Skocz do zawartości

Ogrzewanie gazowe


Recommended Posts

Witam

Mam domek o powierzchni ok 100 metrów który jest bardzo stary, parter około 1900 rok zbudowany z kamienia, piętro z cegły z lat 60 ... dom ma ocieplony dach około 10 cm, ocieplony 15 steropianem, stoimy teraz przed wyborem ogrzewania. W tej chwili jest kocioł zasypowy węglowy, dół jest ogrzewany tylko okazjonalnie kominkiem. Chcemy poprowadzić ogrzewanie na parterze, normalne grzejniki tylko zastanawiamy się nad gazowym, znamy koszty założenia, niestety ciężko wyliczyć koszty ogrzewania.

wychodzi nam w programie wskaźnik zapotrzebowania 60 w m2, roczni 13960 kwg, roczni e na ogrzewanie gazem dałoby to około 3220 czy jest to możliwe?? Jesteśmy ciepłolubni zastanawiam się czy takie koszty są możliwe do osiagniecia prz y domu z kamienia... dla nas są to bardzo obiecujące... boję się że realnie wzrosną do 5000 ....

pozdrawiam

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Mazi88 - To jest dalece idące uproszczenie tematu.

Rola ceny nośnika energii maleje wraz ze wzrostem energooszczędności budynku.

Wówczas nie liczy się cena nośnika ale koszty instalacyjne. Dlatego domy pasywne grzeje się najdroższym nośnikiem energii, prądem, który jest jednocześnie najtańszy w montażu.

Ja swój nowy dom gazem ogrzewam ok. 3 x taniej niż teściowa stary dom węglem. Powierzchnia mieszkalna domów podobna (bo teściowa ma jeszcze nieogrzewaną piwnicę).

 

Jednak w przypadku starego, nieocieplonego domu najtaniej wychodzi węgiel, drewno (lub inna biomasa).

PC to też dobra alternatywa, ale bardzo droga w montażu.

Link do komentarza

tomekbijou, 

Jeżeli wprowadził Pan dobre parametry do programu, to przy zapotrzebowaniu na energię cieplną rzędu 13960 kWh i zastosowaniu kotła kondensacyjnego, roczne koszty ogrzewania powinny zawierać się w przedziale 3200-3500 PLN. Jeżeli zastanawia się Pan nad takim rozwiązaniem ważnym aspektem jest dobór nowych grzejników na parametry niskotemperaturowe. Wpłynie to na wyższy odzysk ciepła kotła z pary wodnej znajdującej się w spalinach. 
W sprawie doboru kotła, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl/ znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Junkers
 

Link do komentarza

Niestety nie ma możliwości zdalnej określenia rzeczywistych kosztów ogrzewania. Można wykonać szacunek bazując na dokładnym obliczeniu projektowego zapotrzebowania na ciepło. Jednak kluczowym czynnikiem będzie też oczywiście pogoda. Zachęcamy do kontaktu z firmą instalacyjną, która na miejscu zweryfikuje potrzeby klienta i dostosuje propozycję.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...