Skocz do zawartości

Okna-jakie wybrać?


Recommended Posts

Wydaje mi się, że okna PCV cieszą się większą popularnością. Poszedłbym chyba w tym kierunku. A dodatkowo aluminium wydaje mi się zimne. Mam okna Boch z serii Prime (oczywiście PCV) w wersji 3-szybowej (4/18/4/18/4). Przy wyborze kieruj się bardziej przenikalnością ciepła i wygłuszeniem hałasu niż samą technologią. Parametry są ważniejsze.

Link do komentarza

W przyszłym roku planujemy remont domu i parę okien też będziemy musieli wymienić,więc zaczynam interesować się tym tematem. Aluminium jest materiałem niezwykle podatnym na formowanie,więc można wymyślać różne kształty okien:) nie jest ciężkie i nie ma problemu z utrzymaniem czystości:) Nie orientowałaś się jeszcze w cenach,ale mam na to jeszcze z rok;)

Link do komentarza

Najważniejsze to by patrzeć na parametry okna. Bez tego nie ma co się zastanawiać. Ja mam Okna Boch Ovlo z pakietem 3 szyb o parametrach Uw = 0,71 W/m2K. Pakiet 3 szyb to nie tylko cieplej ale i większa izolacja przed hałasem - czasami warto o tym wiedzieć. Okna są PVC, okucia Winkhaus ActivPilot. Ten model okien ma profile bardziej zaoblone. Fajnie to wygląda.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Pakiet 3 szyb to też większe obciążenie dla ramy, więc trzeba z tym uwazać, bo nie zawsze warto wybierać pakiet z większą ilością szyb. To tez mniejsza ilość światła w domu. Szyby mają parametr Ug, nie Uw. Chyba, że faktycznie chodziło Ci o całość okna. Przy takim układzie zdecydowałbym się najprawdopodobniej jednak na coś bardziej pewnego. Winergetic Premium z pakietem 4Xglass (też 3 szyby) wydaje się być nieco lepszy.

Link do komentarza

Po tych waszych wypowiedziach powstał mi mętlik w głowie. Chyba powinnam się udać do salonu, pooglądać proponowane przez Was modele i doradzić się fachowców. To chyba będzie najlepsze wyjście. Jestem ciekawa co mi doradzą odnośnie okien aluminiowych gdyż bardzo mi się podobają. Moim zdaniem idealnie pasują do nowoczesnej bryły domu.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Ja bym stawiała na cieplejsze rozwiązanie. Jednak to bardziej korzystne (mniejsze rachunki za ogrzewanie). A ilość światła przy obecnej modzie na duże okna to nie problem. Oczywiście nie tylko okna są ważne ale i cała rama. Te okna Boch jak widzę to mają ciekawy model o nazwie Prime o Uw na poziomie 0,61W/m2K. To bardzo dobrawartość, stawiająca te okna jako dobre rozwiązanie dla domów energooszczędnych.

Link do komentarza

Szanowna Pani,

Warto porównać parametry okien - zwłaszcza przenikalność cieplną (Uw) oraz przepuszczalność światła (Lt). Dobre wartości tych parametrów gwarantują komfort w użytkowaniu wybranych okien.

Generalnie okna PVC charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi przy stosunkowo niższej cenie niż okna aluminiowe. Wariant energooszczędny okien nazywa się tak nie bez przyczyny - okna energooszczędne pozwalają realnie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w miesiącach zimowych. Jest to inwestycja, która z pewnością się zwróci.

Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
    • To dokładanie powinno wyglądać inaczej, żar przesuwasz na bok i układasz drewno, następnie masz dwa wyjścia, albo szufelką wsypujesz żar na górę wsadu bardziej od tylnej ścianki, drugi sposób to przysuwasz żar z boku drewna i spalasz go sposobem kroczącym.  Jak położysz polano na żar, to gaz drzewny się nie spali, tylko ucieknie kominem, a to spora strata w opale.  Ruszt jest zbędny, powoduje stratę w trakcie spalania drewna.
    • Ja mam piec kaflowy, ale zasady palenia są takie same. Tylko szybra nie ruszam, a reguluję jedynie dopływ powietrza. I zauważyłem, ze wyznacznikiem dobrego palenia są dwie rzeczy. Brak sadzy, o czym wspominaliśmy, oraz obecność popiołu na drugi dzień. Przy czym tu jest dokładnie odwrotnie niż z sadzą. Im więcej popiołu (czystego popiołu) w popielniku, tym lepsze było spalanie. Ekonomiczniejsze. Bo ciąg powietrza ani nie wywiewał ciepła, ani popiołu. Bo nie czarujmy się, duży ciąg oznacza wywiewanie popiołu przez komin. A wraz z nim ucieka i ciepło.    A szybra nie ruszam, bo go zwyczajnie nie mam.  Kanał z pieca do komina jest wykonany na stałe. Z tego też powodu nie kupuję czujnika czadu, bo nie ma racji bytu. Jeśli rozpalam i nie ma ciągu (bardzo rzadko, ale to się zdarza), to po prostu nie palę, bo się nie da. A jak już rozpalę i ciąg kominowy jest, to nie ma siły, wszystkie produkty spalania pójdą w komin, bo nie ma jak tej drogi zamknąć. Chyba, że ktoś zatkałby wylot komina na dachu.   Kiedyś tak bywało, w wieczór wigilijny złym sąsiadom kładziono na kominie szybę. Żeby światło prześwitywało, gdy będą szukać przyczyny.
    • I takowe falujące powietrze właśnie u mnie występuje👍. Tylko przy rozpalaniu pojawia się troszkę dymu a później już tylko czyste fale😁
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...