Skocz do zawartości

podpiecie wody do domku letniskowego


miki1q

Recommended Posts

Napisano

Witam. Mam małą działkę na której są media. Postawiłem maly domek letniskowy na którego nie trzeba mieć pozwolenia. Potrzebuje teraz podpiąć wodę do tego domku. Na działące jest wodociąg (czerwany chydrant z woda)  i chce podłączyć do domku. Jakie są tego koszta i jak to mogę załatwici wszystko?? Z góry dziękuję za podpowiedź. 

Napisano

Musisz udać sie do siedziby wodociągów gminnych i tam wszystkiego sie dowiesz. Na pewno będzie trzeba zrobić projekt przyłącza, a potem je wykonać. Co do kosztów to trudno powiedzieć nie znając warunków gruntowych u Ciebie.

Napisano

A z hydrantu można podłączyć wodę użytkową?

Nie jest to przypadkiem inna, niezależna sieć? niekoniecznie z wodą czystą, spożywczą?

Napisano

Hydranty służą do innego celu to raz, a dwa przeważnie płynie w nich taka sama czysta, zdatna do spożycia woda co w domach.

Napisano
49 minut temu, mhtyl napisał:

przeważnie płynie w nich taka sama czysta, zdatna do spożycia woda co w domach.

 

Problem w tym, że woda nie płynie, a raczej zalega - często na długich odcinkach 

Napisano

na wiochach hydrant zazwyczaj stoi na rurze wodociagowej

do hydrantu nie podłączysz, do wodociągu tak

jak i ile? - pytaj w Gminie oni Ci poweidzą co i jak, polecą wykonawcę i dowiesz się ile

przy tak zadanym pytaniu tylko zenek da radę wycenić co do zyla lub kilozyla

Napisano
2 godziny temu, uroboros napisał:

A z hydrantu można podłączyć wodę użytkową?

Nie jest to przypadkiem inna, niezależna sieć? niekoniecznie z wodą czystą, spożywczą?

Nie na wsi, za drogi szpas by to był.

50 minut temu, aru napisał:

jak i ile? - pytaj w Gminie oni Ci poweidzą co i jak, polecą wykonawcę i dowiesz się ile

przy tak zadanym pytaniu tylko zenek da radę wycenić co do zyla lub kilozyla

gmina jak gmina, raczej gminna komunalka. sam urząd nie bawi się w takie rzeczy.

Napisano
1 godzinę temu, aru napisał:

 

przy tak zadanym pytaniu tylko zenek da radę wycenić co do zyla lub kilozyla

I jeszcze architekta podeśle.

Napisano
1 godzinę temu, aru napisał:

jak i ile? - pytaj w Gminie oni Ci poweidzą co i jak, polecą wykonawcę i dowiesz się ile

 

W wodociągach - to oni są właścicielami/dysponentami sieci

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hmm... ja się zastanawiam nad instalacją pompy ciepła z ich oferty. W Krakowie przodują. Myślisz, że są zorientowani w temacie rachunków?
    • Gumowane rękawice ochronne to wyroby złożone z wielu materiałów, których w praktyce nie da się rozdzielić i następnie poddać przetworzeniu. W związku z tym traktowałbym je ogólnie jako odpady zmieszane.  Moim zdaniem najważniejsze będzie jednak to czy rękawice są zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne. Przy czym do tej grupy zalicza się nawet farby i lakiery, środki ochrony roślin, środki czystości itd. W takiej sytuacji zanieczyszczone rękawice również powinny być traktowane jako odpady niebezpieczne. W związku z czym zalecane jest ich przekazanie do punktu selektywnej zbiórki odpadów.  Będziemy w związku z tym mieć kolejno odpowiednią grupę, podgrupę oraz kod odpadu: 15 Odpady opakowaniowe; sorbenty; tkaniny do wycierania; materiały filtracyjne i ubrania ochronne nieujęte w innych grupach 15 02 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania i ubrania ochronne 15 02 02 Sorbenty; materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach); tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).   Jeżeli natomiast rękawice nie będą zanieczyszczone substancjami klasyfikowanymi jako niebezpieczne, to będzie można je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Grupa i podgrupa odpadów będzie w tym przypadku ta sama, jednak inny będzie kod odpadu: 15 02 03 Sorbenty; materiały filtracyjne; tkaniny do wycierania (np. szmaty; ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.    Do odzieży lub tekstyliów takich rękawic zdecydowanie bym nie zaliczał. Jeden powód jest logiczny i praktyczny - i tak nie nadają się do przetworzenia. Drugi to natomiast kwestia formalna - ubrania ochronne mają własną grupę, podgrupę i kod w klasyfikacji. Natomiast odzież i tekstylia to odpowiednio: 20 Odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie 20 01 Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01) 20 01 10 Odzież 20 01 11 Tekstylia   Odpowiednie kody można wyszukać chociażby tutaj: https://kartaewidencji.pl/katalog-odpadow/   Chociaż patrząc na to wszystko uważam, że przekroczyliśmy już granicę absurdu w kwestii segregacji śmieci. Nie bardzo sobie wyobrażam, że każdy będzie wywoził do PSZOK chociażby zużyte rękawiczki robocze, bo malował w nich ściany w pokoju, albo zakładał te rękawiczki używając środków czystości. W niektórych miejscach można trafić na radę, żeby takie rękawiczki zawinąć w foliową torebkę i też wyrzucić do odpadów zmieszanych. Osobiście uważam to za rozsądne.  No a przede wszystkim, absurdem jest to, że trzeba się przekopywać prze pogmatwane przepisy i klasyfikacje w tak podstawowych sprawach. Niedługo to trzeba będzie zaliczać obowiązkowe szkolenia.         
    • Jeśli ktoś jest uczulony na jad pszczół to nie chodzi boso i ma pod ręką autostrzykawkę z adrenaliną.      Nawet angielskie uniwersytety zaczynają rezygnować z dwustuletnich, równiutko wystrzyżonych trawników, żeby nie odstręczać od siebie młodych talentów, zainteresowanych ochroną planety.
    • Dziękuję za opinię i wyedukowanie w temacie. Raczej przyjmę do serca, bo to oznacza dla mnie mniej roboty  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...