Skocz do zawartości

Połączenie dwóch poziomów podłogi


Recommended Posts

Dałbym próg w drzwiach - dlaczego? - paradoksalnie żeby podkreślić różnicę poziomów - będzie mniej potykania się. Moim zdaniem, chociaż jeśli to mieszkanie prywatne, to i tak decyduje kwestia przyzwyczajenia z czasem :12_slight_smile:

Druga możliwość - podejrzewam, że łazienka jest niżej - zrobić, jeśli jest miejsce - pochylnie, łagodną. w kierunku kratki odwodnieniowej. Będzie bezpieczniej. I łagodnie sfazowana różnica poziomów. Tylko to wiąże się jednak z grubszą robotą z tą częścią podłogi. No i powierzchnia pochylni nawet łagodnej musi być mocno antypoślizgowa. 

Link do komentarza

 

1 godzinę temu, cesarks napisał:

Jak najlepiej połączyć dwa poziomy podłogi, listwy które udało mi się znaleźć uwzględniają max. różnicę poziomów - 20 mm.
U mnie jest ok. 40mm (obie podłogi to płytki: łazienka - korytarz).

Tak, zrób cesarks pochylnie i dobrze sie ubezpiecz oraz znajdź sobie dobrego chirurga bo to naprawdę suuuuuuuuper rozwiązanie, szczególnie jeżeli chodzi o łazienkę. A swoją drogą to  czy Ty pisałeś że masz kratkę odwadniająca jakąś w łazience i czy ta nierówność jest z korytarza do łazienki czy na odwrót?

Link do komentarza
2 minuty temu, cesarks napisał:

ok, kątownik mosiężny nawet by mi pasował do koloru podłogi, pomyślałem o trochę innym kształcie (jak w załączonym rysunku) tylko gdzie ja takie kątowniki dostanę ?

Od razu powiem - nie o taką stromą pochylnię mi chodziło - wg mnie to nie jest zbyt bezpieczne. Ale decyzja należy do ciebie

Link do komentarza
1 godzinę temu, cesarks napisał:

Nie mam kratki odwadniającej, wyższy poziom podłogi jest w łazience, jest to stan przejściowy po prostu w łazience zostało położone ogrzewanie podłogowe a w korytarzu na razie nie. Przyszłościowo te poziomy zostaną wyrównane, ale na razie jest taki duży próg.

jeżeli stan przejsciowy to co innego. To zrób dodatkowy próg i z głowy. Potem go wyjmiesz. Listwa z pochyłem - nie dałbym! Ze względu na bezpieczeństwo. Tak ja bym zrobił.

Kratkę odwodnieniową jednak bym radził. Na wszelki wypadek, a zalanie łazienki jest częstsze niż inne kataklizmy, a po co woda ma się lać na mieszkanie.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, zenek napisał:

 

Druga możliwość - podejrzewam, że łazienka jest niżej - zrobić, jeśli jest miejsce - pochylnie, łagodną. w kierunku kratki odwodnieniowej. Będzie bezpieczniej. I łagodnie sfazowana różnica poziomów. Tylko to wiąże się jednak z grubszą robotą z tą częścią podłogi. No i powierzchnia pochylni nawet łagodnej musi być mocno antypoślizgowa. 

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

Listwa z pochyłem - nie dałbym! Ze względu na bezpieczeństwo. Tak ja bym zrobił.

 

Kolejna cudowna porada, dałbym a za chwile nie dałbym. To jest własnie parcie na szkło bez przemyślenia.

3 godziny temu, cesarks napisał:

ok, kątownik mosiężny nawet by mi pasował do koloru podłogi, pomyślałem o trochę innym kształcie (jak w załączonym rysunku) tylko gdzie ja takie kątowniki dostanę ?

 

 W każdym sklepie z panelami czy z drzwiami oraz w marketach budowlanych. Ten na rysunku poniżej jest w pozycji z dłuższym bokiem poziomo ale dla twojego przypadku spokojnie możesz dać go odwrotnie, czyli dłuższym bokiem 40 mm pionowo.

 

147766169653_big.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Kolejna cudowna porada, dałbym a za chwile nie dałbym.

minimalna pochylnia kilku st. to nie 30 st metalu grożącego upadkiem po poślizgnięciu. Myśl - to nie boli.

Ten profil który proponujesz wyżej jest lepszy niż ten z pochylem.

Kwestę progu wyjaśniłem.

Link do komentarza
19 minut temu, zenek napisał:

minimalna pochylnia kilku st. to nie 30 st metalu grożącego upadkiem po poślizgnięciu. Myśl - to nie boli.

Ten profil który proponujesz wyżej jest lepszy niż ten z pochylem.

Kwestę progu wyjaśniłem.

Dlatego warto wcześniej zadać pomocnicze pytanie autorowi niż pisać po to aby coś napisać. Doradzałem Ci już nie raz, tu nie piekarnia, lepiej poczekać na odpowiedź zainteresowanego niż wypisywać porady z których potem sie wycofuje.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...