Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Kafelkarz

Uczestnik
 • Posty

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Kafelkarz

 • Ranga
  Początkujący
 1. Prawdziwy bajkopisarz Tu jest prawidłowe podejście.
 2. Płyty OSB występują o grubościach ... 1,2, 1,5 1,8, 2,2 2,5. Na podłogę najlepiej zastosować dwie warstwy cienkiej niż jedną grubą. Powinna to być OSB 3 lub OSB 4 ze względu na ich odporność na wilgoć. Przy jednej warstwie należy stosować płyty podłogowe czyli łączone na pióro/wpust. Takie płyty łączymy na styk. Inne z zastosowaniem przerw dylatacyjnych. Zaprawy cementowe mają bardzo słabą przyczepność do płyt OSB ponieważ te na swojej powierzchni posiadają warstwę żywicy. Przed aplikacją czegokolwiek warstwę tę należy usunąć przez zeszlifowanie oraz płytę lekko zmoczyć aby płyta się "nastroszyła". Na tak przygotowaną powierzchnię aplikujemy hydroizolację dwuskładnikową. W ten sposób zabezpieczamy płyty przed ingerencją w nie wilgoci, a jednocześnie tworzymy warstwę sczepną dla kleju. Izolacje jednoskładnikowe (tzw folie w płynie) nie mają wystarczającej przyczepności. Zastosowany klej do płytek musi być przynajmniej klasy C2 S1. Ważne są oznaczenia, a nie napisy marketingowe typu "klej elastyczny". Na takim podłożu producenci płyt nie zalecają przyklejania płytek o formacie większym niż 33 x 33.
 3. Kupił w markecie bo miało być tanio. Płytki nadają się do reklamacji.
 4. No i brawo. Ja dzięki takim "fachowcom" żyję dostatnie. Jest co poprawiać i to za podwójną kasę.
 5. Najpierw fundujesz sobie jedno z najdroższych rozwiązań, a potem narzekasz. Zastanawiać się trzeba przed, a nie po. Kleje poliuretanowe są drogie. Keralastic T Mapei kosztuje 230 zł / 10 kg. Wystarcza na 2-3 m2
 6. ...oj chyba nie za bardzo wiemy o czym piszemy. Płyty te są zaprawione klejem. Bezpośrednio na nie nakleja się płytki lub nakłada gładź cementową.
 7. Zasady montażu 9. Złączek skręcanych typu VESTOL i VESTOL ZBK nie należy umieszczać w przegrodach poziomych (pod podłogą). Złaczki skręcane mogą luzować się co powoduje przeciekanie.
 8. Złączki skręcane trzeba kontrolować co pół roku, ciekawe jak to będziecie robić?
 9. 1. W sklepach prezentują różne głupoty 2. Dlaczego ma przemarzać. Nie ma izolacji termicznej? 3. Można zastosować płyty z polistyrenu ekstrudowanego na wylewkę i na te płyty przykleić płytki.
 10. Ja polecam płyty z polistyrenu ekstrudowanego firm Wedi, Botament, Ultrament, BASF ... Naoglądałem się już zielonych płyt GK przy remontach łazienek, w których wcześniej je użyto.
 11. Zależne jest od konstrukcji. Możesz to sprawdzić na stronie Knaufa
 12. I tu jest pies pogrzebany. Jak oszacować coś o czym nic się nie wie.
 13. Zastanawia mnie dlaczego nikt nie stosuje najprostrzego rozwiązania. Czyli wejść na stronę producenta płyt OSB i przeczytać jak to zrobić. 1. Na podłodze muszą być położone płyty podłogowe - z piórem. Po ułożeniu od spodu zostają szczeliny dylatacyjne, od góry szczelin być nie może. Płyty są opisane gdzie góra, a gdzie spód. 2. Najlepszym sposobem pozbycia się problemu jest przykręcenie do nich płyt gipsowych podłogowych lub cementowych - jeśli można podwyższyć podłogę. 3. Płytę OSB należy przeszlifować, żeby usunąć wierzchnią warstwę żywicy. 4. Delikatnie naciąć płytę w kratkę 5 cm x 5 cm. 5. Zmoczyć płytę żeby włókna drewna podniosły się tworząć "warstwę szczepną". 6. Układać płytki max 30 cm x 30 cm. Klej C2 7, Jeśli jest to łazienka to dochodzi wykonanie hydroizolacji.
 14. Na ogrzewanie podłogowe należy stosować klej z oznaczeniem C2, przy formatach większych niż 30 x 30 powinien to być klej klasy C2 S1
×
×
 • Utwórz nowe...