Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kafelkarz

Uczestnik
 • Posty

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Kafelkarz

 • Ranga
  Początkujący
 1. Może "profesjonaliści" z redakcji przestaną mieszać człowiekowi w głowie. Zaprawa potrzebuje określoną ilość wody zarobowej. Skoro nastąpiło zbrylenie to część tej wody została pobrana z powietrza (wilgoć). Nastąpiło chemiczne wiązanie. Nawet jeśli się zaprawę rozkruszy i rozrobi to nie będzie miała tej siły wiążącej, którą przewidział producent - właściwej do danego zastosowania. Zresztą widać, że jest ona w fatalnym stanie skoro po wykonaniu próby "strasznie się sypie". Do wyrzucenia.
 2. Prawdziwy bajkopisarz Tu jest prawidłowe podejście.
 3. Płyty OSB występują o grubościach ... 1,2, 1,5 1,8, 2,2 2,5. Na podłogę najlepiej zastosować dwie warstwy cienkiej niż jedną grubą. Powinna to być OSB 3 lub OSB 4 ze względu na ich odporność na wilgoć. Przy jednej warstwie należy stosować płyty podłogowe czyli łączone na pióro/wpust. Takie płyty łączymy na styk. Inne z zastosowaniem przerw dylatacyjnych. Zaprawy cementowe mają bardzo słabą przyczepność do płyt OSB ponieważ te na swojej powierzchni posiadają warstwę żywicy. Przed aplikacją czegokolwiek warstwę tę należy usunąć przez zeszlifowanie oraz płytę lekko zmoczyć aby płyta się "nastrosz
 4. Kupił w markecie bo miało być tanio. Płytki nadają się do reklamacji.
 5. No i brawo. Ja dzięki takim "fachowcom" żyję dostatnie. Jest co poprawiać i to za podwójną kasę.
 6. Najpierw fundujesz sobie jedno z najdroższych rozwiązań, a potem narzekasz. Zastanawiać się trzeba przed, a nie po. Kleje poliuretanowe są drogie. Keralastic T Mapei kosztuje 230 zł / 10 kg. Wystarcza na 2-3 m2
 7. ...oj chyba nie za bardzo wiemy o czym piszemy. Płyty te są zaprawione klejem. Bezpośrednio na nie nakleja się płytki lub nakłada gładź cementową.
 8. Zasady montażu 9. Złączek skręcanych typu VESTOL i VESTOL ZBK nie należy umieszczać w przegrodach poziomych (pod podłogą). Złaczki skręcane mogą luzować się co powoduje przeciekanie.
 9. Złączki skręcane trzeba kontrolować co pół roku, ciekawe jak to będziecie robić?
 10. 1. W sklepach prezentują różne głupoty 2. Dlaczego ma przemarzać. Nie ma izolacji termicznej? 3. Można zastosować płyty z polistyrenu ekstrudowanego na wylewkę i na te płyty przykleić płytki.
 11. Ja polecam płyty z polistyrenu ekstrudowanego firm Wedi, Botament, Ultrament, BASF ... Naoglądałem się już zielonych płyt GK przy remontach łazienek, w których wcześniej je użyto.
 12. Zależne jest od konstrukcji. Możesz to sprawdzić na stronie Knaufa
×
×
 • Utwórz nowe...