Skocz do zawartości

LEO I i II / DOMUS


agika

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
witam,
Śledzę forum od kiedy zapadła decyzja o budowie domu LEO, naprawdę wymiana opini jest pomocna i można wyciągnąć wnioski co do budowania własnego Leo-sia. My właśnie skończyliśmy dach około 3 tygodni temu. Dom zabezpieczony na zimę i czekamy na wiosnę aby zacząc dalsze prace. Zaczynamy na się uaktywniać na forum, teraz mamy trochę więcej czasu to myślę że będziemy trochę bardziej aktywni na forum. Powodzenia i wytrwałości dla Leo-siaków.

DSC01446.jpg

Edytowano przez halmat (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

DON111, rewelacyjny i genialny macie ten dach, gratulacje!! Tak nas urzekła ta blacha, że chcemy taką samą icon_smile.gif
Proszę podaj jaki to producent, kolor i cena za m2 i cena materiału za cały dach (może być na priva), z góry wielkie dzięki.

Sebastian,

również wielkie gratulacje, już wprowadzeni? Szybko Wam to poszło, wygląda na bardzo zaawansowane stadium. Jak tam po ostatniej wichurze w Pępowie?

Ps. u nas na spokojnie. 31-10-2013 zakryliśmy deskami, papą i w sumie na tym się skończyło. Pocieszające,że 90% pracy własnymi siłami (poza więźbą, deskami i papą), także szału i prędkości nie ma, ale za to ekonomicznie. W przyszłym roku jest plan nadgonić i się wprowadzić, zobaczymy jak wyjdzie. Zima to dobry okres na rewizję planów, harmonogramu i budżetu.

Pozdrawiamy Leowców!!


Blacha tj. tzw. na rąbek z firmy pruszyński kolor antracyt 30 lat gwarancji.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Witam szczególnie moich nie poznanych do dziś icon_redface.gif sąsiadów (iza_pawel @ ) no i oczywiście wszystkich użytkowników tego forum. (co do odpowiedzi dla Izy i Pawła -i na temat tej burzy śnieżnej jaką mieliśmy u nas na początku grudnia w okolicach Pępowa – to nie wyrządziła wielkich zniszczeń (poza zerwanym ogrodzeniem i paroma połamanymi drzewkami –od nadmiaru śniegu) ale pokazała słabości "podbitki" dachu - śnieg się dostał głęboko w zakamarki poddasza - no ale już po wszystkim.
Dziś jest pierwszy dzień 2014 roku - dla nas wielu to czas nowych wyzwań no i realizacji tego co zaczęliśmy - Wszystkim życzę pomyślności i wytrwałości w realizacji dalszych wyzwań ...i tych budowlanych i tych życiowych.
To pewnie jeden z ostatnich moich odwiedzin tego forum bo dom już stoi i jak Opaczność i zdrowie pozwoli to pewnie w połowie roku będziemy próbowali się wprowadzić.
Prawie równo rok temu "odważyłem" się zacząć wymieniać uwagi na temat tego projektu, bardzo dużo zyskałem wskazówek , pomocy w czasie realizacji tego projektu i waszej życzliwości - za co szczerze Wszystkim bez wyjątku dziękuję.
Jeśli ktoś będzie chciał nas o coś zapytać proszę pisać – z szacunku, ciekawości i szczerej chęci – będę śledził dalsze losy tego forum.
Wszystkiego najlepszego na ten Nowy - 2014 rok icon_cool.gif
  • 5 miesiące temu...
Napisano
Cytat

budujecie jeszcze? bo jakaś taka stagnacja w temacie...

U nas jak zwykle szału nie ma, ale chociaż SSZ icon_smile.gif



heej
dobrze że SSZ, można powoli ruszać dalej icon_smile.gif
u mnie już wszystko skończone. Dwa lata po zakończeniu budowy dorobiłam się kostki na podjeździe... Ależ to drogie.. brr..
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
='iza_pawel' date='5.06.2014, 20:20 ' post='427133']
budujecie jeszcze? bo jakaś taka stagnacja w temacie...
U nas jak zwykle szału nie ma, ale chociaż SSZ icon_smile.gif
______________________________________________________
Witajcie icon_cool.gif , dziękuję za zapytanie, przepraszam tez za opóźnienie w odpowiedzi ale …zapomniałem hasła icon_smile.gif do tego forum.
Co do budowy to dom już od strony tech. i urzędowej – został odebrany. Ciągle są jeszcze jakieś poprawki (i pewnie będą się ciągnęły miesiącami) ale już w nim funkcjonujemy i zamieszkujemy (jeszcze trochę w „kratkę” bo organizacyjnie przeniesienia „gratów” z poprzedniego mieszkania trochę zajmuje no i jeszcze - brak paru spraw w nowym domu (brak min. jeszcze kuchni i schodów ale wszystkie kafle, podłogi i „malunki” na ścianach zostały ukończone – wyślę że do końca lata uda się całkowicie zakończyć te tematy). Ogólnie jesteśmy szczęśliwi że wszystko w miarę bezpiecznie i sprawnie udało się zrealizować no i od września na stałe się wprowadzimy a nasze wnuki pójdą tutaj do nowych szkół. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i zapraszam sąsiadów - Izę i Pawła - do odwiedzin. icon_smile.gif.
Napisano
Cytat

Dziękuję icon_cool.gif , również dla Was gratulacje za Fawie 2, jak sobie na dziś radzicie?, śledziłem postępy zeszłoroczne.
Wszelkiej pomyślności.


My niestety mamy chwilowy przymusowy przestój, bo budujemy tylko z własnych funduszy, bez kredytu. Taka budowa może trwac latami niestety ;)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...