Skocz do zawartości

Podłoga na starych panelach podłogowych


Recommended Posts

W starym budynku, który odziedziczyłem w spadku, na podłodze w "salonie" posiadam dość leciwe już panele podłogowe. Coś musi być nie tak z izolacją, ponieważ strasznie "ciągnie" od podłogi. Myślę o zrobieniu następującej rzeczy:

1/ Na panelach chcę położyć bezpośrednio styrodur (polistyren ekstrudowany) o grubości 2cm.
2/ Na płycie styrodurowej chcę położyć wykładzinę (linoleum albo jakąś inną wykładzinę np. dywanową).

Brak funduszy nie pozwala mi na ściąganie starych paneli i robienie posadzki od nowa. Budynek jest ocieplony z zewnątrz. Górny strop (zrobiony z cienkich płyt kanałowych) jest bardzo cienki i w tym roku będę go ocieplał (styropianem EPS100 o grubości 5cm) i na to dam posadzkę o grubości 6cm. Chcę go ocieplić, aby ciepło z dolnego salonu nie uciekało górą na strych.

Czy powyższe moje dwa punkty mają sens jeżeli chodzi o docieplenie podłogi dolnego salonu i stworzenie nowego wyglądu?

Z góry bardzo dziękuję za Wasze opinie i uwagi.

Link do komentarza
A czy pod ta podłoga z panelami masz piwnicę?
Rozwiązanie ze styrodurem mija się z celem. Nie osiągniesz równiej posadzki w ten sposób a po drugie panele mogą zacząć gnić i będziesz miał smród po same pachy w domu.
Natomiast co do ocieplenia stropu. Czy planujesz w przyszłości jakieś pomieszczenia zrobić?
jeżeli nie masz na porządny remont teraz pieniążków to lepiej uzbieraj i zrób raz a porządnie, abyś do tego za rok czy dwa nie wracał.
Link do komentarza
Pod podłogą nie mam piwnicy.

Jeżeli chodzi o ocieplenie stropu to, owszem, mam zamiar zrobić na piętrze kilka pomieszczeń.

O gniciu paneli nie słyszałem nigdy. Czemu miałyby gnić?

Jeżeli chodzi o nierówną posadzkę, to masz na myśli to, że kładąc na niej płyty styrodurowe, nie otrzymam nigdy idealnego poziomu? Hmm, chyba masz rację. Czyli w takim układzie zostaje mi tylko odłożyć kasę, zerwać panele, zobaczyć, co to jest za posadzka, a następnie zdecydować, co z tym zrobić, tak?
Link do komentarza
Cytat

Pod podłogą nie mam piwnicy.

Jeżeli chodzi o ocieplenie stropu to, owszem, mam zamiar zrobić na piętrze kilka pomieszczeń.

O gniciu paneli nie słyszałem nigdy. Czemu miałyby gnić?

Jeżeli chodzi o nierówną posadzkę, to masz na myśli to, że kładąc na niej płyty styrodurowe, nie otrzymam nigdy idealnego poziomu? Hmm, chyba masz rację. Czyli w takim układzie zostaje mi tylko odłożyć kasę, zerwać panele, zobaczyć, co to jest za posadzka, a następnie zdecydować, co z tym zrobić, tak?


O gnijących panelach nie słyszałeś bo z odpowiednich warunkach one nie gniją, ale jak je zamkniesz bez dopływu powietrza to się przekonasz.
O nierówność nie tyle miałem na myśli, że ułożone płyty będą nierówno (co zresztą może tak być) co to, że przecież styrodur nie jest twardy jak beton i chodzenie po nim odbije się na jego powierzchni.
Na górze w takim razie z racji że będziesz chciał zrobić w przyszłości jakieś pomieszczenia grubość styro i posadzki może być.
A jak na razie to zbieraj fundusze i "studiuj" rozwiązania i technologie abyś był w temacie jak wybije godzina 0 i przyjdzie Ci remontować dom (zrywać panele itd) icon_biggrin.gif
Zapewne jeszcze wrócisz tu po porady icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...