Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Kafelkarz

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Kafelkarz

 • Ranga
  Początkujący
 1. gres polerowany - POMOCY!

  Kupił w markecie bo miało być tanio. Płytki nadają się do reklamacji.
 2. Wykonczenie mieszkania

  No i brawo. Ja dzięki takim "fachowcom" żyję dostatnie. Jest co poprawiać i to za podwójną kasę.
 3. Najpierw fundujesz sobie jedno z najdroższych rozwiązań, a potem narzekasz. Zastanawiać się trzeba przed, a nie po. Kleje poliuretanowe są drogie. Keralastic T Mapei kosztuje 230 zł / 10 kg. Wystarcza na 2-3 m2
 4. Suche tynki w łazience

  ...oj chyba nie za bardzo wiemy o czym piszemy. Płyty te są zaprawione klejem. Bezpośrednio na nie nakleja się płytki lub nakłada gładź cementową.
 5. kolejność wykonania mediów wnętrza

  Zasady montażu 9. Złączek skręcanych typu VESTOL i VESTOL ZBK nie należy umieszczać w przegrodach poziomych (pod podłogą). Złaczki skręcane mogą luzować się co powoduje przeciekanie.
 6. kolejność wykonania mediów wnętrza

  Złączki skręcane trzeba kontrolować co pół roku, ciekawe jak to będziecie robić?
 7. Korek pod terakote?

  1. W sklepach prezentują różne głupoty 2. Dlaczego ma przemarzać. Nie ma izolacji termicznej? 3. Można zastosować płyty z polistyrenu ekstrudowanego na wylewkę i na te płyty przykleić płytki.
 8. Suche tynki w łazience

  Ja polecam płyty z polistyrenu ekstrudowanego firm Wedi, Botament, Ultrament, BASF ... Naoglądałem się już zielonych płyt GK przy remontach łazienek, w których wcześniej je użyto.
 9. Sufit podwieszany- obciążenie

  Zależne jest od konstrukcji. Możesz to sprawdzić na stronie Knaufa
 10. Wykonczenie mieszkania

  I tu jest pies pogrzebany. Jak oszacować coś o czym nic się nie wie.
 11. podłoga z OSB a płytki

  Zastanawia mnie dlaczego nikt nie stosuje najprostrzego rozwiązania. Czyli wejść na stronę producenta płyt OSB i przeczytać jak to zrobić. 1. Na podłodze muszą być położone płyty podłogowe - z piórem. Po ułożeniu od spodu zostają szczeliny dylatacyjne, od góry szczelin być nie może. Płyty są opisane gdzie góra, a gdzie spód. 2. Najlepszym sposobem pozbycia się problemu jest przykręcenie do nich płyt gipsowych podłogowych lub cementowych - jeśli można podwyższyć podłogę. 3. Płytę OSB należy przeszlifować, żeby usunąć wierzchnią warstwę żywicy. 4. Delikatnie naciąć płytę w kratkę 5 cm x 5 cm. 5. Zmoczyć płytę żeby włókna drewna podniosły się tworząć "warstwę szczepną". 6. Układać płytki max 30 cm x 30 cm. Klej C2 7, Jeśli jest to łazienka to dochodzi wykonanie hydroizolacji.
 12. klej do płytek

  Na ogrzewanie podłogowe należy stosować klej z oznaczeniem C2, przy formatach większych niż 30 x 30 powinien to być klej klasy C2 S1
×