Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Porównanie kosztów 25 m2 elewacji w siedmiu wariantach


Recommended Posts

Materiały, którymi możemy wykończyć elewacje, różnią się wyglądem i ceną. Mają też odmienne właściwości oraz wymagania dotyczące podłoża i sposobu montażu. W niniejszym artykule porównujemy koszt wykonania 25 m2 elewacji metodą lekką mokrą, lekką suchą, z cegły, z płytek klinkierowych, z płytek elastycznych, z tynku oraz z desek Cedral z włóknocementu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/elewacje-domow/a/22096-porownanie-kosztow-25-m2-elewacji-w-siedmiu-wariantach

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...
Gość Piotr Calka
Jesli roznica pomiedzy 15 cm styropianu a 10 cm welna to tylko 5 zl a m kw to tylko welna , pytanie zasadnicze ile kosztuje robocizna? 25 m kw minimum, 60 zl za m kw , i watpie czy znajda sie chetni bo na 25 m kw samo wieloetapowe ukladnai kosztuje wjecej jakto warte a cegla drozsza ake mozna zrobic w 1 dzien
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok temu...

Pamiętajcie, że elewacja to nie tylko deska czy tynk na ścianie, ale skład pojedynczych produktów połączonych w jedno. Warto się przyjrzęc co oferuje dana firma i czy posiada aprobatę techniczną i certyfikaty ETAG. To daje gwarancję, że cały ten system elewacji (kleje, siatki, grunty, tynki, okłądziny itd) został przebadany w komorach starzeniowych i przetrwa próbę czasu.

Nie chce się bawić w nieoryginalne deski, bo już nie raz widzialem czym kończą się takie próby.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advernet
kalkulacja czysto teoretyczna . Juz od momentu zakupu materiałów trzeba nastawić sie na nieprawidłowości ,zacząwszy od -jesli tania hurtownia to zbrylony co drugi worek kleju , siatka może mieć 100,120,140,ale i 200 gram . Styropian może być za 10 ale i za 20 zł m2. Tego po prostu nie da się ujednolićić . najgorsze jest jednak to , ze już nie ma komu pracowac i rozmowy na temat 60 zł /m2 robocizny , nie maja dzisiaj sensu. Dzisiaj rynek pracy mówi ,że nie dyskutujemy juz z cenami , teraz szukamy firm które wogóle mają jeszcze pracowników aby podjąć zadanie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok temu...
Gość Kamionka
Tylko lekka styropianowa elewacja dla ludzi z małym budżetem! Tej metody nie da się zchrzanić, wytrzyma lata, łatwo ją naprawić i zmienić kolor. Miłośnicy ptaków powinni zapoznać się z metodami zakładania budek, gdyż taka elewacja nie ogrzewa np. podklejonego pod dach gniazda lecz je dodatkowo schładza! Wloty w giblach to inna sprawa, o ile izolacja nie otacza ptaka przebywającego we wnęce. Bo sens gniazda na elewacji siedziby ludzkiej polega na ocieplaniu gniazda przez brak efektywnej izolacji od fasady!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
Gość Cybulski

Bardzo fajnie wygląda takie łączenie powierzchni dachu ze ścianą. Niektórzy producenci pokryć dachowych mają również w swojej ofercie podobne rozwiązania na elewacje. Wygląda to wtedy bardzo estetycznie i nowocześnie. Widziałem takie rozwiązania, bodajże z włóknocementu. Oczywiście to pasuje do odpowiedniego stylu samego domu. Raczej do rustykalnej bryły nie dałbym takiego materiału ;)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesiące temu...
Totalna bzdura, brak kosztów montażu, do elewacji wentylowanej ( wg opisu lekko suchej) wymaga ona projektu, nadrozu i odbioru, to wszystko kosztuje, ale najważniejsze to odpad okładziny w tej elewacji siega czasem 40 procent
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolego JK Elewacja lekka-sucha jest to elewacja na ruszcie aluminiowo(bądź stalowo)-drewnianym z wykończeniem drewnianym. Do ocieplenia jest używana wełna mineralna chroniona membraną wiatroizolacyjną. Elewacja wentylowana to elewacja o ruszcie aluminiowym (bądź stalowym) z wykończeniem od płytek ceramicznych po płyty wielkoformatowe. Między wełną a okładziną obowiązkowo znajduje się szczelina wentylacyjna. Poprzez uwzględniony w projekcie grawitacyjny system wymiany ciepłego i zimnego powietrza w tej szczelinie zwiększają się właściwości termiczne. Do docieplenia używana jest wełna mineralna z welonem. Oba typy są bardzo podobne na pierwszy rzut oka. Do lekko-suchej nie potrzebny jest projekt. Do elewacji wentylowanej jak najbardziej jest.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...