Pomocnik Napisano 27 stycznia 2017 #1 Napisano 27 stycznia 2017 Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady Witam! W moim domu jest otwór w piwnicy. Jest to taki dół wykopany przez męża w głąb około 1 metra i tam jest pompa zanurzeniowa na brudną wodę. Jak się zapełni, to pompa się włącza i wypompowuje wodę na zewnątrz. Czy można temu zaradzić, żeby tą wodę inaczej skierować, jest to uciążliwe, gdy wyjeżdżam to wyłączam pompę, a jak nie ma prądu no to pewne zalanie, a jak jest burza to pompa się nie wyłącza. Zawsze ktoś musi być w domu. Proszę o pomoc.
Budujemy Dom - budownictwo ogólne Napisano 27 stycznia 2017 #2 Napisano 27 stycznia 2017 Z opisu to przypomina studnię drenażową i pozwala zgadywać, że poziom wód jest tuż pod posadzką. A nie lepiej to zasypać i zalać betonem do poziomu posadzki. Odwzorować warstwy posadzki z uwzględnieniem izolacji poziomej. Jaki ten poziom się zmienia ?? jaki był najwyższy poziom.
MTW Orle - osuszanie budynków Napisano 27 stycznia 2017 #3 Napisano 27 stycznia 2017 51 minut temu, Pomocnik napisał: Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady a jak nie ma prądu no to pewne zalanie, Studzienkę wykonano bo woda pod posadzką się nie mieściła. Czy to dobrze dla budynku ? Zależy od jakości wykonania i gruntu na jakim stoi budynek - w niekorzystnych warunkach może budynkowi dość istotnie szkodzić . Czy da się coś z tym zrobić ? owszem da tyle ze zakres prac jest znacznie większy niż tylko zalanie studzienki betonem , zamknięcie otworu spowoduje zwiększenie ciśnienia wody i wzmożone wciskanie się wody do piwnicy . Trzeba zabezpieczyć piwnicę - nic lepszego się nie wymyśli
Budujemy Dom - budownictwo i instalacje Napisano 27 stycznia 2017 #4 Napisano 27 stycznia 2017 Dzięki pompie wstawionej w studzienkę odwadniającą woda gruntowa nie zalewa piwnicy. Grawitacyjne odprowadzenie tej wody (samospływ) wymagałby zapewnienia odpowiedniego spadku w kierunku odpływu (poniżej poziomu podłogi) co prawdopodobnie w tych warunkach nie jest możliwe. Problemy z pompą wydaja się dziwne - powinna funkcjonować automatycznie, gdy podniesie się poziom wody (wyłącznik pływakowy) i może pracować bez nadzoru przez długi czas. Oczywiście pompa powinna zapewniać dostateczny wydatek tłoczenia - a problem może pojawić się jedynie przy długotrwałej awarii prądu.
MTW Orle - osuszanie budynków Napisano 27 stycznia 2017 #5 Napisano 27 stycznia 2017 2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał: Dzięki pompie wstawionej w studzienkę odwadniającą woda gruntowa nie zalewa piwnicy. Grawitacyjne odprowadzenie tej wody (samospływ) wymagałby zapewnienia odpowiedniego spadku w kierunku odpływu (poniżej poziomu podłogi) co prawdopodobnie w tych warunkach nie jest możliwe. Problemy z pompą wydaja się dziwne - powinna funkcjonować automatycznie, gdy podniesie się poziom wody (wyłącznik pływakowy) i może pracować bez nadzoru przez długi czas. Oczywiście pompa powinna zapewniać dostateczny wydatek tłoczenia - a problem może pojawić się jedynie przy długotrwałej awarii prądu. jednak wykonanie studzienki bez geowłókniny , bądź nawet i z włókniną ale na mułku powoduje przemieszczanie drobnych frakcji gruntu i zależnie od miejsca/kierunku napływu wody z czasem może doprowadzić do podmycia ław
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się