Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Instalacja okien w płytach poliuretanowych

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze stronyhttp://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow

Witam,

nad garażem mam 2/3 salon, 1/3 taras nieogrzewany. Taras mam w planie zabudować oknami ograniczając przeciągi. Na taras mam w planie położyć 18cm ocieplenia typu płyta poliuretanowa, papa termozgrzewalna, pianka podkładowa, deski kompozytowe. Problem w tym, że w garażu będą dwa okna z doświetlaczami a poziom gruntu wyrównam z wysokością posadzki tarasu. Jak przygotować ocieplenie ściany zew. garażu pionowej w połączeniu z tarasem aby można pewnie zamontować okna na tarasie oraz zamocować śrubami naświetlacze? Czy mogę zainstalować okna bezpośrednio na płytach poliuretanowych zaizolowanych tylko papą termozgrzewalną ? Chętnie przekażę Państwu kilka zdjęć by szerzej opisać raczej nieczęsty problem.

Dziękuję za pomoc.

15 godzin temu, Pomocnik napisał:

Chętnie przekażę Państwu kilka zdjęć by szerzej opisać raczej nieczęsty problem.

No to prosimy o fotki :14_relaxed:

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Powinna jednego fachmana ukatrupić i powiesić przed wejściem na posesję  dla ostrzeżenia dla innych A tak na serio to co wg ciebie Bożenko ma zrobić? siąść na kamieniu płacić i płakać? O ile dobrze pamiętam to ktoś radził aby postraszyła fachmana jednego czy drugiego US, bo nie wystawiał faktur czy cuś w tym stylu ale Baszka ma miękkie serce i nie chciała nic zgłaszać i straszyć to jak jej doradzić? Napisał kolega forumowy prawdę, bez mydlenia i wazeliniarstwa i wcale nie uczyniłem tego z premedytacją ośmieszenia czy wyśmiania tylko po to aby w końcu uzmysłowić Basi co robi nieteges.   
    • Gość Kasia
      eżeli elementy murowe mają powierzchnie boczne profilowane na pióra i wpusty, czyli się wzajemnie zazębiają, spoin się nie wypełnia." Szympi nie umiesz czytac ze zrozumieniem?
    • Nie ma nic lepszego jak pełne deskowanie. Tak tez myślałem, że to wykonawca będzie kładł te płyty dlatego sobie zażyczył płyty to szybko i metry ubywają. Zrób wstępne krycie z desek. Te 5,5 tys za deskowanie + papa?
    • Szybkie pytanko do was tynkarz powiedział mi że do tynków cementowo wapiennych robionych na 3 razy zastosowanie listew  dylatacyjne przyokiennych to nie za dobry pomysł bo przy obrzutce 3 krotnej  jest za grubo do takich listew.
      Ale mam wątpliwości co do tego przecież listwę może tak przykleić żeby zgrała się z tą grubością tynku czy dobrze myślę ? 
      Pewnie jak zrobili by mi bez tych listew to popęka przy ramach okiennych czy drzwiach wejściowych 
      Proszę mi powiedzieć według was czy musza te listwy dać ? i z tego co widziałem to są o różnych wymiarach szerokościach korytek w które idzie tynk jakie powinny być do tradycyjnych tynków ?
    • Wykonawca . Ale biorąc pod uwagę koszt plyt i robociznę . To 5.5 tys + wkręty , papa , będzie okl 6tys .. nie wiem czy to warto czy nie lepiej po prostu , wywiazka folia Laty kontrlaty i dachówka .. pod spod wełna i tyle . Później tak jak pisałem . Chodzi mi o to czy warto wydawać tyle pieniędzy, czy lepiej zainwestować w dobra watę .. 
  • Popularne tematy