Skocz do zawartości

Okna-jakie wybrać?


Recommended Posts

Napisano

Niebawem będę musiała dokonać wyboru okien odpowiednich dla naszego domu. Niestety nie wiem czym kierować się przy ich wyborze. Proszę podpowiedzcie jakie okna wybrać? PCV czy aluminium, warto zainwestować w energooszczędne?

Napisano

W energooszczędne na pewno warto inwestować. Co do materiału wykonania, to jak dla mnie jest to kwestia gustu, choć przyznać muszę, że okien aluminiowych nigdy nie miałem.

Napisano

Wydaje mi się, że okna PCV cieszą się większą popularnością. Poszedłbym chyba w tym kierunku. A dodatkowo aluminium wydaje mi się zimne. Mam okna Boch z serii Prime (oczywiście PCV) w wersji 3-szybowej (4/18/4/18/4). Przy wyborze kieruj się bardziej przenikalnością ciepła i wygłuszeniem hałasu niż samą technologią. Parametry są ważniejsze.

Napisano

W przyszłym roku planujemy remont domu i parę okien też będziemy musieli wymienić,więc zaczynam interesować się tym tematem. Aluminium jest materiałem niezwykle podatnym na formowanie,więc można wymyślać różne kształty okien:) nie jest ciężkie i nie ma problemu z utrzymaniem czystości:) Nie orientowałaś się jeszcze w cenach,ale mam na to jeszcze z rok;)

Napisano

Oczywiście, że stawiaj na okna PCV, jak dla mnie aluminium jest zbyt zimne. Wybieraj okna energooszczędne z dużą powierzchnią przeszkleń aby w domu było dużo światła.

Napisano

Najważniejsze to by patrzeć na parametry okna. Bez tego nie ma co się zastanawiać. Ja mam Okna Boch Ovlo z pakietem 3 szyb o parametrach Uw = 0,71 W/m2K. Pakiet 3 szyb to nie tylko cieplej ale i większa izolacja przed hałasem - czasami warto o tym wiedzieć. Okna są PVC, okucia Winkhaus ActivPilot. Ten model okien ma profile bardziej zaoblone. Fajnie to wygląda.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Pakiet 3 szyb to też większe obciążenie dla ramy, więc trzeba z tym uwazać, bo nie zawsze warto wybierać pakiet z większą ilością szyb. To tez mniejsza ilość światła w domu. Szyby mają parametr Ug, nie Uw. Chyba, że faktycznie chodziło Ci o całość okna. Przy takim układzie zdecydowałbym się najprawdopodobniej jednak na coś bardziej pewnego. Winergetic Premium z pakietem 4Xglass (też 3 szyby) wydaje się być nieco lepszy.

Napisano

Po tych waszych wypowiedziach powstał mi mętlik w głowie. Chyba powinnam się udać do salonu, pooglądać proponowane przez Was modele i doradzić się fachowców. To chyba będzie najlepsze wyjście. Jestem ciekawa co mi doradzą odnośnie okien aluminiowych gdyż bardzo mi się podobają. Moim zdaniem idealnie pasują do nowoczesnej bryły domu.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

@cubeq3 szyby na pewno będą cięższe ale skoro takie pakiety są już dość długo na rynku to i ramy są dostosowane do większego obciążenia. Czy ilość światłą jest aż tak zmniejszona? Jestem ciekaw jaka to różnica w % między pakietem 2x a 3x. Co lepsze: cieplejszy pakiet szyb czy więcej światła? To kolejny dylemat do zastanowienia :)

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Ja bym stawiała na cieplejsze rozwiązanie. Jednak to bardziej korzystne (mniejsze rachunki za ogrzewanie). A ilość światła przy obecnej modzie na duże okna to nie problem. Oczywiście nie tylko okna są ważne ale i cała rama. Te okna Boch jak widzę to mają ciekawy model o nazwie Prime o Uw na poziomie 0,61W/m2K. To bardzo dobrawartość, stawiająca te okna jako dobre rozwiązanie dla domów energooszczędnych.

Napisano

Szanowna Pani,

Warto porównać parametry okien - zwłaszcza przenikalność cieplną (Uw) oraz przepuszczalność światła (Lt). Dobre wartości tych parametrów gwarantują komfort w użytkowaniu wybranych okien.

Generalnie okna PVC charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi przy stosunkowo niższej cenie niż okna aluminiowe. Wariant energooszczędny okien nazywa się tak nie bez przyczyny - okna energooszczędne pozwalają realnie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w miesiącach zimowych. Jest to inwestycja, która z pewnością się zwróci.

Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...