Skocz do zawartości

Co zrobić , aby nie ciągło zimno od podłogi ?


Katarzyna11

Recommended Posts

pod podłogą w jednym i drugim pokoju mam piwnice z której ciągnie bardzo zimno podłoge mam ze starych cieńkich płyt  na których jest położony podkład pod panele i na nich są panele ale tak jest zimno co byłoby lepsze aby te zimno zmniejszyło się czy dobrze byłoby by na starą podłoge położyc folie styropian i do tego przykrecić płyte OSB następnie podkład pod panele i panele prosze o radę szybką i tanią?

Link do komentarza

to zależy jak jest ocieplony styropianem wełną czy nie ma mostków jaką warstwę zastosowałeś piwnica jest w gruncie czy wystaje powyżej gruntu czy są tam jakieś nieszczelności jaka jest w niej temperatura tanio to pojęcie względne czasami lepiej dopłacić i mieć lepiej wilgoci nie czuć w piwnicy?

Edytowano przez Razmes (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

LUUDZIEEEEE!!!

Czytam po parę razy te dwa ostatnie posty i ni cholery nie wiem o co w nich chodzi...

Kropki i przecinki Wam zjadł jakiś potwór ciasteczkowy, czy cooo?:icon_rolleyes:O.o:icon_eek:...

No, dwa poprzednie posty... chociaż i w tym ostatnim też....

Link do komentarza

Widzę tu dwa aspekty problemu:

1 - Twoja podłoga ma dużą chłonność ciepła ze względu na brak izolacji cieplnej między posadzką a stropem.

2 - Brak komfortu ciepła dotyku - panele tak mają a odczuwają to ci co bardziej wrażliwi.

Proponuję zainstalować panele drewniane (lepszy komfort dotyku) na grubszym, cieplejszym podkładzie, co zabezpieczy przed szybkim przejmowaniem ciepła z nóg.

Stosowanie grubszych izolacji mija się z celem jako że wg Twoich informacji w piwnicy jest ciepło.

Link do komentarza
1 godzinę temu, stach napisał:

LUUDZIEEEEE!!!

Czytam po parę razy te dwa ostatnie posty i ni cholery nie wiem o co w nich chodzi...

Kropki i przecinki Wam zjadł jakiś potwór ciasteczkowy, czy cooo?:icon_rolleyes:O.o:icon_eek:...

No, dwa poprzednie posty... chociaż i w tym ostatnim też....

Masz racje po stokroć, bo nic tak nie wkur... jak niechlujne pisanie, a potem mają wąty że ktoś takie niechlujne pisanie czyta na opak.    

Cytat

jest ocieplona styropianem w domu mam wieksze zimno od podłogi w piwnicy jest cieplej

Jak to można rozumieć, powyższy cytat, co jest ocieplone styropianem w domu i z czego bierze się to większe zimno gdy od podłogi w piwnicy jest cieplej.

2 godziny temu, Katarzyna11 napisał:

sufit w piwnicy jest ocieplony ale i tak jest zimno od podłogi

 

Ocieplony a ocieplony to duża różnica. Od piwnicy nie powinno ciągnąć chłodem. Czym jest ten sufit ocieplony i jak to jest zrobione. Mury zewnętrzne z czego?

Link do komentarza

Aby nie ciągło od podłogi to cza rozpierdykać wsio na dole co je na suficie piwnicy zrobić nowe grube styropiany i dać wincyj śwungu na kaloryfery w piwnicy czyli trzeba wincyj kotłować w kotle a w pokojach w których ciągnie zerwać wsio co leży i dać nowe styropiany i szlichte i zrobić ogrzewanie pdłogowe rurkamy alupexamy i będzie ciepełko

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...