Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Czy pompę ciepła można montować w starych budynkach?

Recommended Posts

Rozmowy Dociekliwego Inwestora z Majstrem Guru. Majster prosto i zrozumiale tłumaczy, a Inwestor zadaje coraz bardziej dociekliwe pytania… Tym razem szuka odpowiedzi na pytanie jak w starym domu zainstalować pompę ciepła.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/pompy-ciepla/21168-czy-pompe-ciepla-mozna-montowac-w-starych-budynkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek

Wydaje mi się, że w remontowanym domu który został dobrze ocieplony można pójść w ogrzewanie elektryczne. Koszt instalacji jest niższy niż w pompę ciepła i sama instalacja wydaje się dużo prostsza. Miałem okazję oglądać panele na podczerwień, które wyglądały jak obrazy (wisiały w salonie) lub lustra (w łazience). Na pierwszy rzut oka nie były w ogóle widoczne. A sama instalacja to doprowadzenie prądu, który i tak już jest w danym pomieszczeniu, do panelu i koniec. Prosta instalacja i proste wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Termomodernizacja to podstawa do zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego budynku, a co za tym idzie doboru źródła ciepła o mniejszej mocy zainstalowanej. W przypadku wyboru pompy ciepła niezbędnym będzie dodatkowa wymiana systemu ogrzewania na płaszczyznowy w cele ekonomicznego funkcjonowania całości systemu.  

Samo docieplenie budynku może często nie wystarczyć do osiągnięcia założonych celów, ponieważ duża część ciepła będzie wciąż uciekała wentylacją. Ciekawym rozwiązaniem są zdecentralizowany system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła taki jak Vitovent 200-D

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście się zgodzę, ponieważ proces odzysku ciepła może prowadzić do powstania kondensatu w przeciwprądowym wymienniku ciepła, dlatego kondensat odprowadzany jest przez profil okapnikowy na osłonie ściany zewnętrznej. Jeśli przewidywana jest duża ilość kondensatu, to na osłonie w ścianie zewnętrznej można zamontować dodatkową rynienkę ściekową.

Aby kondensat mógł swobodnie spływać na zewnątrz, należy przestrzegać następujących punktów:
– Tuleja ścienna musi być ustawiona w ścianie poziomo.
– Rura spustu kondensatu z urządzenia wentylacyjnego musi się- gać do profilu okapnikowego ściany zewnętrznej.

W celu zapobiegnięciu zamarzaniu kondensatu w ujemnych temperaturach zewnętrznych, urządzenie wentylacyjne jest wyposażone w dodatkowe, elektryczne ogrzewanie odpływu kondensatu. Ogrzewanie to włącza się automatycznie w zależności od temperatury zewnętrznej.

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Zdecydowaliśmy się z mężem na budowę domu, ale mąż chciał sam wziąć udział w pracach. Tak więc prace wykończeniowe takie jak położenie elewacji zostało już w naszych rekach. Z tego co pamiętam został wybrany taki tynk grafitowy docieplajdom.pl Dom jest niewielki, ale elewacja prezentuje się bardzo elegancko. Tym większa satysfakcja, że mieliśmy spory udział w pracach.
    • Jak to było? POLAK POTRAFI!!! Ale.... Kurrrna ta chata! Jak rzad nie potrafi to... oni nie Polacy?! To kogo my wybieramy, aby nami rządzili? OBCYCH?   Adam M.
    • Gość Jacek Kraków
      Witam serdecznie, czy można poprosić o nazwę firmy lub kontakt do firmy która robiła pale za 30k?
    • To miał być mały dom o prostej nowoczesnej bryle, ukryty za parawanem starych świerków i drzew liściastych. Wyszedł budynek z oryginalnym wielospadowym dachem oraz z elewacją wykończoną drewnem i płaską blachą, wzniesiony na nietypowych palowych fundamentach.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/reportaze/24875-dom-latawiec-na-palowych-fundamentach
    • Gość PiKo
      Takich bredni na temat technologii szkieletowej i budownictwa jeszcze nie czytałem. "Ocieplenie, chociaż całkiem solidne (łącznie 20 cm w dwóch warstwach – przyp. red.), tak naprawdę niewiele daje." - no i nic dziwnego, zalecana grubość izolacji na dach to min 25 - 30 cm wełny o przyzwoitym współczynniku lambda. Problem z mocowaniem elementów wystroju i półek do płyt GK ? Bzdura. Na rynku dostępne są przeróżne elementy mocujące o różnej nośności. Przecieki i nieszczelności - to wynik partactwa wykonawcy a nie wada technologii. Mała pojemność cieplna domu nie ma nic wspólnego z jego szybkim nagrzewaniem w wyniku działania warunków zewnętrznych (promieni słonecznych). Można za to szybko ogrzać jego wnętrze. Dzięki prawidłowo wykonanej izolacji, dom szkieletowy zachowuje się jak termos. Nie traci ciepła zimą i nie nagrzewa się latem. Widać, że bohater artykułu ma mętne pojęcie o budownictwie, nie rozumie jego podstawowych zasad, a mimo to prowadzi firmę budowlaną. Współczuję klientom.
  • Popularne tematy

×