Skocz do zawartości

Viessmann - Budowlana Marka Roku 2017


Recommended Posts

Witam, 
8 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Budowlana Marka Roku 2017. Miło mi poinformować, że firma Viessmann otrzymała nagrodę w kategorii pompy ciepła.

XIII edycja Gali Budowlana Marka Roku odbyła się w hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele producentów materiałów budowlanych, organizacji zrzeszających wykonawców, stowarzyszeń branżowych, i partnerów biznesowych. Tytuł dla firmy Viessmann przyznano na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii i preferencji firm wykonawczych.

Firma Viessmann, lider w produkcji nowoczesnych pomp ciepła, zdobył tytuł Budowlanej Marki Roku 2017, zyskując wysokie uznanie wykonawców z branży budowlanej. Przez wykonawców została uznana za markę odznaczającą się najwyższą jakością w branży oraz najlepszą relacją jakości do ceny.
 

Pozdrawiam!

Link do komentarza

Kilka lat temu byłem na stoisku Viessmann we Frankfurcie (wielkość kortu tenisowego :) ) i pamiętam, że dużo czasu poświęciliśmy rozmowie o źródłach ciepła, które wyeliminują tradycyjne rozwiązania. Była mowa o ogniwach paliwowych i o pompach ciepła. Widocznie na ogniwa jeszcze nie pora, natomiast PC w każdym gospodarstwie ma sens.  Ocieplać przegród już bardziej nie możemy przy zachowaniu relacji opłacalność/koszty dlatego musimy korzystać z odnawialnych źródeł. Teraz producenci muszą zaproponować rozsądne ceny i na tyle wdrożyć ideę by inwestor był świadom słusznego wyboru.

 

Link do komentarza

W tym roku, na targach ISH również pokazano wiele nowości.... 

Co do Polski i polskich inwestorów to niestety ta świadomość inwestorów to jest własnie temat, w którym jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. 

Kwestia popularyzacji technologii to nie wszystko. Trzeba inwestorów przekonywać, że to się "opłaca", a dla każdego próg opłacalności jest kwestią indywidualną - każdy ma inny poziom opłacalności i racjonalizacji swoich domowych wydatków. Właśnie dlatego tak wiele dyskusji nad opłacalnością, efektywnością itd....

Myślę więc, że najlepszym sposobem na przekonanie inwestorów np. do pomp ciepła są dobrze zrealizowane inwestycje i zadowoleni sąsiedzi i przyjaciele - niestety tak to działa. 

Link do komentarza

Zgodzę się z Panem w 100 procentach. Gmina promuje rozwiązania EKO i oferuje tanie kredyty (chociaż ja bym wolał dopłaty do inwestycji) a nie ma takiego domu modelowego, w którym dane urządzenie:

1. zostało sfinansowane na podobnych zasadach

2. pracuje już kilka sezonów grzewczych

3. jest do przedstawienia bilans zużycia energii w sezonie grzewczym lub/i cały rok na c.w.u.

4 najlepiej żeby to był dom burmistrza/prezydenta/wójta

Tak jest najprościej i skutecznie.

Link do komentarza

Bardzo często uczestniczymy w konferencjach organizowanych własnie stricte dla gmin i przedstawicieli samorządów lokalnych. 

Widać na tych spotkaniach zainteresowanie własnie burmistrzów czy wójtów np. pompami ciepła, ale najczęściej są to pytania o pompy ciepła czy fotowoltaikę do budynków użyteczności publicznej - chcą wyposażyć w nie szkoły, przedszkola czy inne budynki gminne - my staramy się pokazać, że powinni zachęcać też do tych inwestycji swoich mieszkańców. To mieszkańcy potrzebują tanich i efektywnych rozwiązać.

Trudno mi jednak  powiedzieć, dlaczego jest to dla nich tak ciężki temat....

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. W sprawie doboru polecam skontaktować się na przykłąd z https://www.saunierduval.pl
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...