Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
adr866

Mapa do celów projektowych

Recommended Posts

Dzień dobry,
Chciałbym dopytać odnośnie procedury przygotowania mapy do celów projektowych.
Rozumiem, że wygląda to na ogół tak:
1' Zlecam przygotowanie mapy do celów projektowych geodecie.
2' Geodeta zgłasza pracę do UM, pobiera stosowne dokumenty do opracowania
3' Po opracowaniu otrzymuję kopię, którą przekazuję np: do architekta

Proszę o informację co się dzieje z mapą? Czy po jej wykonaniu geodeta dostarcza ją do UM w celu wprowadzenia
czy dopiero jest wprowadzana, gdy otrzymuję pozwolenie na budowę?

Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda z punktu widzenia urzędu miasta.

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.
W skrócie wygląda to tak:
1) Geodeta zgłasza pracę w Starostwie i otrzymuje materiały ( mapę ewidencyjną, zasadniczą, wypisy, szkice - w zależności od tego co zamówi),
2) na podstawie otrzymanych materiałów wykonuje pomiar bezpośredni w terenie ( mniejszy lub większy w zależności od jakości materiałów),
3) po pomiarze wykonuje Mapę do celów projektowych, a z całości wykonanych przez siebie prac ( analiza materiałów, pomiar bezpośredni, narysowanie mapy) składa do Starostwa operat techniczny, który podlega kontroli i klauzuli.
4) Po pozytywnej kontroli operat jest podstawą do uzupełnienia map ze starostwa.
5) Po uzupełnieniu geodeta odbiera zaklauzulowane ,wykonane przez siebie mapy, które dopiero może sprzedać zamawiającemu.

Reasumując - otrzymując mapę od geodety wszystko w starostwie już musi być uzupełnione.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Sadząc po rysunku to nie obejdzie się bez podparcia szafki/blatu przynajmniej od strony wc.  BK nie zapewnia stabilnego zamocowania  - chyba że na wylot , a drgania pralki mogą dodatkowo osłabiać mocowanie.
  • Niestety, ale nie wiesz o czym piszesz. Ludzie palą węglem, drogim węglem, a kopcą niejednokrotnie gorzej niż wcześniej gdy palili flotokoncentratem (który aktualnie jest chyba zakazany uchwałą sejmiku) To wszystko jest niestety trochę bardziej skomplikowane. rocznie w mojej okolicy  - w samej gminie miejskiej - jest wydawanych około 1000 pozwoleń na budowę. Zakładając, że nie wszyscy wybudują po uzyskaniu pnb i że część (mała!) nie zdecyduje się na węgiel, to będziesz mieć odpowiedź jaka jest różnica pomiędzy teraz a 20-30 lat temu nie muszę chyba dodawać, że trochę temperatura spadła i znowu regularnie są przekroczenia powyżej 1000% PM10....
  • Gość bpis
   I ja też już mam! Bardzo starannie wykonane i przepiękne prace dzieciaków  i jeszcze... gratis od Redakcji Dziękuję ślicznie!   Wesołych Świąt wszystkim!
  • Niekoniecznie. Moim zdaniem powinno się postawić na termomodernizację zasobów mieszkaniowych. Nawet jak ktoś będzie palił nadal śmieciami (a będzie palił śmieciami nawet, jak uzyska "dotację" do węgla) to, w budynku cieplejszym, będzie spalał ich mniej.
  • Raczej płacisz za magazynowanie    @adam_mk jestem pełen podziwu.   Bardzo umiejętnie łączysz idee fizyki kwantowej z psychologią, bo  świat psychologii człowieka, opiera się raczej na zasadach kwantowych, a nie prostych, przyczynowo - skutkowych regułach  fizyki klasycznej. Jak wiadomo, prawa mechaniki kwantowej w zadziwiający sposób ilustrują co się dzieje gdy stawiamy pytanie nieadekwatne do możliwości uzyskania odpowiedzi, pokazują m.in. to, że, próby ignorowania rzeczywistości i postępowania wbrew logice rzeczy zawsze są okupione zanegowaniem naszych oczekiwań.  A to już sama rzeczywistość. Czy to się komuś podoba, czy nie, najlepiej zarabia się na ludzkim nieszczęściu - wiem, bo sam uprawiam zawód bazujący na chorobie/ułomnościach ludzi.   Smog jest nieszczęściem dla ludzi - to niby dlaczego nie można na nim też zarabiać ?   A jeśli przy okazji, skutek będzie taki że ulżymy Matce Ziemi i sobie samym, to chyba dobrze.  
 • Popularne tematy

×