Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na wionę mam zamiar zamontować bramę przesuwną. Wszystko wykonuje samodzielnie i znaczną część ogrodzenia już posiadam i teraz przychodzi pora na bramę. Brama w świetle ma 4 metry, wykonana z profili i w środku stalowe pręty 12x12 z drobnymi elementami ozdobnymi. Całość waży około 250kg. Wszystko będzie montowane na szynie 80x80x5 mm. Obecnie zastanawiam się nad wyborem wózków do bram, komplet 80x80x5. Te wózki mają nośność do 550kg więc spokojnie mi wystarczą. Pytanie jaki rozstaw między wózkami powinienem zastosować? Pytałem znajomego i sugerował, że powinny to być około 90cm. Dodam, że do bramy będzie podpięty automat więc zależy mi na płynnej pracy bramy. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

90cm absolutnie za mało!

rozstaw wózków  powinien być możliwie jak największy wykorzystujący całą długość ogona bramy.

ogon przy świetle wjazdu 4m, dobrze by miał 2 m, nie obcinaj szyny zostaw całe 6m a to co za światłem zostanie zagospodaruj na ogon. Z szyny 6m możesz bezpiecznie zrobić światło do 4,20 no max 4,30 - , zbyt krótki ogon pogarsza płynność działania bramy.

Zestaw wózków 5-rolkowy, wahliwy, rolka prowadząca górna fi 33 ( bardzo dobrze współpracuje z ceownikiem z/g 40x40x2 jako szyna prowadząca górna)

Ława fundamentowa będzie kluczowa więc nie żałuj, powinien to być monolit tak z 0,7m3 z betonu B20

wymiar   ok 2,00m x0,4m x 0,8m

Wózki rozstaw tak, aby pierwszy nie wystawał poza słup z prowadzącą rolke górną ( musi zostać tam trochę miejsca na rolkę najazdową która zamocowana w szynie, przy pełnym otwarciu bramy będzie na równi z tym słupem ) inaczej będzie kolidować i możesz w pełni nie otworzyć bramy.

Tylny wózek zamocować tak aby swoją skrajna rolką był tak ok 5cm przed zakończeniem szyny bramowej ( gdy brama całkowicie zamknięta)

Dobrze wyregulowana brama powinna przesuwać się dwoma palcami, automat w zupełności FAAC 740 - solidny w dobrej cenie.

jak masz pytania do śmiało

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...