Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
pawalele

Odległość domu od działki rolnej

Recommended Posts

W prawie budowlanym wyraźnie jest napisane że, odległości od granicy działki dotyczą tylko sytuacji gdy sąsiednia działka jest budowlana. A co w przypadku gdy sąsiednia działka jest rolna? Można budować w granicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pawalele napisał:

 Można budować w granicy?

W zasadzie nie można bo w przyszłości na sąsiedniej działce może ktoś się wybudować. Napisałem, że w zasadzie nie można ale bywają odstępstwa, że można budować na granicy ale jest to podyktowane kilkoma warunkami np wąską działką. Czy będziesz mógł budować na granicy dowiesz się tego w swojej gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pawalele napisał:

W prawie budowlanym wyraźnie jest napisane że, odległości od granicy działki dotyczą tylko sytuacji gdy sąsiednia działka jest budowlana

Nie jest to prawdą, bo zgodnie z rozporządzeniem w sprawie WT .............:

Cytat

§ 12.15.
1.
Jeżeli z przepisów § 13, 60 i 271–273  lub przepisów odrębnych określających dopuszczalne odległości niektórych budowli od budynków nie wynikają inne wymagania, budynek na działce budowlanej należy sytuować w odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie mniejszej niż:

A w § 272. napisano:

Cytat

1. Odległość ściany zewnętrznej wznoszonego budynku od granicy sąsiedniej niezabudowanej działki budowlanej powinna wynosić co najmniej połowę odległości określonej w § 271 ust. 1–7 ........................

2. Budynki mieszkalne jednorodzinne, rekreacji indywidualnej oraz budynki mieszkalne zagrodowe i gospodarcze, ze ścianami i dachami z przekryciami nierozprzestrzeniającymi ognia, powinny być sytuowane w odległości nie mniejszej od granicy sąsiedniej, niezabudowanej działki, niż jest to określone w § 12.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...