Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam

Mam domek o powierzchni ok 100 metrów który jest bardzo stary, parter około 1900 rok zbudowany z kamienia, piętro z cegły z lat 60 ... dom ma ocieplony dach około 10 cm, ocieplony 15 steropianem, stoimy teraz przed wyborem ogrzewania. W tej chwili jest kocioł zasypowy węglowy, dół jest ogrzewany tylko okazjonalnie kominkiem. Chcemy poprowadzić ogrzewanie na parterze, normalne grzejniki tylko zastanawiamy się nad gazowym, znamy koszty założenia, niestety ciężko wyliczyć koszty ogrzewania.

wychodzi nam w programie wskaźnik zapotrzebowania 60 w m2, roczni 13960 kwg, roczni e na ogrzewanie gazem dałoby to około 3220 czy jest to możliwe?? Jesteśmy ciepłolubni zastanawiam się czy takie koszty są możliwe do osiagniecia prz y domu z kamienia... dla nas są to bardzo obiecujące... boję się że realnie wzrosną do 5000 ....

pozdrawiam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie każde źródło mówi inaczej...tej zimy spaliliśmy 3 tony węgla, ale wiecie jak to jst z zasypowym..,.kiedy nas nie ma nie grzejemy potem temperatura w domu wysoka, w dodatku parter nie ma jeszcze pociągniętej instalacji, jak wspomniałem jest teraz okresowo ogrzewany kominkiem ...

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...

Mazi88 - To jest dalece idące uproszczenie tematu.

Rola ceny nośnika energii maleje wraz ze wzrostem energooszczędności budynku.

Wówczas nie liczy się cena nośnika ale koszty instalacyjne. Dlatego domy pasywne grzeje się najdroższym nośnikiem energii, prądem, który jest jednocześnie najtańszy w montażu.

Ja swój nowy dom gazem ogrzewam ok. 3 x taniej niż teściowa stary dom węglem. Powierzchnia mieszkalna domów podobna (bo teściowa ma jeszcze nieogrzewaną piwnicę).

 

Jednak w przypadku starego, nieocieplonego domu najtaniej wychodzi węgiel, drewno (lub inna biomasa).

PC to też dobra alternatywa, ale bardzo droga w montażu.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomekbijou, 

Jeżeli wprowadził Pan dobre parametry do programu, to przy zapotrzebowaniu na energię cieplną rzędu 13960 kWh i zastosowaniu kotła kondensacyjnego, roczne koszty ogrzewania powinny zawierać się w przedziale 3200-3500 PLN. Jeżeli zastanawia się Pan nad takim rozwiązaniem ważnym aspektem jest dobór nowych grzejników na parametry niskotemperaturowe. Wpłynie to na wyższy odzysk ciepła kotła z pary wodnej znajdującej się w spalinach. 
W sprawie doboru kotła, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl/ znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Junkers
 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma możliwości zdalnej określenia rzeczywistych kosztów ogrzewania. Można wykonać szacunek bazując na dokładnym obliczeniu projektowego zapotrzebowania na ciepło. Jednak kluczowym czynnikiem będzie też oczywiście pogoda. Zachęcamy do kontaktu z firmą instalacyjną, która na miejscu zweryfikuje potrzeby klienta i dostosuje propozycję.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...