Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

adr866

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O adr866

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dzień dobry, Chciałbym dopytać odnośnie procedury przygotowania mapy do celów projektowych. Rozumiem, że wygląda to na ogół tak: 1' Zlecam przygotowanie mapy do celów projektowych geodecie. 2' Geodeta zgłasza pracę do UM, pobiera stosowne dokumenty do opracowania 3' Po opracowaniu otrzymuję kopię, którą przekazuję np: do architekta Proszę o informację co się dzieje z mapą? Czy po jej wykonaniu geodeta dostarcza ją do UM w celu wprowadzenia czy dopiero jest wprowadzana, gdy otrzymuję pozwolenie na budowę? Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda z punktu widzenia urzędu miasta. Dziękuję za odpowiedź.
 2. Dzień dobry, W marcu 2015 roku zamówiłem kompletny projekt nadbudowy domu jednorodzinnego, w teorii prace zakończone zostały we wrześniu 2015 roku (tak twierdził architekt). Z pewnych przyczyn (rozgraniczenie działki \ mapa do celów projektowych) umówiliśmy się, że do projektu wrócimy w roku 2016. Dostarczyłem mapę do celów projektowych aby zamknąć sprawę i złożyć dokumenty w urzędzie. Zostałem poinformowany przez architekta, że w styczniu 2016 roku prawo budowlane uległo zmianie i potrzebuję dodatkowo do projektu wykonać: - ekspertyzę budowlaną - charakterystykę energetyczną - odpłatne modyfikacje w dokumentacji projektu Przeszukałem wszelkie dostępne źródła i śmiem twierdzić, że tego typu dokumenty były wymagane również wcześniej, a architekt dopuścił się zaniedbania nie informując mnie o tym odpowiednio wcześniej. Poprosiłem o przepis \ akt prawny, który mówi o zmianie prawa - oczywiście unika tematu. Prośba o informację czy rzeczywiście coś się zmieniło? Czy wspomniane dokumenty były wcześniej wymagane?
 3. Dziękuję Panu za informację. Jestem świadomy, że będę musiał uregulować ten temat ale zapewne za pośrednictwem sądu, dlatego wolałbym zająć się tematem po rozbudowie domu. Czy ktoś miał \ spotkał się z podobną sytuacją?
 4. Witam, Jestem właścicielem domu jednorodzinnego, który został wybudowany w latach 70-tych ubiegłego wieku, oczywiście zgodnie z obowiązującym na tamten czas prawem. Aktualnie jestem zainteresowany rozbudową tego obiektu (dobudowa piętra), zanim jednak przystąpię do zlecenia tworzenia projektu nurtuje mnie kwestia, na którą nikt jednoznacznie do tej pory nie udzielił mi odpowiedzi. Dom znajduje się na drugiej działce od ulicy, dojazd jest realizowany przez działkę sąsiednią, która ma dostęp do drogi publicznej (słowna umowa pomiędzy właścicielami), również media przebiegają w taki sam sposób (rysunek znajduje się poniżej). Czy do uzyskania zgody na rozbudowę muszę posiadać uregulowaną kwestię dostępu do drogi publicznej? Czy składając dokumentację wniosek zostanie odrzucony przez UM? Z góry dziękuję za wszelkie informacje w powyższej sprawie.
×
×
 • Utwórz nowe...