Skocz do zawartości

działka w pobliżu gazociągu


domtob

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Witam,
To mój pierwszy post na forum. Przymierzamy się do budowy, więc zaczynamy od 0 czyli od kupna działki. Mamy już upatrzoną z fajną lokalizacją i ceną, jest tylko jedno "ale". W odległości 30 m biegnie gazociąg wysokociśnieniowy g700. Na działce są już woda i kanalizacja. Wydane WZ, wszystko ok, w warunkach gmina zapewnia o przyłączu prądu (mogą jeśli nie występowało się jeszcze warunki do elektrowni?). No i to nas niepokoi, bo niby można się budować tylko trzeba się odsunąć 35 m od tego gazu czyli jakieś 5 m w głąb działki. I ten gaz przecina drogę dojazdową do działki. Czy z tytułu takiego sąsiedztwa mogą być jakieś niespodzianki? Np. elektrownia każe prąd ciągnąć kablem w ziemi, a gazownia nie pozwoli w poprzek gazociągu. Edytowano przez domtob (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Wydane WZ, wszystko ok, w warunkach gmina zapewnia o przyłączu prądu ..................




Najprawdopodobniej tu jest odpowiedź co do tej (ewentualnej) kolizji z gazociągiem.
Napisano
Cytat

Najprawdopodobniej tu jest odpowiedź co do tej (ewentualnej) kolizji z gazociągiem.



A czy gmina może takie zapewnienie dać jeśli nie był składany wniosek o warunki dla przyłącza do zakładu energetycznego?
Napisano
Cytat

A czy gmina może takie zapewnienie dać jeśli nie był składany wniosek o warunki dla przyłącza do zakładu energetycznego?


O takie zapewnienie dostawy prądu sam występujesz do ZE i jest to bezpłatne. Gmina za ciebie tego nie zrobi.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Dokładnie
W końcu w gminie są i tacy, który na gazie może nie zależeć. Wszystko trzeba wykonywać indywidualnie, najlepiej w oparciu o konkretne dokumenty. Polecam też zapoznanie się z dziennikiem ustaw, w kwestii zabudowy gruntu. Tam są doprecyzowane wszystkie daty, kiedy i i w jakim terminie gmina ma się wywiązać z zadań typu podłączenie gazu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • mate mam Isoleo natomiiast folie w plynie primacol x fiber. Czy np mozna kleic mate na folii w plynie ?. Producent maty pisze ze niby  tak, pytanie czy taki wariant sie sprawdzi. Ewentualnie czy mozna polozyc mate na klej a nastepnie po wyschnieciu kleju  folie w plynie ? Pytam bo mam wiadro folii z ktorym nie mam co zrobic.   Strop drewniany do teraz byla pusta przestrzen, teraz zasypany perlitem. Mysle ze wilgoci tam nie zamkne bo ostatnie kilka lat na drewnianej podlodze lezala folia budowlana obklejona silikonem dookola tak zeby woda sie nie dostala do desek i na tym panele podlogowe. Kiedy to rozebralem zadnych sladow wilgoci nie widzialem.
    • To na głębszą wodę.  
    • Dziękuję za informację jednak proszę na przyszłość czytać uważniej to co napisane ponieważ pyta Pan o sprawy które już opisałem.    Taśma uszczelniająca dekarska to taśma uszczelniająca. Gdyby była paroprzepuszczalna lub wentylujaca to bym nie pisał że sąsiad rozciął żeby zrobić szczelinę wentylacyjna.    Budynek ma około 250m2 i każde pomieszczenie jest rozdzielone ścianami.  Spadek dachu 12%.  Okienka są na przelot.    Ten sposób z uchyleniem wejść to nie wiem czy to coś da bo ten filc jest mokry i raczej nie wyschnie tak szybko (o ile wogole o tej porze roku i wilgotności).    Sąsiad który zamontował wywietrznik polaciowy widoczny na zdjęciach ma jakby najwięcej miejsc gdzie dociera powietrze. Ma szczelinę wentylacyjna, w części okapowej usunął ten beton, na strychu są małe drzwi i tam od dołu są podcięte jakieś 15 cm gdzie też wlatuje powietrze. Wczoraj mówił że że filc był wilgotny a jak przejechał dłonią to dłoń była mokra. Dziś mówi że z daleka widać że filc jest mokry bo zrobił się ciemny od wody i widać zwisające kropel wody.  Mówi też że zastanawia się czy nie zamontować jeszcze dwóch wywietrzników ale też nie wiadomości czy to coś pomoże. Razem próbujemy cos z tym zrobić i dlatego postanowiłam popytać tu na forum.    Jeszcze raz dziękuję za wszelkie wskazówki i pozdrawiam        Dziękuję za odpowiedź jednak zawsze byłem w przekonaniu że forum to ludzie którzy wzajemnie sobie pomagają.  Gdybym chciał zatrudnić kolejnego fachowca to bym nie fatygował się tutaj na forum.  Jestem od wielu lat na różnych forach o różnej tematyce i zawsze jak ktoś potrzebował pomocy to jeżeli była taka możliwość to się pomagało. Nikt nigdy, nikogo nie "wyganiał" do fachowca.  Forum stworzyli ludzie dla ludzi. Jak ktoś szuka fachowca to pyta od razu a nie opisuje swojego problemu.  Trzeba być poprostu człowiekiem.  Po     
    • Komentarz dodany przez Ja: Data publikacji 2015 r i wszystko w temacie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...