Skocz do zawartości

Strop VECTOR z najlepszą akustyką na rynku


Recommended Posts

Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR to innowacyjne rozwiązanie, które łączy zalety tradycyjnych systemów stropowych (typu Teriva i Filigran), a przy tym eliminuje ich wady. Dzięki temu obniżają się koszty inwestycji, a także czas budowy. Zdecydowanie zwiększa się za to komfort użytkowania budynku.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/aktualnosci/24412-strop-vector-z-najlepsza-akustyka-na-rynku

Link do komentarza

W klasycznych stropach gęstożebrowych też nie ma pustek powietrznych. Jaki jest więc tutaj deklarowany parametr Rw? W moim stropie to jest 50 db i podobno to jest najlepsza wartość parametru Rw w stropach gęstożebrowych na rynku...

Link do komentarza

Cytat z Artykułu:

Cytat

"Najlepszymi parametrami dźwiękoizolacyjności wyróżniają się płyty stropowe VECTOR, niezależnie od grubości. Strop ten tworzy zwarty żelbet, a dzięki brakowi pustek powietrznych, przez które przedostają się fale dźwiękowe, izolacyjność akustyczna samego stropu VECTOR (bez tynku i warstw podłogowych) jest wyższa od izolacyjności stropów belkowo-pustakowych łącznie z posadzką i styropianem. Badanie ujawniło także, że popularne stropy gęstożebrowe nie spełniają norm dotyczących akustyki budynków.

Stek przybliżeń i ogólników - co wcale nie obniża wartości VECTORA, ale nie jest profesjonalną laurką.

 

1. Na pewno pełny strop, ciężki żelbetowy - ma swoje walory, i to mocne - dla akustyki pomieszczeń. Ale pod warunkiem, że jest jedną z wartw przegrody akustycznej - nie sam dla siebie.

2. Pustki powietrzne w innych stropach też w powyższym kontekście mają swoje zastosowanie.

3. Drugie zdanie jst bez sensu - bo zwyky styropian w ogóle nie ma własności tłumienia dźwięku (jedynie specjalny) i jezeli projektuje się przegrodę akustyczną, to są ku temu lepsze materiały - i powtórka - sam beton, nawet lity, nie zapewnia komfortu akustycznego dla odpowiedniego spectrum dźwięku.

4. Ostatnie zdanie ma składnie i zawartość merytoryczną tożsamą z 90% formułek zawartych w reklaamach (np. jesteśmy lepsi, niż inne proszki) - takie zero konkretu, maximum demagogii. Nie mówiąc o tym, że sam strop (konstrukcja) raczej nie ma możliwości spełnienia norm akustycznych, które zazwyczaj spełniają całe systemy strop + warstwy połogi.

 

Takie ogólniki i puste zdania nie powinnysię zdarzać w artykulach witryny BUDOWLANEJ!!! 

Tym bardziej , że poza nimi niewiele więcej konkretów jest w tym artykule.

 

Konkrety, KONKRETY - to najbardziej podkreśla i pokazuje fachowość i rzetelność firmy!

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • U mnie też taki w piwnicy na krzywej podłodze stoi, ale wypoziomowane od wagi i też już parę lat jest ok. Też miałem problem z tymi blaszko-języczkami, ale o dziwo się trzyma kupy, ale nie pomyślałem żeby je zagiąć. Choć 120kg to raczej bałbym się tam położyć. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...