Skocz do zawartości

Wykończenie otworu okiennego w mieszkaniu


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Jestem w sytuacji jak na ponizszym zdjeciu i chcialbym wykonczyc glif okienny w taki sposob aby zrownac go z oscieznica okienna. Myslalem aby w tym celu na oscieznice nakleic profil przyokienny dylatacyjny z siatka, a miedzy siatke i sciane wkleic styropian XPS. Calosc obrobic klejem do styropianu i na koniec gladz.

Co sadzicie o takim rozwiazaniu?

IMG_20170828_182953_jpg_300x300_q85.jpg

 

Mam tylko 2 pytania:

1) Czy wybrac profil z gumowa uszczelka czy bez niej?

1) Czy ta biala obramowka widoczna na zdjeciu ponizej, to wlasnie gumowa uszczelka, czy ten bialy plastikowy element korytka na tynk?

IMG_0045_jpg_300x300_q85.jpg

 

A moze zdecydowalibyscie sie jeszcze inaczej to rozwiazac?

Link do komentarza

W jakim sensie zle wymierzyl okno?

Jezeli zdecydowalbym sie na taki profil z gumka i siatka, to mam tylko 1 pytanie: czy ten bialy element widoczny na zdjeciu powyzej to jest wlasnie gumka (uszczelka), czy moze plastikowy fragment rowka na tynk?

A gdybym chcial jednak dac akryl, to jaki polecicie? W 1 pokoju mam jakis Soudala i niestety odpada miejscami.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 27.09.2017 o 06:39, Belliash napisał:

W jakim sensie zle wymierzyl okno?

Jezeli zdecydowalbym sie na taki profil z gumka i siatka, to mam tylko 1 pytanie: czy ten bialy element widoczny na zdjeciu powyzej to jest wlasnie gumka (uszczelka), czy moze plastikowy fragment rowka na tynk?

A gdybym chcial jednak dac akryl, to jaki polecicie? W 1 pokoju mam jakis Soudala i niestety odpada miejscami.

Napisałeś że jestes w sytuacji jak na zdjęciu, jak dla mnie to za małe okno tam jest co do wiekości otworu okiennego.

Tak, właśnie tak widać tą gumkę z profilu. W rowek idzie tynk lub gładź.

Fachowcy z reguły polecają akryl lekki szpachlowy, ale czy będzie najlepszy to nie wiem. Ja osobiście stosowałem kupiony w LM firmy Jeger, sufit podwieszany i przy ramach okiennych. Ponad 2 lata żadnych rys i pęknięć nie widać.

 

Tak wygląda profil.

 

profil_przyokienny_bezsiatki_opis.jpg.59db282c1335bd8cd1018534d9a5aa52.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...