Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
msroka

Problem z izolacją poziomą ścian

Recommended Posts

Witam.Mam problem z izolacją poziomą ścian , ponieważ majstry zalały chudziaka wyżej niż jest izolacja (mieszkanie parterowe).Co w takiej sytuacji zrobić?Znajomy budowlaniec mówi ,że tak nie może zostać i doradza kucie chudziaka i wylanie nowego z 5 cm niżej żeby odsłonić izolację i połączyć izolację masą bitumiczną z nowym chudziakiem .Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo tak jest jak się wylewa chudziaka po postawieniu ścian, wtedy nie dość, że w każdym pomieszczeniu inna wysokość to jeszcze pojawiają się takie kwiatki jak tu opisywany.
Jak fachmany zawaliły to n ie kują i pokrywają ze własnych środków jak nie umieją używać poziomicy i sznurka traserskiego.
Przecież jak wylali Ci wyżej niż powinni to skutkuje to tym, że będziesz miał pomieszczenia niższe niż w projekcie zakładając, że kolejne warstwy dasz tak jak przewiduje projekt, a jak będziesz chciał uzyskać wysokość z projektu to będziesz musiał odchudzić ocieplenie podłogi a to nie za bardzo jest wskazane.

A jak u Ciebie z poziomem wód gruntowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziom wód gruntowych niska ,ale boję się o opady bo jak chudziak podciągnie to ze ścianami lipa.No i izolacja na chudziaku już nie będzie zrobiona na zakład bo miała być papa docelowo ;( Edytowano przez msroka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą co tu dużo gadać, po mojemu jak pisałem, zpaprali robotę to niech naprawiają.
Nie wiem czy to coś pomoże ale gdyby przy ścianie odkuło się taki margines 5-10 cm aż do izolacji poziomej a potem położyć papę pionowo do ściany na zakład z tą izolacją, potem zalać betonem i po tym tą papę ze ściany położyć na chudziaka to niby ciągłość izolacji by była, ale jak to się będzie miało do wytrzymałości posadzki nie wiem.
To tylko taka czysto teoretyczna porada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na utworzenie izolacji na zakład po skuciu podkładu raczej trudno liczyć, gdyż papa, folia ulegną uszkodzeniu podczas demontażu. W praktyce również prawidłowo wykonana izolacja pozioma z czasem często ulega przerwaniu na skutek osiadania budynku.

W opisanej sytuacji problem rozwiąże wycięcie rowka wzdłuż ścian wstawienie papy, folii chroniącej przed bocznym podsiąkaniu, wypełnienie szczeliny np. zaprawą wodoszczelną, bitumem, a następnie ułożenie izolacji podpodłogowej wywiniętej na ściany do poziomu docelowej podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zaczełam dziś wycinać piankę, ale lekko nie jest , jutro zajmie mi to chyba z 2 h jak nie lepiej. Jak widac szpara jest nawet na centymetr. Nie wiedziałam tego od razu. WYdaje mi się,że za dużo piany aplikowanej od drugiej str wysadziło słup
  • 1. Zastanawiam się, czy przy ogrzewaniu gazowym jest potrzebna tak duża kotłownia, czy w ogóle jest niezbędna. A to jest już jedno dodatkowe pomieszczenie.   2. Te schody mają dziwnie gęste stopnie zabiegowe, dodatkowo w drugim projekcie prowadzą na ścianę - chyba że źle czytam rysunek.   3. Garaż 2-stanowiskowy, że taki długi?   4. Skłaniałbym się do dobudowanego garażu (jak radzi Elfir) - jeśli jest miejsce. Oczywiście z jakimś łacznikiem komunikacyjnym z domem. garaż zajmujący 1/3 parteru niedużego domu - to kłopot w planowaniu wygodnej funkcji mieszkalnej.   5. Tzw hol to raczej wiatrołap - spróbowałbym go wyrzucić na zewnątrz (przy małym domu), na rzecz właściwego holu. I tam zrobić więcej miejsca na szafy wbudowane, itp. - np w części holu bliżej wyjścia. Dodatkowo oba wejścia ( w obu projektach) mi się nie podobają, bo są ciasne, - w drugim projekcie dodatkowo schody są zbyt blisko przejścia - ciasno!   Ogólnie - to proponuję jednak popracować nad innym lepszym rozplanowaniem parteru. Po prostu jeszcze raz od nowa.  
  • Gość Roman
   Ja wybrałem dosyć tanie modele drzwi z jednego sklepu budowlanego i to był niestety wielki błąd. Skrzypienia i inne rzeczy, szkoda gadać. Na szczęście stosuję K2 07 i jest okej.
  • Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o samo sformułowanie "z dopuszczeniem". Czy owo "dopuszczenie" należy rozumieć warunkowo, tzn, czy aby dopuszczono zabudowę jednorodzinną będę potrzebował jakiś dodatkowych pozwoleń, zgód? Inne warunki (poza dziwnym obowiązkiem wykonania wytycznych urbanistycznych) są dla mnie całkowicie akceptowalne.   Ustalenia szczegółowe MPZP dla działki:
   Przeznaczenie terenu pod zabudowę rekreacyjną z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolno stojącej.
   1.19.1. Dopuszcza się:
   - realizowanie projektowanej zabudowy rekreacyjnej, projektowanej zabudowy jednorodzinnej
   wolno stojącej; dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy nie
   większej niż 50m2,
   - adaptację, modernizację oraz rozbiórkę lub rozbudowę istniejących obiektów mieszkalnych
   i rekreacyjnych nie wpływającą na zmianę funkcji terenu. - adaptację istniejących budynków na
   budynki mieszkalne. 1.19.2. Ustala się: - wysokość projektowanych budynków rekreacyjnych
   i mieszkalnych może wynosić max. 2 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe).
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków rekreacyjnych i mieszkalnych wynosi
   0.8m n.p.t.,
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków gospodarczych wynosi 0.30m n.p.t.
   Plan ustala obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych dla poszczególnych terenów o w/w
   symbolach dyspozycji terenowych: podział na działki budowlane oraz wydzielenie terenów pod
   drogi dojazdowe KD (przy zachowaniu szerokości drogi min. 8m w liniach rozgraniczających)
   może nastąpić tylko na podstawie wytycznych urbanistycznych. Powierzchnia biologicznie czynna
   wynosi min. 70% powierzchni działki.   Też zastanawia mnie ten obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych, ale jak rozumiem tyczy się to nowo podzielonych działek...Nie wiem tylko po co zawarte jest to dla TEJ konkretnej działki...   Pozdrawiam
    
  • Gość Radomir
   Milwaukee bym brał w ciemno. Znam tę firmę od dawna, już niejedno narzędzie od nich kupowałem na RG Narzędzia (chyba najlepsze ceny) i naprawdę jakość jest nie do porównania.
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×