Skocz do zawartości

Jak wyrównać ściany


megg

Recommended Posts

Napisano

Witam, Jak wyrównać ściany w bloku z wlk płyty? Stare tynki w niektórych miejscach słabo sie trzymają (możliwe ze przy malowaniu bedą chciały odpadać). Czy od razu je zerwać w tych miejscach i wyrównać nowà zaprawa?

Poza tym w całym domu tynki są nierówne (jak to kiedyś robiono). Czy inwestować w gładź? Czy g-k? Napewno g-K sie wszędzie nie da. Moze farba maskująca wizualnie nierówności? Fajnie by było zeby te ściany wreszcie zaczęły wyglądać estetycznie- jak na dzisiejsze standardy ;) 

Napisano

Dziękuje za szybka odpowiedz. Przepraszam za brak rozeznania- ale po co np w pokoju ta zaprawa do płytek ceramicznych? Nie mozna od razu na wielka płytę nanieść tynku/gładzi?

Napisano

Przy okazji warto wymienić instalacje elektryczne, które dawniej były prowadzone 2-żyłowymi przewodami aluminiowymi. Wymiana na 3-żyłowy przewód miedziany pozwala na montaż "różnicówek". 

Napisano
  Dnia 13.11.2017 o 10:34, megg napisał:

Dziękuje za szybka odpowiedz. Przepraszam za brak rozeznania- ale po co np w pokoju ta zaprawa do płytek ceramicznych? Nie mozna od razu na wielka płytę nanieść tynku/gładzi?

Rozwiń  

 

Napisano (edytowany)

To czeka mnie poważny remont;)

A czy przy wymianie tynków w sporej części mieszkania, nie bedzie w mieszkaniu za dużo wilgoci?

Bo generalnie chodzi o tynki w 2 pokojach i przedpokoju (także wyrównanie powierzchni sufitów- nowy tynk, gładź lub g-K na sufitach).

Edytowano przez megg (zobacz historię edycji)
Napisano

Będzie dużo wilgoci, bo MUSI być :bezradny: Wszystko musi wyschnąć, bo każda operacja odbywa się z mokrymi materiałami - przy działającej wentylacji nie powinno być problemów.

Alternatywą jest... nierobienie remontu!

Napisano

Wystarczy rozszczelnić/uchylić okna i włączyć grzejniki, resztę załatwi wentylacja. Zbyt szybkie wysychanie tynków (np. podczas dużych upałów) nie jest dobre.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Z gładzi jak juz przygotujesz ścianę pod jej położenie mogę polecić Acryl Putz, bardzo fajnie się nią szlifuje oraz jest niedroga. Występuje w wielu wariantach. O zaprawie sam się dowiedziałem całkiem niedawno jak musiałem zmierzyć się z problem płytk gk, też myślałem, że tą pierwszą warstwą jest właśnie gładź.

Napisano

Szanowny Panie,
 

zgodnie z wcześniejszymi poradami internautów, konieczne będzie usunięcie starych łuszczących się tynków, a następnie odpylenie i zagruntowanie podłoża – zakres prac do wykonania jest więc spory. Tam, gdzie stare tynki są w dobrym stanie można ograniczyć się do oczyszczenia powierzchni i jej zagruntowania np. ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy uniwersalny. Kolejny krok to nałożenie gładzi ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Trzeba pamiętać, że bez usunięcia nierównych tynków, tak wykończona powierzchnia nie będzie idealnie równa. Można jednak wówczas zastosować matową farbę, która maskuje optycznie niedoskonałości podłoża – Śnieżka Super Matt.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...