Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Viessmann

Viessmann - Budowlana Marka Roku 2017

Recommended Posts

Witam, 
8 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Budowlana Marka Roku 2017. Miło mi poinformować, że firma Viessmann otrzymała nagrodę w kategorii pompy ciepła.

XIII edycja Gali Budowlana Marka Roku odbyła się w hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele producentów materiałów budowlanych, organizacji zrzeszających wykonawców, stowarzyszeń branżowych, i partnerów biznesowych. Tytuł dla firmy Viessmann przyznano na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii i preferencji firm wykonawczych.

Firma Viessmann, lider w produkcji nowoczesnych pomp ciepła, zdobył tytuł Budowlanej Marki Roku 2017, zyskując wysokie uznanie wykonawców z branży budowlanej. Przez wykonawców została uznana za markę odznaczającą się najwyższą jakością w branży oraz najlepszą relacją jakości do ceny.
 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu byłem na stoisku Viessmann we Frankfurcie (wielkość kortu tenisowego :) ) i pamiętam, że dużo czasu poświęciliśmy rozmowie o źródłach ciepła, które wyeliminują tradycyjne rozwiązania. Była mowa o ogniwach paliwowych i o pompach ciepła. Widocznie na ogniwa jeszcze nie pora, natomiast PC w każdym gospodarstwie ma sens.  Ocieplać przegród już bardziej nie możemy przy zachowaniu relacji opłacalność/koszty dlatego musimy korzystać z odnawialnych źródeł. Teraz producenci muszą zaproponować rozsądne ceny i na tyle wdrożyć ideę by inwestor był świadom słusznego wyboru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku, na targach ISH również pokazano wiele nowości.... 

Co do Polski i polskich inwestorów to niestety ta świadomość inwestorów to jest własnie temat, w którym jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. 

Kwestia popularyzacji technologii to nie wszystko. Trzeba inwestorów przekonywać, że to się "opłaca", a dla każdego próg opłacalności jest kwestią indywidualną - każdy ma inny poziom opłacalności i racjonalizacji swoich domowych wydatków. Właśnie dlatego tak wiele dyskusji nad opłacalnością, efektywnością itd....

Myślę więc, że najlepszym sposobem na przekonanie inwestorów np. do pomp ciepła są dobrze zrealizowane inwestycje i zadowoleni sąsiedzi i przyjaciele - niestety tak to działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Panem w 100 procentach. Gmina promuje rozwiązania EKO i oferuje tanie kredyty (chociaż ja bym wolał dopłaty do inwestycji) a nie ma takiego domu modelowego, w którym dane urządzenie:

1. zostało sfinansowane na podobnych zasadach

2. pracuje już kilka sezonów grzewczych

3. jest do przedstawienia bilans zużycia energii w sezonie grzewczym lub/i cały rok na c.w.u.

4 najlepiej żeby to był dom burmistrza/prezydenta/wójta

Tak jest najprościej i skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często uczestniczymy w konferencjach organizowanych własnie stricte dla gmin i przedstawicieli samorządów lokalnych. 

Widać na tych spotkaniach zainteresowanie własnie burmistrzów czy wójtów np. pompami ciepła, ale najczęściej są to pytania o pompy ciepła czy fotowoltaikę do budynków użyteczności publicznej - chcą wyposażyć w nie szkoły, przedszkola czy inne budynki gminne - my staramy się pokazać, że powinni zachęcać też do tych inwestycji swoich mieszkańców. To mieszkańcy potrzebują tanich i efektywnych rozwiązać.

Trudno mi jednak  powiedzieć, dlaczego jest to dla nich tak ciężki temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...