Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Dysiu

Styropian na Scianie a gladzie lub plyta-kg?

Recommended Posts

Dzień dobry Wszystkim

Kupiłem mieszkanie a w środku (w sensie wewnątrz)na ścianach jest styropian i stąd moje pytanie jak w temacie.

Czy jest możliwość położenia na ten styropian gładzi lub płyt karton-gipsowych,jeśli tak to w jaki sposób jeśli można prosić.

Z góry dziękuje za poświecenie swojego czasu

Pozdrawiam!!

Przygotowanie pod gładź w sposób jak powyżej. Stelaż po płyty zmniejszy pomieszczenie o ok. 5- 7 cm, ale umożliwia ułożenie dodatkowego ocieplenia. Płyty g-k można ułożyć na styropianie po zatopieniu w kleju siatki i zakotwieniu styropianu w murze (kotwy przez siatkę). Płyty na równym podłożu klei się na placki, bądź klej rozprowadza pacą zębatą. Rozwiązanie to jest mniej pracochłonne od gładzi i umożliwia zawieszenie na ścianie dość ciężkich przedmiotów.

• Lubię to 1

Gość stach
1 godzinę temu, Dysiu napisał:

Kupiłem mieszkanie a w środku (w sensie wewnątrz)na ścianach jest styropian

A co ten styropian robi na wewnętrznych ścianach?

Czy to było ocieplenie, czy taka aranżacja wnętrz?

Jak nie jest niezbędny, to może lepiej go po prostu usunąć...

Jeden z deweloperów 2 cm styropianem (+ siatka + jakiś tynk) wykończył klatki schodowe - jak wyglądały po paru dniach - przeprowadzki, transport wykończeniówki, dzieci z zabawkami - możecie sobie wyobrazić...

Miało być oszczędnie, zamiast tankowania...

Poprzedni Właściciel twierdzi ze na wlasny koszt ocieplił sobie mieszkanie i ma to sens gdyż blok jest starej budowy i jeszcze nie zostal ocieplony od zewnątrz.Dzieki za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam!

Szanowny Panie,

najlepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie styropianu z pomieszczeń, jeśli nie jest on niezbędny. Płyty gipsowo-kartonowe można montować na kilka sposobów, które zostały wcześniej opisane. W zależności od techniki montażu, zalecam zastosowanie kleju gipsowego ACRYL-PUTZ® KG 31 (do klejenia płyt), a także masy szpachlowej do bezspoinowego łącznia płyt gipsowo-kartonowych ACRYL-PUTZ® MS 30.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• To samo odnosi się do innego sprzętu np pilarek spalinowych Husqvarny czy Stihla czy choćby kosiarek spalinowych owych firm. Ceny sa wysokie (choć zależy jak dla kogo) nowych modeli a praktycznie w środku jest to samo co było w starszych ich wersjach.
    • Ja zawsze używałem Vidaronu bezbarwnego. Nie przekonują mnie te kolory, ale wiele osób jak widziałem faktycznie używa koloryzujących.
    • Odnosnie opini na temat kosiarki. To Miałem 3tyg przerwy w uzywaniu. Wiem ze to nie czas, ale po poście kolegi kupiłem areator/wertykulator i usunąłem cała martwa darń. Trawa potrzebowała 2tygodni na to by wrócić do formy ze zdwojona siła .  Kosiarka jest dokładna na wystarczającym poziomie, ustailem koszenie 7 razy w tygodniu. Czasem ja schowam czasem nie  (czyt. Częściej zostawiam ja na noc- musze się ubezpieczyć i będę miał w d..pie;)    Z robota koszącego jako ułatwienie i Poprawienie wyglądu trawnika jestem zadowolony- pięknie skoszona trawa przez cały tydzień to coś wspaniałego...    Dokładny opis dam w ciągu miesiąca. Przemyśle wszystkei plusy i minusy. Jak narazie moja opinia na temat robota koszącego to:    9/10  -minus za to ze czasem się zatnie- wjedzie w klomb i nie może wyjechać, ale wystarczy poprawić linki i będzie 9+/10 -minus drugi to strach przed tym ze go ktoś ukradnie. Jak wykupienie ubezpieczenie to nie będzie problemu  i dam 10/10      Odnosnie Bosch Indego narazie dam  7+/10 opisze później. Ogólnie nota jest wysoka ze względu na najniższa cenę na rynku za markowy sprzęt który będzie można serwisować.  -kosiarka nie kosi idealnie za każdym cyklem, ale dwa dni z rzędu i nie ma problemu z niedokończonymi miejscami.  -plusem jest to ze kosiarka jeździ w systematyczny sposób, nie krazy po podwórku jak idio**ka tylko Ka system pracy i kosi regularnie celu teren. Wykonue Max dwa przejazdy jednym cyklu          Ps. Mam dziury w trawniku bo mój Rottek sika i wypala trawę, używam specjalnych kamieni do wody, pomagają ale nie w 100%
    • Husqwarna jest droga bo sobie liczą wysoka marże za nowa technologie, tak naprawdę to technologia jest banalnie prosta- pozostaje koszt wyprodukowani kilku nastu/dziesięciu form do plastiku. ceny spadają i będą spadać...      Np. Bosch jak wszystkie firmy robie na nas WAŁA (na wszystkich ludziach). Opowiem krótko.  Pierwszy zakup robota kosiarki to był model Bosch Indygo 400 (na 400m2)  Kupilem nowa sztukę w pudełku, ale od prywatnej osoby za 2800 bez FV i bez gwarancji producenta. Coś z ni było nie tak- nie mogłem jej uruchomić i bateria trzymała bardzo krótko.  Na szczęście sprzedawca był uczciwy i zwrócił mi kasę.   TEN MODEL Indego 400 KOSZTOWAŁ 5000-6000zl całkiem niedawno (można sprawdzic na necie) Teraz nie ma go w sprzedaży.    Teraz kupiłem Bosch Indego 350 i używam go od jakiegos czasu. Wszystkei parametry są takie same!! To jest ta sama kosiarka tylko  Firma Bosch zmieniła naklejkę na gorze obudowy!!!  W specyfikacji jest napisane 350m2 +/-20% co daje razem 400m2 :))!!!!!   Bosch Indego 350 CENA W SKLEPIE 3200zl!!!    Tak samo będzie z innymi firmami. Krzywa popytu i podaży decyduje o cenie. Popyt jest duży, ale podaży brakuje wiec cena jest wysoka.
    • Nie wiem czy Ci odpowiem, ale w internecie na forach czy w artykułach budowlanych jest napisane, że silikatowe dobrze radzą sobie z wilgocią i glonami właśnie. Nie chcę linkować do konkretnego artykułu, ale wystarczy wyszukać "tynk silikatowy wilgoć", wyskoczą odpowiednie materiały.
  • Popularne tematy