Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków szybko się napełnia


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Witam Państwa. Mam chyba nietypowe pytanie. Mam nadzieje, że Państwo nam pomożecie.

Przy domu jednorodzinnym, który został zamieszkany od zimy. Kilka dni temu zakończyliśmy prace wykonania ogrodu przydomowego. Na terenie znajduje się oczyszczalnia ekologiczna. Do tej pory wierzchnia warstwa ziemi to była glina , teren nie uformowany, zarośnięty chwastami. W miejscu, gdzie jest oczyszczalnie powstał trawnik podlewamy automatycznie. Po ostatnich ulewach i po automatycznym nawadnianiu trawnika zbiornik szamba się szybko napełnia.

Dodam, że teren był uprawiany tylko ręcznie. Sprzęt ciężki tam nie jeździł. Podobno przed naszymi pracami nie było też tego problemu. Nie znam się na oczyszczalniach. Nie wiem jak one działają. W zasadzie nikt nie ma do mnie pretensji, ale zastanawiam się co się dzieje. Czy woda deszczowa może przez drenaż szamba przedostawać się do zbiornika? Jeśli tak to dlaczego? W jakich przypadkach? Kiedyś teren był mało przepuszczalny. Nie uformowany, zbity jak skala. Teraz po naszych pracach na pewno jest bardziej przepuszczalny ze względu na uprawnienie pod trawnik , ziemia urodzajna. Do tego nawadnianie i ulewy których wcześniej od momentu zamieszkania nie było. Czy to się układa w jakąś logiczn całość? Bardzo proszę o pomoc..
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z opisu niewiele można dowiedzieć się o rodzaju i konfiguracji oczyszczalni, ale z oczywistych powodów woda opadowa i dodatkowe nawadnianie zmniejszy chłonność ścieków do gruntu, a nawet może spowodować zamulenie drenów. Nieuprawiana powierzchnia ograniczała bowiem chłonność wody opadowej, która mogła spłynąć, bądź odparować.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...