Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Porównanie kosztów 25 m2 elewacji w siedmiu wariantach

Recommended Posts

Materiały, którymi możemy wykończyć elewacje, różnią się wyglądem i ceną. Mają też odmienne właściwości oraz wymagania dotyczące podłoża i sposobu montażu. W niniejszym artykule porównujemy koszt wykonania 25 m2 elewacji metodą lekką mokrą, lekką suchą, z cegły, z płytek klinkierowych, z płytek elastycznych, z tynku oraz z desek Cedral z włóknocementu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/elewacje-domow/22096-porownanie-kosztow-25-m2-elewacji-w-siedmiu-wariantach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamo
w rzeczywistości te ceny są o wiele wyższe , stwierdzam to na podstawie praktyki jako wykonawca takich prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Max
@adamo, myślę że tu przede wszystkim chodziło o porównanie różnic w cenach, a nie dokładne wyliczenia, ile zapłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Calka
Jesli roznica pomiedzy 15 cm styropianu a 10 cm welna to tylko 5 zl a m kw to tylko welna , pytanie zasadnicze ile kosztuje robocizna? 25 m kw minimum, 60 zl za m kw , i watpie czy znajda sie chetni bo na 25 m kw samo wieloetapowe ukladnai kosztuje wjecej jakto warte a cegla drozsza ake mozna zrobic w 1 dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert

Pamiętajcie, że elewacja to nie tylko deska czy tynk na ścianie, ale skład pojedynczych produktów połączonych w jedno. Warto się przyjrzęc co oferuje dana firma i czy posiada aprobatę techniczną i certyfikaty ETAG. To daje gwarancję, że cały ten system elewacji (kleje, siatki, grunty, tynki, okłądziny itd) został przebadany w komorach starzeniowych i przetrwa próbę czasu.

Nie chce się bawić w nieoryginalne deski, bo już nie raz widzialem czym kończą się takie próby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advernet
kalkulacja czysto teoretyczna . Juz od momentu zakupu materiałów trzeba nastawić sie na nieprawidłowości ,zacząwszy od -jesli tania hurtownia to zbrylony co drugi worek kleju , siatka może mieć 100,120,140,ale i 200 gram . Styropian może być za 10 ale i za 20 zł m2. Tego po prostu nie da się ujednolićić . najgorsze jest jednak to , ze już nie ma komu pracowac i rozmowy na temat 60 zł /m2 robocizny , nie maja dzisiaj sensu. Dzisiaj rynek pracy mówi ,że nie dyskutujemy juz z cenami , teraz szukamy firm które wogóle mają jeszcze pracowników aby podjąć zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×