Skocz do zawartości

Porównanie kosztów 25 m2 elewacji w siedmiu wariantach


Recommended Posts

Materiały, którymi możemy wykończyć elewacje, różnią się wyglądem i ceną. Mają też odmienne właściwości oraz wymagania dotyczące podłoża i sposobu montażu. W niniejszym artykule porównujemy koszt wykonania 25 m2 elewacji metodą lekką mokrą, lekką suchą, z cegły, z płytek klinkierowych, z płytek elastycznych, z tynku oraz z desek Cedral z włóknocementu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/elewacje-domow/a/22096-porownanie-kosztow-25-m2-elewacji-w-siedmiu-wariantach

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość Piotr Calka
Jesli roznica pomiedzy 15 cm styropianu a 10 cm welna to tylko 5 zl a m kw to tylko welna , pytanie zasadnicze ile kosztuje robocizna? 25 m kw minimum, 60 zl za m kw , i watpie czy znajda sie chetni bo na 25 m kw samo wieloetapowe ukladnai kosztuje wjecej jakto warte a cegla drozsza ake mozna zrobic w 1 dzien
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Pamiętajcie, że elewacja to nie tylko deska czy tynk na ścianie, ale skład pojedynczych produktów połączonych w jedno. Warto się przyjrzęc co oferuje dana firma i czy posiada aprobatę techniczną i certyfikaty ETAG. To daje gwarancję, że cały ten system elewacji (kleje, siatki, grunty, tynki, okłądziny itd) został przebadany w komorach starzeniowych i przetrwa próbę czasu.

Nie chce się bawić w nieoryginalne deski, bo już nie raz widzialem czym kończą się takie próby.

Link do komentarza
Gość advernet
kalkulacja czysto teoretyczna . Juz od momentu zakupu materiałów trzeba nastawić sie na nieprawidłowości ,zacząwszy od -jesli tania hurtownia to zbrylony co drugi worek kleju , siatka może mieć 100,120,140,ale i 200 gram . Styropian może być za 10 ale i za 20 zł m2. Tego po prostu nie da się ujednolićić . najgorsze jest jednak to , ze już nie ma komu pracowac i rozmowy na temat 60 zł /m2 robocizny , nie maja dzisiaj sensu. Dzisiaj rynek pracy mówi ,że nie dyskutujemy juz z cenami , teraz szukamy firm które wogóle mają jeszcze pracowników aby podjąć zadanie.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Kamionka
Tylko lekka styropianowa elewacja dla ludzi z małym budżetem! Tej metody nie da się zchrzanić, wytrzyma lata, łatwo ją naprawić i zmienić kolor. Miłośnicy ptaków powinni zapoznać się z metodami zakładania budek, gdyż taka elewacja nie ogrzewa np. podklejonego pod dach gniazda lecz je dodatkowo schładza! Wloty w giblach to inna sprawa, o ile izolacja nie otacza ptaka przebywającego we wnęce. Bo sens gniazda na elewacji siedziby ludzkiej polega na ocieplaniu gniazda przez brak efektywnej izolacji od fasady!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Cybulski

Bardzo fajnie wygląda takie łączenie powierzchni dachu ze ścianą. Niektórzy producenci pokryć dachowych mają również w swojej ofercie podobne rozwiązania na elewacje. Wygląda to wtedy bardzo estetycznie i nowocześnie. Widziałem takie rozwiązania, bodajże z włóknocementu. Oczywiście to pasuje do odpowiedniego stylu samego domu. Raczej do rustykalnej bryły nie dałbym takiego materiału ;)

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Totalna bzdura, brak kosztów montażu, do elewacji wentylowanej ( wg opisu lekko suchej) wymaga ona projektu, nadrozu i odbioru, to wszystko kosztuje, ale najważniejsze to odpad okładziny w tej elewacji siega czasem 40 procent
Link do komentarza
Kolego JK Elewacja lekka-sucha jest to elewacja na ruszcie aluminiowo(bądź stalowo)-drewnianym z wykończeniem drewnianym. Do ocieplenia jest używana wełna mineralna chroniona membraną wiatroizolacyjną. Elewacja wentylowana to elewacja o ruszcie aluminiowym (bądź stalowym) z wykończeniem od płytek ceramicznych po płyty wielkoformatowe. Między wełną a okładziną obowiązkowo znajduje się szczelina wentylacyjna. Poprzez uwzględniony w projekcie grawitacyjny system wymiany ciepłego i zimnego powietrza w tej szczelinie zwiększają się właściwości termiczne. Do docieplenia używana jest wełna mineralna z welonem. Oba typy są bardzo podobne na pierwszy rzut oka. Do lekko-suchej nie potrzebny jest projekt. Do elewacji wentylowanej jak najbardziej jest.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...