Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Coraz popularniejsze stają się okna w kolorze takim samym jak grafitowy dach - od kilku sezonów najmodniejszy. Od zewnątrz ciemne profile wyglądają bardzo spójnie z resztą kolorystyki domu – grafitowy dach, drzwi, brama garażowa, często bardzo jasna elewacja w tonacji również biało-szarej.

Jak wyglądają takie okna w urządzonych wnętrzach, szczególnie w kombinacji z białymi (najmodniejszymi nadal) drzwiami wewnętrznymi? Czy pasują tylko do loftowego stylu? A może warto zdecydować się na okna od wewnątrz białe?

Napisano

Odejście od białej ramy okiennej na zewnątrz jest ciekawym pomysłem. Imitacja drewna to najczęstsza alternatywa. Mówię oczywiście o profilach z PVC. Mam jednak wrażenie, że do wnętrz BIAŁY powraca. 

Wracając do okien - kolory, które mogą być skrajną alternatywą dla białego - czarny lub antracyt (na oknie pewno wyjdzie szary) oraz kolory z palety podstawowej - czerwony.

Na niebieski brak mi odwagi :icon_cool: ALE ale....... w firmie Budvar nie brakuje widocznie ludzi odważnych

http://www.budvar.com.pl/produkt/nakladki-aluminiowe-do-okien-pcv-polski-producent-budvar-centrum

Aluminiowe nakładki w kolorach, o których wspomniałem.

%5E4729b704f23d22dde4cde7ea2cfe18875bf67

  • 4 miesiące temu...
Napisano

Niebieskie czy granatowe ramy to dosyć śmiałe wyjście, jednak najbardziej popularne są teraz szarości. Na rynku są  okna z PVC-U barwione na szaro w masie, więc nie ma konieczności dodawania nakładek – np. Mittbau czy Marsel na systemach Schüco. Od wewnątrz można nałożyć okleinę w innym kolorze – biały jest uniwersalny i rozjaśnia pomieszczenia, ale do niektórych wnętrz z użyciem naturalnych materiałów bardziej pasują np. powierzchnie drewnopodobne. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
    • Prowadzisz firmę i chcesz spać spokojnie, wiedząc że wszystko jest zgodne z przepisami? Zostaw BHP profesjonalistom! Oferujemy pełną obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy: ✅ Szkolenia BHP wstępne, okresowe i stanowiskowe – online lub stacjonarnie ✅ Ocena ryzyka zawodowego – dopasowana do realiów Twojej branży ✅ Dokumentacja powypadkowa – szybko, sprawnie i zgodnie z wymaganiami ✅ Stała obsługa BHP – wsparcie, kontrole, audyty i przypomnienia ✅ Instrukcje BHP, IBWR, analiza wypadków, konsultacje – wszystko, czego potrzebujesz Obsługujemy firmy z różnych branż – budowlanych, usługowych, produkcyjnych i biurowych. Działamy głównie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim, ale oferujemy także usługi zdalne. Nie czekaj na kontrolę PIP – działaj z wyprzedzeniem! 📞 Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Bezpieczeństwo Twoich pracowników to inwestycja, która się opłaca! https://piotrdoradca.pl/uslugi-bhp-szczecin-kompleksowa-obsluga-firm/
    • My już nie na bieżąco, prędzej mogę podać ceny sprzed 10 lat.
    • Zostało złożone zapytanie o polać dachu nad garażem, czy takie pismo rozwiązuje sprawę i starostwo jej nie podważy przy prubie uzyskania pozwolenia na budowę? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...