Skocz do zawartości

Tymczasowe zabezpieczenie dachu


Recommended Posts

Napisano

Witam! W tym roku 'fachowiec' kladl pape na dach. Postanowil polozyc ja na gonty. Fuszerka zostala wykonana poprawnie, ciagle leje sie na glowe. Dzisiaj postanowilem zobaczyc co sie tam kryje. Na calej dlugosci paskow papy pod spodem jest woda. Mamy listopad, nie wyrobie sie samodzielnie z nowym pokryciem dachu do zimy stad tez pomysl zeby go jakos zabezpieczyc na czas zimy.

 

Dach ma niewielki spad, istnieja jakies tymczasowe sposoby na zapezpieczenie go na zime?? Myslalem o jakiejs plandece, sa jakies inne sposoby ktore mozecie polecic?? Woda zrobila swoje i caly podklad i pokrycie wierzchnie jest do wy..rzucenia.

 

Licze na Wasza pomoc!

Napisano
11 minut temu, Domino667 napisał:

Witam! W tym roku 'fachowiec' kladl pape na dach. Postanowil polozyc ja na gonty.

Czy dobrze napisałeś, że papę położył na stare pokrycie-gonty?

I jak zwykle tu każdy doradza, zrób kilka fotek jak ten dach wygląda, po analizie fotek będzie można coś bardziej konkretnego powiedzieć.

Napisano

Tak dobrze napisalem. Jestem niedoswiadczony w tych sprawach wiec postanowilem zaufac "fachowcowi", kolejnemu zreszta i to byl ostatni raz.

 

Fotki moge wykonac dopiero jutro, a poki co prosilbym o jakies pomysly jak to zabezpieczyc zeby uniknac jakis wiekszych strat na drewnie. Poki co moge powiedziec, ze dach ma bardzo maly spad, kilka procent. Koniec koncow bedzie trzeba zerwac wszystko, az do deskowania lub ewentualnie deskowanie rowniez. Mysle o plandekach ogrodowych, same w sobie wydaja sie byc dobrym pomyslem, ale bede tez musial zabezpieczyc nimi komin. Zastanawia mnie jakie sa metody zabezpieczenia takiego dachu?

 

Jak mowilem foty wrzuce jutro, do poludnia. Poki co interesuja mnie pomysly jak to ogarnac zebym bym w stanie jakos to przemyslec, bo w tej dziedzinie mam naprawde nie wielka wiedze.

 

Z gory dziekuje!

Napisano

Jesteś pewien, że nie leje ci się przy jakiejś obróbce komina / wywietrznika/ lub okna?
Pod gontem musiała być  jeszcze papa podkładowa.

Jaki był powód przykrywania gontów? Cieknący dach?

Napisz jeszcze jaką papą przykrywałeś gonty i w jaki sposób z góry na dół czy prostopadle do okapu?
Jak mocowana - gwoździe, lepik, termozgrzewanie?

Napisano

Komin byl obrobiony papa. Od poczatkow istnienia dach przeciekal, efekt ograniczonego budzetu, braku doswiadczenia i fachowcow. W tym roku byla polozona papa na gonty. Pod gontami jest jakas cienka papa podkladowa, a pod nia deskowanie. Woda dostala sie pod pape, bo byla polozona na stara obrobke blacharska, dodatkowo niedokladna obrobka przy kominie, wszystko zlozylo sie w jedna wielka popeline. Aktualnie szukam rozwiazania jak tymczasowo zabezpieczyc dach?

Napisano

Jeśli jesteś zdecydowany aby zerwać wszystko do desek to ja bym zerwał i zrobił od razu na gotowo.
Czasu jest dość. U mnie ekipa pokryła dach 260m2 w 5 dni w tym czasie przykręcili płyty osb, pokryli papą i gontem.

 

Jak chcesz tymczasowo to może prościej znaleźć miejsca przecieków i uszczelnić.
Przykrycie plandeką moim zdaniem nie zda egzaminu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...