Skocz do zawartości

Uwaga na producenta dachówki CREATON/EURONIT


Recommended Posts

Opiszę moją (nie zakończoną jeszcze) historię zamówienia pewnej dachówki z firmy CREATON/EURONIT

Wybrałem dachówkę z oferty tej firmy KAPSTAD - ładna, płaska, betonowa, czarna. Spełniała moje wszystkie oczekiwania. Zamówienie poszło w samym końcu kwietnia (przed długim weekendem) gdyż czas oczekiwania określony przez producenta we wcześniejszych rozmowach wynosił ok 14 dni. Towar zamawiany przez lokalną hurtownię w północnej Wielkopolsce. Wówczas poszła też zaliczka w wysokości 2/3 wartości dachówki.

W dniu 8 maja otrzymałem telefon prosto od przedstawiciela CREATONA że dachówki czarnej nie ma teraz, będzie w sierpniu. Czy czekam czy zamawiam inny kolor. Po weryfikacji dostępnych opcji wybrałem kolor grafitowy. Otrzymałem informację że przeciągu tygodnia dachówka powinna dojechać na budowę. 

W dniu 9 maja kolejny telefon z CREATONA z informacją, że dachówka może i jest ale nie ma do niej dachówek skrajnych i będą za miesiąc. Wkurzyłem się bo dzień wcześniej nie było takiej informacji w stosunku do tego koloru. Poza tym okazało się że CREATON zaczął liczyć termin zamówienia od 8 maja tj. od dnia kiedy po telefonie przedstawiciela zdecydowałem się zmienić kolor. Termin dostawy w związku z tym się przesunął znów o kilka dni. 

Dachówka dojechała 23 maja z opcją dostawy dachówek brzegowych po miesiącu czyli ok połowy czerwca. Okazało się na miejscu że nie dojechały też 2 skrajne gąsiory. Aby móc ułożyć dach na szybko ściągaliśmy z Poznania choć 2 skrajne dachówki w dowolnym kolorze żeby móc wszystko rozmierzyć. Najpierw dojechały 2 prawe po 2 dniach dojechała 1 lewa. To co przyjechało 23 maja zostało położone z perypetiami związanymi z brakiem skrajnych dachówek do 31 maja. W tym terminie natychmiast zgłaszaliśmy do producenta informację, że zamiast wstępnie zamówionych 32 dachówek brzegowych lewych i 32 prawych będzie potrzeba po 39. 

Dziś tj. w poniedziałek 19 czerwca dostałem telefon że dojechały pozostałe dachówki. Ucieszyłem się bo mam już okna, elektrykę i tynkarze wchodzą w poniedziałek 26 czerwca. Poza tym chciałbym wreszcie skończyć dach. Co się okazało? Że dojechały nie 39 każdego boku a tylko wstępnie zamówione 32 dodatkowo bez gąsiorów skrajnych. Na razie informacja jest taka że nie wiadomo kiedy cokolwiek dojedzie. Wykonawca na dach nie wejdzie jak nie będzie wszystkiego, a ja stoję z niedokończonym dachem. 

Przestrzegam wszystkich przed tym producentem. Niepoważni ludzie, nie wiedzą jak obsługiwać klienta, zero zainteresowania klientem. Informacje są "wyszarpywane" ze źródła. Totalny bałagan i brak orientacji w tym co się dzieje w tej firmie. hasło tej firmy brzmi "SZTUKA KREOWANIA DACHU" ja proponuję zmienić je na "SZTUKA KREOWANIA PROBLEMÓW NA DACHU".

Opiszę oczywiście jak sytuacja się zakończyła choć nie wiem teraz kiedy to nastąpi. Mam nadzieję, że firma CREATON nie będzie musiała wymieniać na swój koszt folii dachowej która będzie odsłonięta dłużej niż zalecenia producenta.

Edytowano przez kdd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ja wiem, że żyjemy w XXI wieku - nie mniej jednak:

- wszystkie ustalenia telefoniczne potwierdzaj drogą elektroniczną lub jak za komuny,  listowną,

- od jełopów też żądaj wszystkiego na piśmie,

- jak nie nagrywasz rozmów telefonicznych z jełopami, to zacznij, a już obowiązkowo zacznij stwarzać wrażenie że nagrywasz - uprzedzając o nagrywaniu rozmówcę.

Ps. A może Redakcja pomoże i zwróci się z uprzejmym zapytaniem do jełopów ?
Siła czwartej władzy jeszcze jest przeogromna :D

Link do komentarza

Dzwoniłem do kilku autoryzowanych przedstawicieli Creatona w okolicy i wszyscy mi mówią że z tej firmy można kupić cokolwiek tylko na zamówienie. Nie mają nic na składach. W takim razie wykonywanie dachu z dachówek Creatona jest ryzykowne bo jak coś zabraknie nie kupisz. 

Bajbaga - tylko z dachem mam taki problem. Cała reszta odbywa się "normalnie". Jestem tym bardziej zawiedziony że to już 2 dom który buduję i na poprzednim też leżał Creaton/Euronit. Z tamtej dachówki byłem zadowolony i dlatego zdecydowałem się na tą samą firmę.

Żeby było śmieszniej na profilu FB mają informację że odpowiadają w przeciągu kilku minut. U mnie na informację jaką napisałem do CREATONA w poniedziałek o 18.43 i dodatkowe pytanie wczoraj do tej pory nikt nie odpowiedział. Pogratulować PR :)

Swoją drogą mając taki serwis i obsługę klienta jak oni mogą jeszcze cokolwiek sprzedawać? Mój sąsiad początkowo zachwycony moją dachówką już się wycofał z zakupu po moich perypetiach.

 

Link do komentarza

Firma CREATON przestała się do mnie odzywać jakimkolwiek kanałem. Mam obawy czy wogóle dostanę te brakujące dachówki. Najgorsze że w starciu z taką firmą człowiek jest kompletnie bezradny. Jak nie będą chcieli to nie dostarczą i tyle. Ręce opadają. Jednym słowem firma ma klientów w d...e. 

Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Zakupiliśmy dachówkę creaton Balance w czerwcu bo termin realizacji był najlepszy z innych modeli - na lipiec. Gdy już opłaciliśmy okazało się, że jednak sierpień. Pomyśleliśmy ok, poczekamy. W sierpniu inf. , że dachówka już jest ale  problem z transportem bo to na Węgrzech robione  (szkoda, że nie powiadomili wcześniej to byśmy nie kupowali, bo wolimy wyprodukowane w Polsce). Niespodzianka 😱 transport  dopiero we wrześniu 😱.  
Przywieźli co się okazało- bez prawych i lewych dachówek????. Nie wiadomo co się stało, polscy przedstawiciele rozkładają ręce, bo to z Węgier.  Boki zaplanowano ( w sierpniu) na 2 listopada. Dzwonię dzisiaj i niestety na 12 listopada bo brak materiałów. Nie polecam nikomu tej dachówki ani tej firmy 😡. Żałuję że nikt wcześniej mnie nie ostrzegł. !!!.  Nie trafiłam niestety wcześniej na tą stronę😔

Edytowano przez Inwestor06 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...