Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Ermenegildo

Gres szkliwiony typu lappato - czy jest praktyczny?

Recommended Posts

Przymierzam się do ułożenia ok. 50m2 gresu na podłodze w formacie 60x60 lub 90x45. Wstępnie zainteresowałem się szarym gresem szkliwionym z powłoką lappato, wizualnie najbardziej mi odpowiada. Czy ktoś z forumowiczów użytkuje na co dzień i mógłby się wypowiedzieć jak jest z jego utrzymaniem w czystości?

Edytowano przez Ermenegildo (zobacz historię edycji)

Zdecydowaismy się na gres. Niemniej nie tego typu o jakim piszesz ale na gres od firmy Tubądzin. I osobiście jestem bardzo zadowolony. Jest praktyczny.  Z racji tego,ze jst to gres w półpołysku nie ma problemu z utrzymaniem go w czystości. Jednocześnie nie widać na niej kropel wody.

Gres jest położony w praktycznie całym mieszkaniu na podłogach. 

Gres,a tym bardziej szkliwiony nie jest praktycznym rozwiązaniem w kwestii aranżacji podłogi. Polecam zainteresować się płytkami drewnopodobnymi, które prezentują się zdecydowanie lepiej.

Dnia 27.06.2017 o 09:00, Diames napisał:

Gres,a tym bardziej szkliwiony nie jest praktycznym rozwiązaniem w kwestii aranżacji podłogi. Polecam zainteresować się płytkami drewnopodobnymi, które prezentują się zdecydowanie lepiej.

Przed chwilą, Aga_tka napisał:

Zgadzam się, nie jest to praktyczne rozwiązanie. Płytki drewnopodobne fajnie wyglądają a poza tym nie widać na nich drobnych zarysowań.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A o takiej szlifierce nie pomyślałem, zastanowię się.   Dlaczego odradza Pan klej? Szukałem informacji w Internecie i niczego nie mogłem znaleźć. Znajomi mówili mi że kładli dechy pod panele ze starych mebli itp. rzeczy, ale po kilku miesiącach panele zaczynały piszczeć. Mógłby Pan uzasadnić swoją odpowiedź dlaczego odradza Pan klej? Odpowiedź typu klej jest do płytek mnie nie usatysfakcjonuje...   A co do wytrzymałości kleju to gdy skuwałem płytki ze ścian i podłogi w tym mieszkaniu to musiałem się nieźle namęczyć nie z płytką a właśnie z klejem, używałem do tego makity młotowiertarki.
    • Opróżnianie instalacji c.o. to działanie szkodliwe. Bardzo nasila korozję rur i kotła. Płyn niezamarzający lub sól jest potrzebna w syfonach. Z pozostałej części rur kanalizacyjnych wszystko spływa samoczynnie. Instalację wodociągową trzeba zaś opróżnić. I najlepiej jeszcze przedmuchać. Bo jak nie jest ułożona z zachowaniem odpowiednich spadków, to woda miejscami zostaje. A zwykle nie jest. Baterie też mogą wymagać zdjęcia. Szczególnie te jednouchwytowe - z nich nie da się całkiem spuścić wody (gniazdo na głowicę). 
    • Moim zdaniem jest problem z przepływami tu i tam. Widze Wilo, przez chwilę myślałem, ze automatyczna, ale nie. Warto czasem poczytać o instalacji prawidłowo zrównoważonej. Jeden z krótkich artykułów firmy, którą może znasz. Mają też dużo filmów webinarowych, a prowadzący potrafi wytłumaczyć dosłownie wszystko https://budujemydom.pl/irbj/porady/92943-zawory-termostatyczne-eclipse-zrownowazona-instalacja-grzejnikowa   Te stuki sa tylko w kotłowni przy pompce, czy na grzejnikach w domu też się niesie. Zadzwoń na infolinie Wilo lub wyślij maila z zapytaniem. Tu masz namiar na całodobowe pogotowie serwisowe Wilo. https://wilo.com/pl/pl/Serwis/Serwis-w-Wilo-Polska/
    • a grzybki?   Rzecz w tym, że nie wszędzzie ta sól dojdzie - będzie kawałek rury gdzie nie dojdzie - i zamarznie, a na  wiosnę bedą przecieki. Może, lub nie  kwestia szczęścia.   Można nie wydawać, wylać wodę ze zładu, z instalacji, syfonów - i nie grzać w ogole. Tylko wietrzyc co jakiś czas.
    • Każdy budynek powinien projektować projektant (projektanci) z odpowiednimi uprawnieniami - i realizować projekt powinno sie potem zgodne z projektem. Jest to działanie i ułatwiajace organizacje budowy, ekonomicznie wskazane i przyspieszajace budowę. Oczywiście projekt musi być dobry!   Można zmieniać pewne ustalenia projektowe  trakcie, ale w porozumieniu z projektantem - ale zazwyczaj komplikuje to budowę, podraża. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...