Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

52 minuty temu, aru napisał:

a tu przykład chyba jętkowego, bez wieńca :)

Wieniec jest - kolego - bo masz strop żelbetowy (ściany nie wiem jakie?) i na styku scian zewn. i stropu powinien być wieniec (ale jest nienarysowany, albo rysunek jest zły, albo przekrój nie w tym miejscu?). Aha  sam dach (konstrukcja drewniana) nie ma wieńca, on jest częścią konstrukcji "murów i stropów" ogólnie mowiąc.

A więźba jest oparta na tym stropie, wieńcu i murach i powinna być zakotwiona.

Jesli idzie o konstrukcję dachu, to mimo nieczytelności rysunku - jest chyba zakotwiona we wspomnianym wieńcu i stropie - i to jest OK. Szkoda że nie zamieściłeś opisu (a są numeryczne odnośniki) i szkoda że nie ma drugiego przekroju, czy widoku więźby. Jesli możesz - to wklej to uzupełnienie i wtedy pogadamy o tylko konstrukcji tego dachu i dachu jętkowym.

52 minuty temu, aru napisał:

wydaje mi się, że dachy jętkowe są właśnie najlepszymi dachami do budynków mieszkalnych

aha.... :14_relaxed:  to jest dyskusyjne

zenek

zenek

29 minut temu, aru napisał:

a tu przykład chyba jętkowego, bez wieńca :)

Wieniec jest - kolego - bo masz strop żelbetowy (ściany nie wiem jakie?) i na styku scian zewn. i stropu powinien być wieniec (ale jest nienarysowany, albo rysunek jest zły, albo przekrój nie w tym miejscu?).

A więźba jest oparta na tym stropie.

Jesli idzie o konstrukcję dachu, to mimo nieczytelności rysunku - jest chyba zakotwiona we wspomnianym wieńcu i stropie - i to jest OK. Szkoda że nie zamieściłeś opisu (a są numeryczne odnośniki) i szkoda że nie ma drugiego przekroju, czy widoku więźby. Jesli możesz - to wklej to uzupełnienie i wtedy pogadamy o tylko konstrukcji tego dachu i dachu jętkowym.

39 minut temu, aru napisał:

wydaje mi się, że dachy jętkowe są właśnie najlepszymi dachami do budynków mieszkalnych

aha.... :14_relaxed:  to jest dyskusyjne

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...