty ogrzewania wymagają docieplenia, sytuacja może wymagać zastosowania różnych wariantów mocowania izolacji, w tym kołkowania. Przed przystąpieniem do prac ocieplania ścian zewnętrznych „starego” domu wymaga się bardzo dokładnego sprawdzenia powierzchni ścian (podłoża), do których będą klejone płyty styropianowe lub inny rodzaj materiału izolacyjnego. Wykonanie oceny technicznej powierzchni ścian powinno być obowiązkowo wykonane i stanowić podstawę do wykonania projektu ocieplenia. W praktyce niestety projekt ocieplenia dla domów jednorodzinnych lub kilkurodzinnych jest wykonywany sporadycznie stąd często dochodzi do złego doboru odpowiednich rozwiązań.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Korzystać z dobrodziejstw postępu technicznego jasne że trzeba, ale dobrze zachować w tym umiar i rozsądek.  Ta cała automatyka, sterowanie zdalne do wszystkiego, otwieranie i zamykanie, są dobre ale chyba najbardziej przydatne dla inwalidy z ograniczonymi funkcjami ruchowymi.  Zdrowy człowiek jak będzie lało i tak poleci sprawdzić czy wszystkie okna ta cała automatyka pozamykała. Tak samo np. przed wyjazdem na wakacje i tak oblecę cały dom sprawdzając czy wszystko gra. Co by nie powiedzieć ruch to jednak zdrowie, a nie dupę tylko trzymać na leżance i pilotem pstrykać. Nawet na ogród taki nie musi wychodzić, bo automatyka wszystko podleje, a w tym podlewaniu jak dla mnie najlepsze jest właśnie samo podlewanie własnymi łapkami. Znam wiele domów w bardzo dobrym wykonaniu i ani jednego tzw inteligentnego, za wyjątkiem znajomego pasjonaty elektronika który sam sobie takie systemy wymyśla i instaluje, więc jak widać są to sprawy mało popularne. Przeciętna populacji jest jednak dość ograniczona technicznie, pewnie jednak nie na tyle by nie zdawać sobie sprawę z problemów w jakie mogą się wpakować, instalując takie systemy. A może też wolą tę inną stronę bytowania połączoną z aktywnością ruchową i samodzielnym myśleniem.    
    • Kazdy bedzie podawal swoja marke bo takie pompy montuje ja kierowalem sie opiniami na forach i w wiekszosci osob montuje nibe nie dawno otrzymalem oferte na alpha innotec jesli chodzi o zuzycie  energii, co jest dla mnie priorytetem, zuzywa jej mniej co np. pompa szwedzkiej firmy. A wedlug Ciebie jaka byla by lepsza jesli chodzi o trwalosc, niezawodnosci niskie zuzycie energii, bo chyba wiekszosci osob o to chodzi. Nie mam zamiaru za kilka lat zmieniac pompy chcialbym aby byla sprawna jak najdluzej przy tym nie zzerala duzo energii. Pozdrawiam
    • Czemu uparłeś się na te modele? Sprawdziłeś linki wskazane przez Ekspertów? Ja postrzegam to jako pomoc, korzystaj z tej okazji.
    • Rama + materac o odpowiedniej twardości i śpisz jak niemowlę po nakarmieniu. Możliwe, że obudzisz się głodny Czyli jakie? Jeden kupiłem tam - już wspominałem a drugi nie pamiętam. Drugi leży na podłodze i jest jeszcze szerszy od poprzedniego. Na ramę a nawet na japońskie łóżko przyjdzie tez pora. Powtarzam - zanim kupimy - trzeba się wyleżeć i poturlać i uwierzcie mi - w minutę zapadnie decyzja, ze to ten jedyny  Teraz trzeba iść do sklepu, gdzie pozwalają się wyleżeć i poturlać. Cała tajemnica zakupu materaca.
    • Niestety pomocy nie otrzymalem wiekszosc osob tutaj jest po to aby sprzedawac swoje pompy. Chcialem zasiegnac tylko opini na temat fachowca i wybor pompy jednej z dwoch ktore podalem. Niestety wiekszosc reklamuje swoje firmy, pompy.
  • Popularne tematy