Skocz do zawartości

Przebudowa domu w granicy dzialki


Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Dom, który mam to szeregówka, moja jest ostatnia w ciągu, we wszystkich, poza moja wejście jest od przodu (u mnie z boku).

Z przodu domu mam kawałek działki (ok.3 m do ogrodzenia), który jest nieużywany. W tym miejscu chciałbym zrobić, jednopiętrową dobudówkę wzdłuż granicy działki do ulicy.

 

Na załączonym pliku narysowałem plan sytuacyjny. Niebieski kwadrat to gdzie chce rozbudować mój dom. Na domu sąsiada zaznaczone są drzwi wejściowe i okno. 

Zaznaczyłem tez kierunki, nadbudówka nie powinna ograniczać ilości słońca, bo jest od strony północnej.

 

Od strony wschodniej i północnej biegnie wąski chodnik i ulica.

 

Czy i jakie pozwolenia muszę uzyskać oraz gdzie?

 

dom.jpg.4aa098bc0938e01efc664718699b7bd4.jpg za pomoc. 

Edytowano przez spoontea (zobacz historię edycji)
Napisano
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Szans na taka rozbudowę  raczej nie ma   bo potrzebna  zgodę sąsiada ( oddziaływanie na teren sąsiedni) jak i ze względów urbanistycznych  (nieprzekraczalna (linia zabudowy )

 

Sąsiad na 99% się zgodzi, a co do linii zabudowy to niektóre domy mają dobudowane ganki/wiatrołapy, więc nie powinno być problemu z tym.

 

Chciałem się dowiedzieć, gdzie muszę zacząć starając się o pozwolenie

Napisano
24 minuty temu, spoontea napisał:

 

Sąsiad na 99% się zgodzi, a co do linii zabudowy to niektóre domy mają dobudowane ganki/wiatrołapy, więc nie powinno być problemu z tym.

 

Chciałem się dowiedzieć, gdzie muszę zacząć starając się o pozwolenie

U miejscowych budowlańców, potrzebujesz warunki zabudowy. Ale tak jak i redaktor, nie sądzę że je otrzymasz.

Napisano
16 godzin temu, spoontea napisał:

W tym miejscu chciałbym zrobić, jednopiętrową dobudówkę

To nie jest

33 minuty temu, spoontea napisał:

niektóre domy mają dobudowane ganki/wiatrołapy

 

procedura tylko na zasadzie pozwolenia na budowę, czyli pełne kwity, projektant, kierownik budowy  - pod warunkiem, że MPZP lub WZiZT taką rozbudowę dopuszczają.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, chcę ocieplić drewniany strop starego domu z lat 60. Dom jednokondygnacyjny, strych nieużytkowy, ściany z balii sosnowych ocieplone od zewnątrz styropianem, strop drewniany o konstrukcji od strony pomieszczenia ogrzewanego: karton gips -  deski - plewy ok 3-4 cm - 20 cm pustej przestrzeni - deski, po których można chodzić. Dach dwuspadowy, blachodachówka + membrana dachowa. Nie zależy mi na użytkowaniu powierzchni strychu, chcę położyć wełnę na wierzch stropu. Czy powinienem kłaść na deski folię paroizolacyjną (aktywną?) i na nią wełnę mineralną? Czy wełnę mineralną bezpośrednio na deskach? Nie chcę popełnić błędu i doprowadzić do gnicia/degradacji desek. Jak powinienem to wykonać?
    • Witam.  Proszę o pomoc w sprawie mojego dachu. Stary dom kupiony 7 lat temu. Około 2005 roku poprzednik zamontował blachodachówkę. Pod blachę niestety, zamiast membrany dachowej, została założona folia dachowa (FWK). Dach dwu spadowy. W chwili obecnej poddasze jest ocieplone 25cm wełny. Między folią dachową a wełną jest gęste sznurowanie i szczelina 5cm. W kalenicy jest nacięta folia dachowa. Latem planuje zdjęcie starej kalenicy, założenie taśmy kalenicowej z dziurkami i przykręcenie szerszej kalenicy w celu zwiększenia wentylacji. Od strony okapu będą szczeliny nawiewne. W jednej ze ścian szczytowych jest otwór 160mm i kratka wentylacyjna. W drugiej ścianie szczytowej nie mogłem wywiercić otworu bo jest tam przyłącze linią napowietrzną. Wełna jest położona od okapu między krokwiami  do 2/3 wysokości dachu i później przechodzi nad jętki. Czy tak ocieplony dach ma szansę na prawidłowe funkcjonowanie? W normalnym świecie byłaby membrana dachowa wypuszczona do rynny, wełna by dolegała do membrany, ewentualne skropliny wpływałyby do rynny. Czy w moim przypadku sprawna wentylacja uchroni wełnę przed wilgocią? Żona uparła się na wełnę i niestety same z tego problemy... Wszystkie prace przeprowadzam sam. Żałuję że nie zrobiliśmy piany. Konstrukcja dachu sucha, szczelna, byłoby bez roboty i pewnie że nic by się nie zadziało. Proszę o cenę sytuacji.  
    • Czemu się wcześniej nie ogłaszałeś, musiałem sam malować. 
    • Dzień dobry, maluje mieszkania, domy, bura, lokale handlowe na terenie Warszawy i okolic. Działam sprawnie, fachowo i dokładnie. Termin u mnie to rzecz święta, zatem o punktualność martwić się nie trzeba, Zapraszam do zapoznania się z oferowanymi przeze mnie usługami na mojej stronie malowanie24.com   Zapraszam do kontaktu tel. 666-045-433 email: biuro@malowanie24.com
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...